Странно позвъняване

Miss Klassnaya

Active Member
Много странно нещо ми се случи. Събудих се преди малко и видях, че някакъв непознат номер, започващ с 0988(разбрах, че това е префикс за bob/mtel), ми е звънял към 11:00. Набирам го и следва женски глас "Набраният код е грешен. За повече информация бла-бла..".

Случвало ли се е на някой?

Поразрових се още малко и открих, че с въвеждането на специален код в телефона можело да се активира и деактивира това съобщение с грешния код, но не ми се вярва този, който ме е търсил, да се занимава с тези глупости.
 
От: Странно позвъняване

Говоря си с боб съвсем спокойно.
Даже преди малко набирах БОБ и всичко беше ок. Спомням си иначе, че първия път като видях тоя код и аз бях малко скептичен :)
 
От: Странно позвъняване

Хм, аз от чисто любопитство се чудя. Звънях от Теленорски и Мтелски номер - все същото.
 
От: Странно позвъняване

Има вариант, в който човек обаждащ се от чужбина да "вземе" временен локален тел. номер (в случая Мтел-ски) и той да се изписва на телефона. ТОва се случва ако чуждата телекомуникационна компания е партньор на българската компания. :)
 
От: Странно позвъняване

Сетих се, но все пак защо не мога да се свържа с човека отсреща? Да кажем, че си е заминал, но това се случва в рамките на 2-3 часа. Хм, хм.
 
От: Странно позвъняване

Защото не набираш неговия номер, а "временно взетия" който по принцип се води неактивен.
 
От: Странно позвъняване

На мен пък преди малко ми звъняха ''уж'' от пожарната - не беше Бойко. ;)

Скрит номер, мъжки глас, говорещ леко завалено - настроих антенките веднага. Казва ми ''Звъним от пожарната'', ама коя точно - never mind.. Искаме, вика да проверим кое лице стои зад този номер. Казах му, че щом имат номер трябва да имат и име срещу него. Въртя, сука, за да ми изкопчи име, но удари на камък, извини се и затвори. Сега ме е яд, че не се направих на луда и не го пуснах на ченгетата, щото със сигурност беше опит за телефонна измама.
 
От: Странно позвъняване

На боб има един код, който се въвебд, за да елиминира гласовата поща, но ако телефонът е изключен или извън обхват мисля, че тогава изкарваше грешен номер съобщение.
 
И моята съпруга имаше 2 дни подред тел. обаждане от стационарен номер, но все не беше около телефоните си. При опит да върне позвъняването, дава заето или че не може да се избере, което явно е нещо като кол център или друг вид централа. Телефонът е: 024341545. В Google излиза тема в бг мама: bg-mamma.com/index.php?topic=471477.0, но явно нещо се е случило, защото модераторът е редактирал мнението на първия пост, което говори, че е присъствал там, преди модерацията. Не че има връзка, но ако на някой му се е случвало, ще се радвам да сподели за какво става дума.
 
Последно редактирано:
От: Re: Странно позвъняване

И моята приятелка имаше 2 дни подред тел. обаждане от стационарен номер, но все не беше около телефоните си.

Блинки, любовница ли си хвана? :-o
 
От: Странно позвъняване

Има и друг вариант. Абонатът е пренасочил входящите повиквания. Има разни опции- ако не вдигне до 3/4/5 позвъняване, ако не се намира в обхват, ако му падне батерията и т.н. И ако е пренасочил към невалиден номер тогава и на Вас Ви казват че сте набрали грешен или несъществуващ номер. По такъв начин се скрива когато пожелае от когото си пожелае.
 
От: Re: От: Re: Странно позвъняване

Ох, добра поправка, съпруга имах предвид. :) Аз съм от олд скул мъжете - верен. :)

Хм, хубаво е, че все още я смяташ за приятелка. :)
И аз те мислех за олд скул, затова така се притесних...
 
От: Странно позвъняване

Между другото малко встрани от темата, днес баба ми пак ми се оплака, че са я тормозили телефонни терористи. Този път в главната роля са били Енерго Про (компанията, която върти тока за Варна и региона). Казали са и, че в някакво заведение се е запалила инсталацията станал е голям взрив и да каже имената на сина си и егн-то, за да проверят дали е оцелял.
 
От: Странно позвъняване

Определено е НЛО ! :-o

Ти остави НЛО-то и духовете. Снощи телефона ми е набрал сам номер 666 точно в 23:23. После има още две позвънявания в 23:24 и в 23:25. Предполагам телефона ми се е отключил в джоба или нещо почва да се сбъгясва. Въпреки всичко си е зловещичко. :D
 
От: Странно позвъняване

Ти остави НЛО-то и духовете. Снощи телефона ми е набрал сам номер 666 точно в 23:23. После има още две позвънявания в 23:24 и в 23:25. Предполагам телефона ми се е отключил в джоба или нещо почва да се сбъгясва. Въпреки всичко си е зловещичко. :D

Ууу ного страшно,,, туй за "лека нощ" ли го каза,,, фърли си тилифона да спиш спукойно
 
От: Странно позвъняване

Ууу ного страшно,,, туй за "лека нощ" ли го каза,,, фърли си тилифона да спиш спукойно

Вързах го с вериги и колани за един стол в мазата за всеки случай... :drama:
 

Горе