Струва ли си да рекламирам в eTarget?

От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

ми ако имаш полза от гогле рекламите защо да нямаш полза и от етаргет ?
 
От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

Вчера се възползвах от промоцията на Jabse и eTarget - 10 лв. бонус за нови клиенти или нещо подобно. Беше доста слаба работа, а заминаха за няма и ден.

За 10 лв. като пусна адсенс резултата е Многократно по-добър. Има огромна разлика в трафика - адсенса се показва в търсачката на Г. И някой като си търси например да си купи кухня и му покаже моята реклама шанса да продам кухня е много по голям.

А eTarget се въртят по какви ли не безумни сайтчета дето кой знае кой клика по рекламите.
 
От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

...освен това се очаква adwords да имат доста по-добър fraud protection (причините са ясни) и съответно да получаваш повече реални кликове, следователно да са по-реални цените.
 
От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

на 100 % си струва еТаргет, преди няколко дни пуснах реклама на моя сайт във еТаргет и сайта получаваше по 400 посещения от тях дневно, като се има в предвид че не използвах добри ключови думи а просто ей така за тест си пуснах реклама :)
 
От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

на 100 % си струва еТаргет, преди няколко дни пуснах реклама на моя сайт във еТаргет и сайта получаваше по 400 посещения от тях дневно, като се има в предвид че не използвах добри ключови думи а просто ей така за тест си пуснах реклама :)

еТаргет нямат контекстуалност! можеш ли да кажеш как успя да си докараш по 400 клика дневно и от кои сайтове, щото аз преди не успях да събера повече от 50 на ден :(
 
От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

Като гледам не само, че "нямат контекстуалност", ами и изобщо ги няма в момента - само дето едно лого се мъдри в центъра на игрището... Някой знае ли случайно на какво се дължи и дали е временно? Че да не са поели и те по the long and winding road като румънците от Русе.
 
От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

Не знам какво хвалите Adwords, но по мое мнение и техния трафик е много "качествен" и "полезен" (е, има и точни попадения).
 
От: От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

Не знам какво хвалите Adwords, но по мое мнение и техния трафик е много "качествен" и "полезен" (е, има и точни попадения).
Всичко зависи от това как ще си направиш (или как ще ти направят) кампанията.
 
От: От: От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

Всичко зависи от това как ще си направиш (или как ще ти направят) кампанията.
Това ти осигурява да има поне някакви полезни кликове. Навярно не си си правил труда да броиш импресиите в сайта си на тези дето идват от рекламите. Голяма част от големите сайтове ползват автоклик системи. Как се разпознава това ли? Болшинството от "посетителите" правят само по една импресия. Обикновено посредниците се оправдават, че просто посетителите от рекламиете не проявявали интерес. Странното е, че проблемните едноимпресионни посещения са все от едни и същи "големи" сайтове и са що-годе еднакъв брой (нали нагаждат кликовете по импресиите). Вместо Гугъл да гони фалшивите кликове най-вероятно чат-пат не плаща за определен брой кликове и така заблуждава, че уж хващал фалшивите кликове.

П.П.:
Когато ти трябва брандова реклама (името на фирмата/марката, телефони, адреси и цялото рекламно съобщение да са си на самия банер) винаги си на далавера да плащаш за клик (т.е. да не плащаш), дори при автоклик.
 
Последно редактирано:
От: Струва ли си да рекламирам в eTarget?

За да се вземе правилно решение, е добре да се тества, въпреки че и според мен не си струва да наливаш пари там...
Друг е въпроса, ако излъчваш техни реклами и печелиш дребни суми - тогава можеш автоматично да си прехвърлиш печалбите в рекламни кампании и така няма да набутваш готови пари...
След 1-2 месеца експерименти, последният път си поисках комисионната, колкото и мизерна да беше, защото както казаха преди мен - парите свършват много бързо, а ефект не видях...
 

Горе