Страрт с онлайн магазин

TiGeR83

New Member
Здравейте! Не мога да разбера къде греша с онлайн магазина си. Посещения има, но нямам поръчки. Къде според Вас греша. Ще съм благодарна, ако ми дадете съвети.

Поздрави :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

от къде ти идват посещенията,ако не са таргетирани как да имаш поръчки,на пръв поглед това ми се наби на очи

Код:
<meta name="description" content="Shop powered by PrestaShop" />
        <meta name="keywords" content="shop, prestashop" />
може да имаш 1-2 посещения на ден, но да са таргет за това което предлагаш
не съм сео спец ,най -добре да се посъветваш с някой който разбира
 
От: Страрт с онлайн магазин

Искам да оправя тези неща, които спомена, но не знам къде точно е документа, за да редактирам ключовите думи, описанията и такива неща. Ако някой знае къде точно трябва да пипна, за да коригирам тези неща ще се радвам да сподели.

Поздрави

П.С. Какво означава таргетирани. Благодаря!
 
От: Страрт с онлайн магазин

Back Office >> Preferences >> Meta-Tags - редактирай index.php
Сестра ти би трябвало да ги разбира тези неща ... или поне аз успешно успях да се заблудя в това ...
 
От: Страрт с онлайн магазин

Благодаря за съвета. Ще опитам като заспи малчо да оправе тези неща :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Back Office >> Preferences >> Meta-Tags - редактирай index.php
Сестра ти би трябвало да ги разбира тези неща ... или поне аз успешно успях да се заблудя в това ...

а защо просто не и обясниш и кажеш какво да направи?
както и в тази тема : http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=21037
 
От: Страрт с онлайн магазин

а защо просто не и обясниш и кажеш какво да направи?
както и в тази тема : http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=21037

Не те разбирам ...?
Мисля, че точно това направих с предния си пост: "Back Office >> Preferences >> Meta-Tags - редактирай index.php"
В темата, която си цитирал не съм искал да се караме или да те изкарам некомпетентен ... както теб и аз исках да помогна и мисля, че и там казах къде трябва да се сложи код-а ... т.е. - обясних и казах какво да направи.
 
От: Страрт с онлайн магазин

С prestashop не съм се занимавал, но направи няколко тестови поръчки за да си сигурна, че проблема не е в системата (ако не е правен такъв тест). :)

Под таргетирани потребители се има предвид хора, които търсят да купят това което продаваш, другите са просто зяпачи. :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Back Office >> Preferences >> Meta-Tags - редактирай index.php
Сестра ти би трябвало да ги разбира тези неща ... или поне аз успешно успях да се заблудя в това ...

Благодаря. Успях да се справя с това :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Тигрице, посещенията ти са средно 50 на ден. Ако махнем днескашния защото 90% от тях ще са от този форум стават дори по-малко. За мен това не е имане на посещения. Други фактури който влияят на липсата на продажба са миналите празници, което е довело до безпаричие в хората. В това време продажбите са най-слаби. Друго което мога да препоръчам е да си преведеш сайта на 100% и по възможност да си сложиш лицензиран скрипт. Друго което може да се направи е реклама, много реклама, промоции от типа "само сега", "последен шанс", "поръчай продукти за ХХХ лв. и вземи безплатно..."
 
От: Страрт с онлайн магазин

Абе... да не би проблема да е в стоката?

оууу
той магазина нов.. тоя трафик е фейк...
в смисъл тоя трафик си го докарала от другите си начини с агресивна кампания?
хакала си банери и линкове само и само да влизат?..
е те влизат.. ама това не са клиенти а хора дето не знаят де са кликнали и кибици и зяпачи :)

най-сладко е да ти влизат от гугъла:)
влизат и търсят "обички с камъчета цена"! от такъв таг влязат ли - значи тези хора търсят...
ако намерят това което искат може и да поръчат.
 
От: Страрт с онлайн магазин

Благодаря много за съвета. Ще пробвам да оправя тези неща. Пък ще видим дали ще имам късмет :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Тигрице изчакай да мине малко време, не знам на колко време е магазинът ти но най-вероятно в това е проблема. Обади ми се след 5-6 месеца и ми кажи как е тогава :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Какви и колко опции за разплащане имаш? ... това, което прочетох в "как да поръчам" е да ти пратя мейл с номера на артикула. Несериозно.
Бутона, който е "към количката" го кръсти "добави в количка" или "поръчай" ... така не му е много ясна функцията.
Махни мейла си @abv .. направи си нещо@nakiti.eu
Дизайн-а няма да го коментирам но поне favicon-а го смени.

Това е личното ми мнение на база първи впечатления от магазина ти.

П.С. Помоли сестра си за facebook connect. Аз не успях, но ти може да намажеш :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Благодаря искрено за съветите на всички колеги. Ще се постаря да оправя проблемите, към които ме насочихте :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Междодругото как точно да си направя емайл. Имам предвид нещо като - office @ nakiti.eu. Благодаря!

Поздрави! :)
 
От: Страрт с онлайн магазин

Първо това не ми прилича на онлайн магазин, а на каталог на Орифлейм дето трябва да се обадиш на дилъра.
Второ половината от служебните текстове още не са ти преведени
Трето в условията си написала да ти пращат номера на бижуто на мейла или телефона, това нема кой да го чете - клиентите кликват на добави в кошницата и виждат безумни цифри.
Относно посещенията и продажбите - За нормално се приема да правиш по една продажба на 100 уникални посетителя, ако поне половината от тях са влезли през Гугле. Ако трафика ти е от ФБ или подобни сайтове тогава може да направиш и 500 уникални без продажба.
 

Горе