Струва ли си да се продава?

Колко бихте дали за старинна къща?

  • 50 000лв

    Votes: 6 35.3%
  • 80 000лв

    Votes: 2 11.8%
  • 100 000лв

    Votes: 1 5.9%
  • 100 000лв++

    Votes: 8 47.1%

  • Общо гласове
    17
  • Poll closed .

KingstonWD

New Member
Здравейте на всички. Имам малък въпрос към който мисля да сложа анкета.
Понеже има една къща за продан от фамилна страна и се чудим тук дали да я продаваме, намира се в гр.Трявна, старинна се води, но и трябва малко парички за по оправяне, абе общо взето трябват си пари за да се направи като хората, но се води историческа ценност. Та предлагат ми едни парички, които за сега няма да казвам искам да видя какво ще излезне от анкетата. Та въпросът ми е - добро ли е времето за продан на старинни къщи или си струва да се изчака още време и вие на каква стойност бихте оценили старинна къща, която трябва да се пипне?

Благодаря на всички предаврително :D
 
От: Струва ли си да се продава?

Какво трябва да се "пипне", колко е голяма, къде в Трявна е?
И аз имам една немска колица, антика е, но малко трябва да се пипне!
На колко би я оценил?
8)
 
От: Струва ли си да се продава?

..... двоен пост!
 
От: Струва ли си да се продава?

Ние си купихме имот със старинна къща, мнооого старинна - като правихме сделката беше само за площта - къщата имаше 0 лв пазарна стойност. Надявам се схващаш какво ти говоря!
Трябва да дадеш още доста инфо щото така може да е от 0 до над 100к и всеки отговор ще е правилен! Сложи опция под 50к и много под 50к!
 
Отговорих над 100 000 лева, но в моите представи "старинна къща" е нещо, което може да мине и за музей - старинна постройка със сантиментална стойност за града, историческа част от града и най-важното за мен - старинна и атрактивна архитектура, която иска лека реставрация. Виждал съм няколко такива в градове големи, колкото гр. Трявна, и бих им дал такава цена, но при необходимите условия. Плюс това - намираше се на самия център на града, а отпред имаше и малко парктче. Иначе информацията е прекалено оскъдна, за да се даде дори и приблизителна цена - в някакви рамки. ;) Каква квадратура е, от кой век е, каква история има, в какво състояние е, какво върви към нея и други.
 
От: Струва ли си да се продава?

Здравейте! Извинявам се че не съм отговорил просто не бях сядал на компа за повечко време тези дни.
Като цяло имотът не е малък някога е бил комбиниран с съседната къща тоест са били едно общо но после са били съединени и всъщност даже има копувач за сега който предлага 80 000лв, като цяло къщата е била на пра баба ми, нямаме право на външни промени защото се води историческа постройка само вътрешни промени може но не и външни от към улицата. Не се намира в центъра на града, но е близо до него. Реставрация доста лекичка може да и трябва външна но пак си пази автентичната за града архитектура, която си я има от доста време. За квадратура и снимки на този етап не мога да дам защото не съм ходил от известно време а други мои роднини са стъпвали наскоро, затова тази информация може да я дам в близките няколко дни. Иначе като цяло нашата част от някогашните две съединени къщи е по голямата, и е двуетажна разбира се.. До момента човекът който е дал оферта е споменал, че иска да купи и 2 те и да ги съедини правейки нещо като малко хотелче и да дава под наем.

Благодаря все пак на всички и ще видя още малко информация да ви предоставя :)
 
От: Струва ли си да се продава?

KingstonWD изглежда Goodle Street View е минавало през Трявна. Има не малка вероятност да са минали и покрай къщата ти. За да провериш, то правиш следното. Отваря в Google Maps (в браузъра) град Трявна. След това увеличаваш и намираш къщата на баба ти. Когато си на максимално увеличение, то натискаш два пъти на мястото от към пътя. Ако са минали, тогава браузърът ще покаже снимка на мястото (т. е. къщата на баба ти). Това не е обикновена снимка, а такава която може да се върти. Но това са подробности...
Аз лично пробвах на съвсем случайна улица и ми излезе снимка...
 
От: Струва ли си да се продава?

Много интересна тема за търсене на цена на стара къща, може и да е саборетина, но не се знае щото и автора на темата-въпрос не я е виждал, но иначе има предложение за 80к, страотно продавай
 
От: Струва ли си да се продава?

Последно съм я виждал преди 1 година и не е съборетина и си е годна за живеене дори стига да се сложат някакви по свестни мебели и малко по хубава изолация от вътре.
Дори основите са подменяни преди няма и година :)
 
От: Струва ли си да се продава?

