Струва ли ви се надеждна следната идея за френскоезичен уебсайт?

amelie

Member
Здравейте,

имам желание да употребя знанията си по френски език в уебсайт с тематика лични финанси и инвестиране. Имам и сравнително ясна представа какъв тип да бъде съдържанието - по-малко "новинарски" и в по-висока степен, създаващ стойност за потребителите чрез съвети и информация от тип "Как да".

Тъй като съм абсолютен дилетант в интернет бизнеса (занимавала съм се досега с писане на статии на френски за клиенти), със сигурност ще ми се наложи или да инвестирам доста, или да търся партньорство с някой надежден човек. И в двата случая обаче, се питам дали биха си стрували времето, парите и усилията?

Струва ли ви се перспективна идеята? Бих ли могла да очаквам доходност?
Все си мисля, че след като нямам знания за стъпките, необходими за предприемане от първо начало, може би е редно да стартирам с някой "по-дребен" проект... Не че по-маловажен, но с известна разлика в мащаба.

Какво мислите? :)
 
От: Струва ли ви се надеждна следната идея за френскоезичен уебсайт?

Здравейте,

имам желание да употребя знанията си по френски език в уебсайт с тематика лични финанси и инвестиране. Имам и сравнително ясна представа какъв тип да бъде съдържанието - по-малко "новинарски" и в по-висока степен, създаващ стойност за потребителите чрез съвети и информация от тип "Как да".

Тъй като съм абсолютен дилетант в интернет бизнеса (занимавала съм се досега с писане на статии на френски за клиенти), със сигурност ще ми се наложи или да инвестирам доста, или да търся партньорство с някой надежден човек. И в двата случая обаче, се питам дали биха си стрували времето, парите и усилията?

Струва ли ви се перспективна идеята? Бих ли могла да очаквам доходност?
Все си мисля, че след като нямам знания за стъпките, необходими за предприемане от първо начало, може би е редно да стартирам с някой "по-дребен" проект... Не че по-маловажен, но с известна разлика в мащаба.

Какво мислите? :)

според мен не е логично да очакваш сайта ти да стане печеливш, особено пък още от първите няколко месеца, в предвид идеята и знанията ти. Най напред трябва да се опипа и анализира френския уебмастерски пазар, което предполагам че не си го направил а и едва ли би могъл. Не знам за какво става въпрос, но може би е не по малко наситен от нашия, независимо от нишата. Тази глупост пък с инвестирането си я избий от главата, освен ако нямаш пари за пръскане. Инвестира се, чак когато си на 100% сигурен в знанията си, от опит ти го казвам. По-скоро така като чета какво написа, защо не се обърнеш към по-големите на френския пазар и не им предложиш услугите си? Копирайтването и то със знания в главата не се оценява на 1лв/100думи както си мислят булшинството в този форум, а и ти си запознат с това. Пожелавам ти успехи, каквото и да избереш.
 
Здравей, Амели (бих искала да прибавя Poulain J) От няколко години имам френскоезични сайтове и се издържам предимно от тях. От твоят пост обаче не ми стана много ясно как смяташ да монетизираш твоя сайт.

Като за начало бих те посъветвала да видиш дали сферата за лични финанси и съвети не е прекалено конкурентна. Какъв тип сайтове в тази насока вече съществуват, как са организирани и прочие. Във всяка ниша има конкуренция, това е ясно, но от скромния ми опит, мога да твърдя, че има такива, в които просто не си струва да хвърляш усилия и да си губиш времето (пример туристическата ниша).

Моите сайтове носят приходи от реклама и афилиейт програми. Няма да прибавям излишен драматизъм, само ще кажа, че беше доста трудно докато започнат да носят някакви прилични доходи, които да ме направят що-годе независима. Прогресът беше муден, постепенен, но сигурен. Във всеки случай, мисля, че си се ориентирала добре – френския пазар, макар и доста по-тесен от англоговорящия, е за предпочитане пред претъпканото българско интернет пространство.

Ако имаш някакви въпроси, стига да мога да ти помогна, не се колебай да ми пишеш J
 
И на мен ми допада много идеята да почнеш писане на такъв тип статии за френския пазар. ;)

Но както каза колегата по-горе,няма да е лошо да опипаш добре пазара. Да разбереш с кой делиш трафика. Моя съвет е ДАВАЙ смело.....избери си система, начин на популяризиране на сайта и си измисли хубаво име на сайта....Лого.....абе всичко, което да те направи лъскав сайт, подходящ за четене от съответната аудитория. :)
 

Горе