Страрт с онлайн магазин

От: Страрт с онлайн магазин

Трето в условията си написала да ти пращат номера на бижуто на мейла или телефона, това нема кой да го чете - клиентите кликват на добави в кошницата и виждат безумни цифри.

Дам, има нещо шантаво, колие което струва 28 лв.:

Remaining amount to be added to your cart in order to obtain free shipping: лв. 272,00
 
От: От: Страрт с онлайн магазин

В момента се оправя системата за плащане. Ясно ми е, че това е голям проблем и гледам да го отстраня възможно най-скоро, затова бях написа, че се поръчва така :)

Дам, има нещо шантаво, колие което струва 28 лв.:

Какво му е шантавото :)
 
Последно редактирано:
От: Страрт с онлайн магазин

Преведи изцяло скрипта. Все още има много фрази на английски. И начина на поръчване не е особено примамлив :)
 
От: От: Страрт с онлайн магазин

Колеги май е най-добре да направя, така че да се изписва - "Сайта е в процес на разработка". Как мога да направя това. По-добре е да пише това докато оправя системата за плащане и цените(тъй като преди бяха в евро и ще трябва да ги оправя). Благодаря за съдействието Ви съфорумници и помощта :)

П.С. Смених favicon, но не се показва при зареждането на сайта. Някой знае ли защо може да става така.
 
Последно редактирано:
От: От: Страрт с онлайн магазин

Какво му е шантавото :)

оставащата сума за безплатна доставка :) Няма място на последния ред на плащането
 
От: Страрт с онлайн магазин

a да и си напиши общи условия някакви че да нямаш после главоболия ;)
 
От: От: Страрт с онлайн магазин

Какво му е шантавото :)

Не става ясно какво се плаща и тези 272лв. какви са? Трябва де е ясно кое колко струва и каква е крайната цена. Примерно: цена на продукта 50лв + 10лв доставка = крайна цена 60лв. В твоя случай е малко като на кръчма 2 бири с картофки = 250лв.:)

П.С. Смених favicon, но не се показва при зареждането на сайта. Някой знае ли защо може да става така.

При мен си работи изчисти си кеша. :)
 
От: От: От: Страрт с онлайн магазин

Не става ясно какво се плаща и тези 272лв. какви са? Трябва де е ясно кое колко струва и каква е крайната цена. Примерно: цена на продукта 50лв + 10лв доставка = крайна цена 60лв. В твоя случай е малко като на кръчма 2 бири с картофки = 250лв.:)



При мен си работи изчисти си кеша. :)



Прав си :) Дано успея да оправя система по-скоро, че така наистина е много неясно каква ще е крайната цена :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Няма нужда да пишеш че е в разработка, просто почни да чистиш нещата едно по едно
1.Оправи калкулацията на цените
2.Клиентите са свикнали да се регистрират и поръчват не се опитвай да промениш мисленето им просто ги улесни, като го направиш да работи като обикновен сайт.
3.Леко по леко преведи всичко защото е несериозно да излизат текстове на латиница
4.Оправи си упътванията и постави изискваната от закона информация на сайта
5.Ако не си си инсталирала Г. Аналитикс задължително го направи - той ще ти даде много отговори на въпроса защо клиентите не купуват и кои клиенти купуват
Работата по магазина е постоянен процес и винаги ще намираш с нещо да го подобриш, но горните неща са ти първостепенни

ПП. Фавикона не знам какво трябва да бъде но на мен ми прилича на среден пръст на зелен фон
 
От: Страрт с онлайн магазин

Няма нужда да пишеш че е в разработка, просто почни да чистиш нещата едно по едно
1.Оправи калкулацията на цените
2.Клиентите са свикнали да се регистрират и поръчват не се опитвай да промениш мисленето им просто ги улесни, като го направиш да работи като обикновен сайт.
3.Леко по леко преведи всичко защото е несериозно да излизат текстове на латиница
4.Оправи си упътванията и постави изискваната от закона информация на сайта
5.Ако не си си инсталирала Г. Аналитикс задължително го направи - той ще ти даде много отговори на въпроса защо клиентите не купуват и кои клиенти купуват
Работата по магазина е постоянен процес и винаги ще намираш с нещо да го подобриш, но горните неща са ти първостепенни

ПП. Фавикона не знам какво трябва да бъде но на мен ми прилича на среден пръст на зелен фон

Благодаря за съветите. Успях да пусна Г. Аналитикс, за да имам точна представа за посещенията :) И фавиконата оправих. Би трябвало сега да прилича на буквата N :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Както казах и в предният си пост не спирай сайта - защото е възможно да се отрази лошо на Г - развивай го в движение Г. обича да вижда промени :)
 
От: От: Страрт с онлайн магазин

много са ти малко посещенията, за да разчиташ на поръчки. при таргетиран трафик и добър маркетинг, скромният ми опит показва, че поръчват не-повече от 5% от реалните посетители. имаш доста работа по сайта.
 
От: Страрт с онлайн магазин

Здравейте! Исках да Ви попитам още нещо. В последните дни гледам, че май с тази платформа дето съм избрала само ще бера ядове. Ще се радвам някой да сподели коя платформа е по-добра. И искам да благодаря още веднъж на всички колеги за помощта и съветите.

Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: Страрт с онлайн магазин

Доколкото знам PrestaShop не е толкова лош. Спомням си че една твоя колежка от форума го използва и магазина и е доста развит, даже я рекламираше системата защото беше много доволна :) Иначе оскомерс, джумла :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

... Иначе оскомерс, джумла :)
Тия двете точно май се водят най-скапаните в наши дни.

И двете са кошмар за къстъмайзване/скинване.
VM си е плъгин към леко поизостанал CMS.
osCommerce от известно време е изоставен проект, не се ъпдейтва и няма изгледи някой да го продължи. Секюритито му е пълно с дупки и дори наскоро хостинг провайдера ми пусна мейл да не го ползваме заради зачестилите хакерски погроми върху осКомерс сайтове...
 
От: Страрт с онлайн магазин

Хубавото на OSCOMMERCE е големия форум и постоянно развиващите се модули.
Винаги можеш на намериш решение на даден въпрос!
 
От: Страрт с онлайн магазин

Благодаря за съветите на всички колеги. Ще се постарая да спазя всички ваши съвети и препоръки :) Честита нова година на всички. Дано новата говина Ви донесе щастие, късмет и много усмивки :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

ЧНГ и на теб
Гледам че на "перлено кулие" си на първо място, а на "кулие" на трето - предполагам че си ги оптимизирала умишлено, ако не си по добре ги оправи
Поздрави
 

Горе