Странно ...

От: Странно ...

Може би от невероятния спам по скайп към сайт /твой/, който води директно към теб....

http://emote.host56.com/
 
От: Странно ...

Може и 200 000 000 посещения да имаш,но като няма кой да ти пише във форума тогава е проблем.По добре да си имаш 300 човечеца,които РЕДОВНО ДА СИ ПИШАТ
 
От: Странно ...

Това със спамът е логично, но аз отдавна подозирам тиксото в плащане за невярни (завишени в десетки пъти) статистики с цел по-лесно продаване на скъпа реклама. Някои "големи" интернет медии с невероятно ниска Alexa и невероятно високи показатели според тиксото ме навеждат на тези изводи. Нищо чудно да си получил бонификация в статистиките по грешка покрай някой друг, който си е платил.

П.П.:
Ако искаш да разбереш истината за посещаемостта си (в случай, че не е от спам по скайп), сложи си твой вътрешен брояч.
 
От: От: Странно ...

Това със спамът е логично, но аз отдавна подозирам тиксото в плащане за невярни (завишени в десетки пъти) статистики с цел по-лесно продаване на скъпа реклама. Някои "големи" интернет медии с невероятно ниска Alexa и невероятно високи показатели според тиксото ме навеждат на тези изводи. Нищо чудно да си получил бонификация в статистиките по грешка покрай някой друг, който си е платил.

П.П.:
Ако искаш да разбереш истината за посещаемостта си (в случай, че не е от спам по скайп), сложи си твой вътрешен брояч.
нещо се обърка тука :)
Алексата колкото е по-ниска толкова по-добре :)
И за какъв вътрешен брояч говориш?
 
От: Странно ...

Не, не съм се объркал. Всъщност, явно не съм се изказал съвсем ясно. Да, малкото е по-добре, но под "ниски" показатели съм имал предвид "слаби", а не буквално в смисъл "малко число".
За всяко число Alexa можем приблизително да предположим колко е посещаемостта на даден сайт (домейн). Не можете да ме убедите, че сайт с Alexa около 320'000 има 10-15k уникални на ден. И това не е единичен случай. Някои псевдомедии си мислят, че лесно могат да правят рекламодателите на балами и така да ни ядът хляба.

П.П.:
Под "вътрешен брояч" имам предвид брояч хостван на сървъра на конкретния сайт.
 
От: Странно ...

И аз съм наблюдавал голям нелогичен скок в посещенията за ден два, но не можах да си го обясня по друг начин освен с хакерска атака. Бях трил разни спамове от сайта и някой спамещ предприемач ми се беше ядосал и беше решил да ме срине с много трафик :) . Нищо не стана естествено, да не съм от вчера в бизнеса.
 
От: Странно ...

[8:07:17 PM] яяяя...nobodynka каза: brat imam vsichki emotikoni za skype ot edin sait gi izteglih
[8:07:17 PM] яяяя...nobodynka каза: vish (bandit) (flag:bg) (skype) i drugi ima
[8:07:17 PM] яяяя...nobodynka каза: izteglih gi ot http://emote.host56.com
[8:07:30 PM] яяяя...nobodynka каза: brat imam vsichki emotikoni za skype ot edin sait gi izteglih
[8:07:31 PM] яяяя...nobodynka каза: vish (bandit) (flag:bg) (skype) i drugi ima
[8:07:31 PM] яяяя...nobodynka каза: izteglih gi ot http://emote.host56.com
 
От: От: Странно ...

Не, не съм се объркал. Всъщност, явно не съм се изказал съвсем ясно. Да, малкото е по-добре, но под "ниски" показатели съм имал предвид "слаби", а не буквално в смисъл "малко число".
За всяко число Alexa можем приблизително да предположим колко е посещаемостта на даден сайт (домейн). Не можете да ме убедите, че сайт с Alexa около 320'000 има 10-15k уникални на ден. И това не е единичен случай. Някои псевдомедии си мислят, че лесно могат да правят рекламодателите на балами и така да ни ядът хляба.

П.П.:
Под "вътрешен брояч" имам предвид брояч хостван на сървъра на конкретния сайт.
ахам, успех тогава :)
Алекса нищо не показва ... имам сайт с алекса 450000 и 5000+ посещения, този форум има алекса 59000, колко трафик прави?? 20000??
Попрочети как се определя алекса-та.
А относно собствения брояч - много голяма глупост написа, има си awstats и други подобни, а идеята да си товаря излишно хоста с глупава статистика не ми харесва грам ...
 
От: Странно ...

[04.6.2009 г. 14:32:04] И.Янузов a.k.a. qNuZoV: brat imam vsichki emotikoni za skype ot edin sait gi izteglih
[04.6.2009 г. 14:32:04] И.Янузов a.k.a. qNuZoV: vish (bandit) (flag:bg) (skype) i drugi ima
[04.6.2009 г. 14:32:04] И.Янузов a.k.a. qNuZoV: izteglih gi ot http://emote.host56.com

Директно от първоизточника...

Едит: относно алексата: Аз лично смятам, че за български сайтове тя е почти неприложима... кой от вас си инсталира алекса тулбар например? Я питайте и някой свой познат, ползващ за поща абв и любимия му сайт за запознанства е гепиме дали знае въобще какво е алекса тулбар.
 
Последно редактирано:
От: Странно ...

Аз имах ~5000 уникални посещения на 5 юни, но знам от къде дойдоха. HiStats си казва всичко :)

Подробна статистика от към търсене в Гуугъл: ЛИНК.

Може да изпробвате брояча. Никак не е лош ;)
 
От: Странно ...

Аз имах ~5000 уникални посещения на 5 юни, но знам от къде дойдоха. HiStats си казва всичко :)

Подробна статистика от към търсене в Гуугъл: ЛИНК.

Може да изпробвате брояча. Никак не е лош ;)

Мерси много за брояча, отдавна си търсех нещо подобно, поздрави :)
 

Горе