Структура на сайт и СЕО

dyordanov

New Member
Здравейте! Един приятел ме помоли да направя оптимизация на сайта му (аз имам само основни познания в тази област, но е една добра възможност да се запозная по добре със СЕО). Сайтът се състои от една страница. Менютата са: за нас, контакти и т. н., като съдържанието на всяко меню е поставено в тага <article> и чрез CSS му е зададено visibility: hidden. Когато се цъкне на някое от менютата чрез javascript стойността се променя на visibility: visible и се показва съдържанието. Въпросът ми е дали това visibility: hidden представлява някакъв проблем относно търсачките, защото основното съсържание е в тези тагове. Благодаря предварително!
 
От: Re: Структура на сайт и СЕО

По-добре направи отделни страници и разкарай скритият текст.

Напоследък все повече се използват т. нар. One page сайтове при които текстовете се представят на една единствена страница по доста лесен за потребителите начин. Това означава ли, че те са по-трудни за оптимизация и ако да не влиза лив противоречие със стремежа на Google да се създават лесни за потребителите сайтове?
 
От: Структура на сайт и СЕО

Не представлява проблем за търсачките. Те гледат html-а, а не css-a, но според мене Гугъл може да го сметне за blackhat seo и да ти банне сайта. Направи отделни страници както казва фози. Другото което е, много повече се забавя сайта, като всичко е на една страница, от колкото на няколко отделни. Трафика на хостинга също ще е по-голям ако всичко е на една страница.
 
Re: От: Re: Структура на сайт и СЕО

Напоследък все повече се използват т. нар. One page сайтове при които текстовете се представят на една единствена страница по доста лесен за потребителите начин. Това означава ли, че те са по-трудни за оптимизация и ако да не влиза лив противоречие със стремежа на Google да се създават лесни за потребителите сайтове?

Както казах в друга тема, няма проблем да се оптимизират сайтове с по 1 страница. Проблемът е в скритият текст.
 

Горе