Структура на сайт за добро SEO

От: Структура на сайт за добро SEO

Напоследък забелязах, че темата на сайта е важно да бъде seo friendly, защото ако е някаква бъгава със много css файлове бота започва да се затруднява със сканирането( а както знаете има определено време за скан) и ако не бъде индексирана страницата бота отива автоматично на другата.
 
Re: От: Структура на сайт за добро SEO

Напоследък забелязах, че темата на сайта е важно да бъде seo friendly, защото ако е някаква бъгава със много css файлове бота започва да се затруднява със сканирането( а както знаете има определено време за скан) и ако не бъде индексирана страницата бота отива автоматично на другата.

То не е напоследък, направо си е от доста време. Откакто горе долу влезе усилено това с баунс рейта, така си е. ;) И не само, лесната юзърска навигация е лесна и за ботовете. Това също върви с добрия дизайн. Те за това хората треперят какво ще им се случи със сайта след като обновят (в повечето случаи) визията на сайта си. Рискуваш, ако смяташ, че е по юзърско, няма от какво да се притесняваш. Колкото повече му се кефят потребителите, толкова по-добре. ;)
 
От: Структура на сайт за добро SEO

Напоследък забелязах, че темата на сайта е важно да бъде seo friendly, защото ако е някаква бъгава със много css файлове бота започва да се затруднява със сканирането( а както знаете има определено време за скан) и ако не бъде индексирана страницата бота отива автоматично на другата.

Може ли в тази връзка да попитам като още начинаещ в СЕО-то какво точно се има предвид със seo friendly тема? Може ли някакъв нагледен пример? Мерси
 
От: Структура на сайт за добро SEO

Може ли в тази връзка да попитам като още начинаещ в СЕО-то какво точно се има предвид със seo friendly тема? Може ли някакъв нагледен пример? Мерси

Да е с адаптивен дизайн и изчистен код, така че бота лесно да обхожда страниците. Ако темата е наблъскана с всякакви скриптове и е писана с краката, то гугле спайдъра ще се препъва често докато обхожда страниците. Да не говорим, че и скоростта за зареждане на сайта може да падне като има натряскан много CSS във head и javascript-ове и разни други там за изпълнение.

В общи линии това е.
 
Re: От: Структура на сайт за добро SEO

Може ли в тази връзка да попитам като още начинаещ в СЕО-то какво точно се има предвид със seo friendly тема? Може ли някакъв нагледен пример? Мерси

Това е най-често тема, която има:

- Добра логика на менюта, линкове и разположение на бутоните;
- Лесно се заражда, с малко или улекотени джави, флашове и други, тормозещи бота на Google;
- Висока конверсия вдигаща Баунс рейта - не те кара да теглиш Х-са като я отвориш;
- Без никакви грешки в код и да минава HTML верификация.

Има и други технически и не чак толкова технически характеристики, на които трябва да отговаря темата. Нищо сложно не е. Просто лесно може да се прецени и на око, освен това с кода, но може да се мине през някой друг тул това. :)
 
От: Структура на сайт за добро SEO

Бих добавил ако е възможно да се обедини всичко в един css файл, както и javascripts да се зареждат след css
 
Re: От: Структура на сайт за добро SEO

Трябва ли да имаме XML site map?

Задължително за сайт с повече от 5-10 страници. А и по принцип е добре - по-лесно подсказваш на бота, че имаш нови неща по сайта, от към съдържание - нови страници. ;)
 
От: Структура на сайт за добро SEO

Як контент до дупка, stay on page - поне 2-3 минути и една част от проблемите се решават от самосебе си :)

п.п нека се има предвид, че си нямам хабер от СЕО и не искам да ангажирам никой с мнението си. Просто съм го забелязал това.
 
От: Структура на сайт за добро SEO

2-3 минути на страница ми се струва много.
Не е проблем да е над минута
 
От: Структура на сайт за добро SEO

На мен ми се струва, че водещи са onpage контентът и маркетинг стратегията. Ако правиш публикации редовно, ако текстовете са полезни, интересни и уникални, ако езикът е жив и пъстър, ако има снимки и видео, ако навигираш добре с подходящи линкове, сайтът си напредва и се класира добре. Понякога става по-бавно, но пък устойчиво. За получаване на бърз и качествен трафик - особено към вътрешни страници - съм забелязал, че много голям успех има, когато се включиш в дискусия и пуснеш линк, пряко свързан с темата. Тогава често става boom и често трафикът е качествен - в смисъл има и други реакции, освен посещения.

Та, стратегия, постоянство, качество и таргетираност му е майката, според мен. Другото са добавки.

А конкретно за структурата, може би най-важни са лесната навигация, възможността потребителят да стига лесно и с малко кликове навсякъде, логиката на сайта. Текстовете също са много важни. Трябва преди всичко да са ясни и съдържателни и да "развеждат" посетителите из сайта.

И на последно място, но не и по значение, ако имаш сайт и целиш бърз качествен трафик, определено трябва да се отървеш от предубеждението да го рекламираш единствено online. Да се разказва за сайта в "живо общуване" често води до трафик, който се превръща в нещо друго - в запитване и поръчка.
 
От: Структура на сайт за добро SEO

Напълно съгласен съм с MartoTar ! Сега съм харесал една платена тема за WordPress и тъй като съм много бос по темата за нереждане на страници дали мога да се доверя на хората, които са я правили? Т.е. трябва ли да пипам нещо по нея след като си я купя? Изглежда ми много достъпно направена, плюс това е тема за новини и постоянно ще се качват статии писани от мен, а не крадени, това дали ще се хареса на Г и ще помогне ли за стабилния трафик ? Има интегриран форум и елетронен магазин в тема, което предполагам също е в плюс - или греша ? :)
 
От: Структура на сайт за добро SEO

Ами защо ако не е точно таква структура какво ще стане.
Ще ти сложат от Гугъл черна точка така ли
Я стига глупости трябва да се спазват някои правила не е хубаво почти всички бутони и съдържание да са към един бутон от менюто и т.н. ама чак пак толкова
 
От: Структура на сайт за добро SEO

Ето: http://goo.gl/iLDrHc - аз от кога говоря за доброто онсайт и онпейдж seo!!! Тук разбира се и по социалките са тръгнали контра дискусии, че не може без линкове и че има ниши в които само линковете са достатъчни, НО... ако подготвяте сериозен проект и гледате на далече в бъдещето, onsite оптимизацията е тази задължителна предпоставка за успех и добра основа на която трябва да се стъпи!
 
От: Структура на сайт за добро SEO

Да, освен линковете, трябва правилно да си разкарвате "Link juice" по страниците, а и освен това самите страници трябва да са правилно структурирани...има и още мноого други неща, но трябва да се чете...
 
Добре, но всеки може да обясни в подробности тук
Какво точно? Най-добрата структура е логичната, която всеки малоумен потребител би следвал и стигнал до където иска от началното ниво. Това е според мен успешната формула. Все едно влизаш в една голяма къща, като всяка стая си има различни подразделения - ниши. Ако успееш да прекараш някой, да разгледа всичко, без да се върти, губи и отделя повече от нужното време, значи целта е постигната. ;)
 

Горе