Суперправомощията на Blinky ме тревожат!

отстояването, и правото на мнение на всеки български гражданин
Форума е частна собственост. Защо смяташ, че трябва да има някакви права на потребителите или демокрация?
 
Форума е частна собственост. Защо смяташ, че трябва да има някакви права на потребителите или демокрация?
Моля?

Какво е демокрация?​

„На народа, от народа, за народа“
Ейбрахам Линкълн
Думата демокрация произлиза от гръцките думи “demos”, която означава народ, и “kratos”, която означава власт; и така демокрацията може да бъде определена като „власт на народа“: начин на управление, който зависи от волята на народа.

Съществуват толкова много различни модели демократично управление по света, че понякога е по-лесно да разберем идеята за демокрация по отношение на това, което тя определено не е. Следователно, демокрацията не е автокрация или диктатура, при което управлява само един човек; тя не е олигархия, при която управлява малък сегмент от обществото. За да се разбере правилно, демокрацията дори не трябва да бъде „управление на мнозинството“, ако това означава, че интересите на малцинствата са напълно пренебрегнати. Поне в теорията, демокрацията означава управление от името на всички хора, според тяхната „воля“.

Защо демокрация?​

Идеята за демокрацията извлича своята морална сила – и популярна привлекателна сила – от два основни принципа:
1. Индивидуалната автономия: Идеята, че никой не трябва да бъде подвластен на правила, наложени от други. Хората трябва да могат да контролират своя собствен живот (в границите на разумното)
2. Равенство: Идеята, че всички трябва да притежават еднаква възможност за оказване на влияние върху решенията, които засягат хората в обществото.

Тези принципи се харесват интуитивно на всички и помагат да се обясни защо демокрацията е така популярна. Разбира се, ние вярваме, че би било справедливо да имаме шанс да определяме общите правила, колкото имат и всички останали!

Проблемите възникват, когато решим да приложим двата принципа в практиката, защото се нуждаем от механизъм, чрез който да решим как да преодоляваме конфронтиращи се възгледи. Тъй като предлага един прост механизъм, демокрацията е склонна да бъде „господство на мнозинството“; но доминиращо на мнозинството може да означава, че интересите на някои хора никога не са представени. По-оригинален начин за представяне на интересите на всички е да се използва процедурата за взимане на решения с консенсус, където целта е да се намерят общи точки на интерес.

Източник:
 
Защото е един от собствениците и главното лице което плаща този форум да бъде онлайн през всичките тези години.
Аз и кулайса. Идеята е негова за създаването му, занимаваме се заедно, по-често засичате мен, но като цяло и двамата сме действащите лица по модерацията и развитието му. Скоро в този ред на мисли ще има нови неща в него. Още проучваме, тестваме и определено ще гледаме в бъдеще да стане още по предпочитано място за всеки бг уебмастър, а защо не и за чуждестранните, в Ен секцията ни. :)
 
В общи линии, да.
Да. По либерално местенце е, даваме глас на всеки, който иска да изрази мнение. И честно казано бан тук е равностойно на нещо много криво направено, ама много. Едно време имаше дори във фейса, бях засичал, реплики като "Този е такава греда, че чак в предприемач са го банвали". :) Смятай за какво ставаше дума щом чак там си получил БАН. :)
 
Аз и кулайса. Идеята е негова за създаването му, занимаваме се заедно, по-често засичате мен, но като цяло и двамата сме действащите лица по модерацията и развитието му. Скоро в този ред на мисли ще има нови неща в него. Още проучваме, тестваме и определено ще гледаме в бъдеще да стане още по предпочитано място за всеки бг уебмастър, а защо не и за чуждестранните, в Ен секцията ни. :)
А, как ще коментираш тревогите ми?

Защо никой не контролира и следи действията Ви?
 
Пред съюзите И и ИЛИ се пише запетая в следните случаи:

1. Когато съюзите И или ИЛИ са повторени.

• И да искаш, и да не искаш, правилата са си правила.

Или
тръгваш веднага, или те оставяме тук.
"Защо @Blinky разполага с толкова необичайно много правомощия, и защо няма кой да контролира това негово право?
Всичко това предизвиква много дълбока загриженост, и защо в тази платформа липсва второ мнение над неговите решения?"

Именно. Къде е повторението? Или ти всичко го пишеш като едно изречение, или нещо не ти е в ред, или и двете.
 
Донякъде (или До някъде хахахах) ти разбирам идеята и мотивите да отвориш подобна тема. Проблемът е, че тук си "на гости" (както и ние де) и няма как да държиш сметка на админа. Единствено можеш да изразиш мнение в "книгата с оплакваня", което си е твое право, но е и право на админа да избере дали да го прочете и съобрази с него, или да го използва за разпалка за печката, че взе да става хладно.