Последно съм я виждал преди 1 година и не е съборетина и си е годна за живеене дори стига да се сложат някакви по свестни мебели и малко по хубава изолация от вътре.
Дори основите са подменяни преди няма и година :)
А снимка няма ли да дадеш. Виж какво съм писал по-горе.
 
От: Струва ли си да се продава?

А снимка няма ли да дадеш. Виж какво съм писал по-горе.

Скапах се да търся но мисля че през точно тази улица не е минала колата.... Стигам до дадено място и не ми разрешава да продължа... пробвах през няколко варианта.. ще се помъча по късно пак, но нямам успех за сега. Трябва да видя дали пазя някоя снимка, но малко ме съмнява.
 
От: Струва ли си да се продава?

Трябва да дадеш актуално инфо за последната сделка в селото за сходна къща, ако ли не то тогава имот!
 
От: Струва ли си да се продава?

Абе Трявна е град по принцип а не село, като цяло скоро в района около нея не съм чувал да се продава и до колкото знам от местните в тази част на Трявна
повечето наследници на къщите са изгубени, тоест никой не си ги и търси или са по чужбина и нямат мерак да се върнат. Но има хубав набор от такива къщи, иначе съм чувал хора които наистина се оплакват, че трудно си намират такъв тип къща с старата архитектура и вид :) ( поне за градът)
 
Виж, помисли си го и така - какво смятате да правите с имота, защото ако мислите да го запазите и да си седи, това не е много правилно. Дано и някой не започне да ви обяснява, че като го държите стойността му ще расте. Я расте, я не, но аз лично не бих разчитал на това. Друга опция е да го реставрирате и да направите бизнес с него, или да го отдавате, или продажба - не мисля, че имате много опции. Гледам като човек, който иска да прави пари от него. И само за протокола, дори и да го оставите като семейно наследство - ако ми го връчат във вид, в който ще ми е трудно да направя бизнес или да го отдал под наем - директно отива за продажба, а парите ще финансират друга моя идея за бизнес. Това е. Вече за цената - трябва да го продадете изгодно. Покани някой брокер или строител на среща и вижте как с малко тук-там пипане можете да му вдигнете добре стойността му. И няма значение къде е и какво е - всичко се търгува, ако има пазар за него - а не ми се вярва да няма и за това, ако се предложи по подходящ начин. ;)

П.П: Най-много ми се работи това - да купувам западащи бизнеси, да ги "вдигам на крака" и да ги продавам за в пъти повече. Дано някой ден стигна това ниво. :)
 
От: Re: Струва ли си да се продава?

Ами да не сме и мислили да го пазим, защото за да стане нещо хубаво нямаме толкова пари... поне не излишни за къщата, затова се цели продажбата му. :)
Препродажби на коли пробвай може да ти потръгне ! :)
 
Re: От: Re: Струва ли си да се продава?

Препродажби на коли пробвай може да ти потръгне ! :)
Това е шибано....по-скоро бих пробвал нещо с olx пред това. :) Говоря за работещи бизнеси, които са се сдухали по една или друга причина. :)

Иначе - съберете няколко оферти и давайте към най-добрата. Но ти предлагам да се консултираш с някой, ако можете с някой друг лев да му вдигнете цената сериозно - направете го. Както при колите - пастирай, изпери, лъсни и ето ти покачване на цената. Дано си ме разбрал. :)
 
От: Струва ли си да се продава?

Отвори имот.бг, виж колко вървят дадени къщи в града /да имаш представа за пазарната цена на къщата/. И все пак бих продал къщата, бизнеса ми е много свързан с имоти и към момента всичко отива на долу и още ще пада,в момвнта хората нямат пари, а скоро идва зимата и още по гладно ще стане. Също така, както разбирам по думите ти к, никой не обитава къщата и не се ползва, а чакате по-хубави временна за продажбаа, аз не бих разчитал на това.
 
От: Струва ли си да се продава?

@Nuni, как бе в другата тема един собтеник на брокерска къща каза, че сте луди ако не виждате 10% ръст на имотите :D

До Автора, ако има опция да се събори няма некви си възбрани, то тогава цените ще вървят за имота, а ако не може ще е много трудно да я продадете и ще правите отбив от цената за да намерите на някого да я продадете все пак ще е силно неликвидна тази къща
 
От: Струва ли си да се продава?

Последно съм я виждал преди 1 година и не е съборетина и си е годна за живеене дори стига да се сложат някакви по свестни мебели и малко по хубава изолация от вътре.
Дори основите са подменяни преди няма и година :)

Е то цената и се дига начи пиши направо старинна къща с нови основи, ма снимки нямали
 

Горе