Иначе, ако това ще ти задоволи любипитството и поуспокои недовоството, според мен причината за подобна толерантност е следната:
Не разбирам много от форуми, но е логично основния приход на подобни места да е трафика и местата за реклама. С други думи сайта има нужда от доста трафик ежемесечно, за да покрие разходи и т.н. Предполагам си обърнал внимание, че умствения капацитет на една голяма маса от хора (не само във форума, а навсякъде) се спуска с парашут надолу. Ако в този форум се оставят само полезните, разбиращите, знаещите и можещите, то вероятно ще останат 4-ма души за белот....или хайде чист бридж да е, че се изисква повече мислене хахаха. И така...за да има трафик, трябва да се повиши толерантността. Капиш? Същото важи навсякъде. Едно време гледахме предавания като "Минута е много", а сега Магърдич Халвата грижливо ни изглажда мозъците с ютия Tefal - Ти "мислиш" за всичко :D :D.
 
Нашите действия? Може да си сигурен, че всяко едно наши действие е с цел развиването, опазването и правенето на форума по-добро място за всички нас. Милион пъти сме твърдяли, че това не е наш дом, това е на всеки. Ние имаме само условия, които е нужно да се спазват и това не са някакви наши извращения, а нормални правила, които се спазват навсякъде, за да може да има здраво и прогресивно общество. Щом даден потребител има проблем с правилата и ме ги спазва, то явно е за друго място, в нормалния живот това са места като лудници, затвори, клиники...ако ме разбираш какво имам предвид. Пак пиша, че банна тук е равносилно на нещо, което наистина трябва да оправи човек в комуникацията и поведението си с обкръжението. ;)

Тревогите ти не знам как може да пребориш, но може да изчезнат, ако нещо се промени. Почти съм говот да се обзаложа. Имали сме какви ли не потребители првз годините тук, супер тегаво характери, устати, чапати, недобронамерени, зли и т.н. И винаги ще има, въпросът е как се разбират с другите и каква роля заемат в това общество. По нищо не се различаваме от компания седнала на една маса, говорейки изцяло на теми, които ни свързват.
 
Донякъде (или До някъде хахахах) ти разбирам идеята и мотивите да отвориш подобна тема. Проблемът е, че тук си "на гости" (както и ние де) и няма как да държиш сметка на админа. Единствено можеш да изразиш мнение в "книгата с оплакваня", което си е твое право, но е и право на админа да избере дали да го прочете и съобрази с него, или да го използва за разпалка за печката, че взе да става хладно.

Иначе, ако това ще ти задоволи любипитството и поуспокои недовоството, според мен причината за подобна толерантност е следната:
Не разбирам много от форуми, но е логично основния приход на подобни места да е трафика и местата за реклама. С други думи сайта има нужда от доста трафик ежемесечно, за да покрие разходи и т.н. Предполагам си обърнал внимание, че умствения капацитет на една голяма маса от хора (не само във форума, а навсякъде) се спуска с парашут надолу. Ако в този форум се оставят само полезните, разбиращите, знаещите и можещите, то вероятно ще останат 4-ма души за белот....или хайде чист бридж да е, че се изисква повече мислене хахаха. И така...за да има трафик, трябва да се повиши толерантността. Капиш? Същото важи навсякъде. Едно време гледахме предавания като "Минута е много", а сега Магърдич Халвата грижливо ни изглажда мозъците с ютия Tefal - Ти "мислиш" за всичко :D :D.
Искате да кажете, че Блинки е отвратително богат?
 
Искате да кажете, че Блинки е отвратително богат?
Ехааа....е това се вика Twist хахаха. Това, което съм искал да кажа съм го написал. Ако съм твърдял подобно нещо, то щеше да присъства в написаното от мен. Финансовият капитал и приходите на админа или който и да било въобще не ме засягат, не би трябвало да засягат и теб.
 
Предлагам да изберем с тайно гласуване един потребител, който да контролира двамата админи. После един, който да контролира контролиращия. После контролиращ на контролиращия контролиращ и.т.н. Така е справедливо, нали @DataAddicted ? :)
 
Предлагам да изберем с тайно гласуване един потребител, който да контролира двамата админи. После един, който да контролира контролиращия. После контролиращ на контролиращия контролиращ и.т.н. Така е справедливо, нали @DataAddicted ? :)
Звучи доста добре, а пълен финансов отчет кога ще видим? :)
 
Ще ти ги пратим заедно с моето РЗС, да си поделим куриера.
Заедно с декларация за настоящото финансово състояние, колко отвратително богато е въпросното назначено лице и документ, че не е с двойно гражданство! То пък така става дискриминация....
 
Искате да кажете, че Блинки е отвратително богат?

Привет, принципно, знам че кара bentley cullinan ама старо от 2018 година, явно човека има пари и работи здраво :)

Поздрави,
Станимир И
 
Значи оня ден бентлито е било в сервиза за помпане на гуми, щото се беше каширал с резервната - мерцедеса :D
 

Горе