Супер тъпите управници пак вдигат данъците..

Няма да лъжа ядосах се много докато чаках 30 мин. в задръстване по време на протеста, но се тая, после се ядосах повече, просто си припомних че никога няма да има в България нормално общество което да разбира какво е това държава и да иска поне малко да прилича на по развитите нам държави! Продължава да има огромна част от обществото ни, която никога няма да рабере, че от нея зависи дали ще има пари и стандарт на живот или ще си стои неука и бедна. Ама да го кажа белким ми олекне малко, само факти а не фейк новини, герберската политика е най-малкото зло в държавата ни макар и да се опитват да балансират между правилно и популиско за 5 години минималната заплата е от 310 на 560 лв. в доклада от днес изпреварваме румъния с 1.5%, само за септември в софия са регистрирани нови 7000 работника в стройтелството, намираме се в нещо като златен период на БГ икономика (основен проблем е не работата а че няма работници който да я свършат, почти всички сектори имат поръчки до спукване). Драги приятели нормално е след като всички заплати скачат и всички услуги да скачат, искате заплата като на германци ама да плащате данаци като аланци. Когато осъзнаете, че проблема не са данаците а как се изразходват, и че не 1 човек ви управлява а десетки хиляди(всички прозлизащи от нас народа - не са извънземни) е тогава можеби тогава... да помечтаем за по-добро общество.
 
Кой с каквото иска да ходи. Хем вила за няколко десетки хиляди и кола за 900 лева примерно. Не го виждам логично. :) Не искам да съм груб, но като го писах имах предвид за градове като София, Варна, Бургас и прочие. В нормалните европейски столици и големи градове ако не отговаряш на Евро 5 или 6, не знам, и влизаш в центъра на града ти слагат една такса. Така е идея по-редно. Но съм съгласен, на село може да тъкаляш и трактор 30 на 100 дизел на 30 години. :) Направо ми се драйфа като спра зад некъв Камаз на 20+ години, кален и тоталка....за такива данъка трябва да е поне едно 1000%, да не говорим, че не виждам смисъл от това да обикаля по столичните кръстовища. Да, парите няма да отидат за оправяне на въздуха, но както се знае нищо събрано от нас като данък и други не отива по предназначение, но това е друга тема. Там положението е необратимо и е стигнало до крайности.

Имам автомобил, който струва 2500 лева и влиза в ЕВРО 4, не знам какъв е проблема в евтините автомобили. Може би е най-запазеното Рено в цял град Бургас, и най-вече за годините си (2000г.). Имам и автомобил за 17000 лева, който замърсява повече от този от 2500. Не е от значение годината на автомобила или нейната цена. Един автомобил като се поддържа и се гледа, няма да пуши като печка и няма да замърсява въздуха.
 
Няма да лъжа ядосах се много докато чаках 30 мин. в задръстване по време на протеста, но се тая, после се ядосах повече, просто си припомних че никога няма да има в България нормално общество което да разбира какво е това държава и да иска поне малко да прилича на по развитите нам държави!
На 18-ти ще чакаш 8 часа, повярвай ми.
 
Имам автомобил, който струва 2500 лева и влиза в ЕВРО 4, не знам какъв е проблема в евтините автомобили. Може би е най-запазеното Рено в цял град Бургас, и най-вече за годините си (2000г.). Имам и автомобил за 17000 лева, който замърсява повече от този от 2500. Не е от значение годината на автомобила или нейната цена. Един автомобил като се поддържа и се гледа, няма да пуши като печка и няма да замърсява въздуха.
То лошото е, че ти си единичен случай. Рядкост са хората като теб. Виждал съм автомобили за 1000 лева и по-малко, които в един момент незнайно как стават складове по паркингите или паметници с буйна растителност около тях. На моя паркинг имам поне 4 такива. И това е по-масовата част от хората, които са собственици на стари брички. Нито ги поддържат, нито смятат за необходимо да ги продадат, нито нищо - просто си седят и гният. А не дай си боже и някой да ги подкара, тогава става интересно.
 
в доклада от днес изпреварваме румъния с 1.5%

Къде го видя, че сме изпреварили Румъния? Сега там минималната е 463$, от 1-и януари минималната заплата там става 507$, за хората с висше образование или 15 г. трудов стаж - 573$. Тук от 1-и януари минималната става 560 лв или около 327$. Надявам се, че можеш да смяташ :)
 
Къде го видя, че сме изпреварили Румъния? Сега там минималната е 463$, от 1-и януари минималната заплата там става 507$, за хората с висше образование или 15 г. трудов стаж - 573$. Тук от 1-и януари минималната става 560 лв или около 327$. Надявам се, че можеш да смяташ :)

Не става въпрос за минималната заплата а общо като икономика, румънците държат висока минимална заплата от доста време, но разликата с средната им е по малка от нашата, иначе ако си бил в румъния ще знаеш, че разликата между южната част и западната е огромна колкото по близо до запада по добре :)
 
На 18-ти ще чакаш 8 часа, повярвай ми.

Еми нека :) ти ще си останеш глупавичак и безпаричен цял живот, какво са 8 часа чакане за мен :Д
Твойте проблеми са доста по-големи от моите имаш предимство.
Не искам да се заяждам няма смисъл тъпо е и не е ползотворно нито за мен нито за теб, успех и приятно искарване на протеста дано си доволен и да постигнеш това за което се бориш.
 
Еми нека :) ти ще си останеш глупавичак и безпаричен цял живот, какво са 8 часа чакане за мен :Д
Твойте проблеми са доста по-големи от моите имаш предимство.
Не искам да се заяждам няма смисъл тъпо е и не е ползотворно нито за мен нито за теб, успех и приятно искарване на протеста дано си доволен и да постигнеш това за което се бориш.
Не, аз съм организатор на протеста в Бургас, няма да преча на теб. За пари да не говорим, смешно e.
 
Последно редактирано:
Стой вкъщи и пиши. Протестирай в интернет.

Просто от любопитство, никва идея за заяждане или конфликт, протесва ви е за цената на горивата, поскъпването на данъка за стари коли и намаляването на този за нови, или против властта като цяло ?
 
Просто от любопитство, никва идея за заяждане или конфликт, протесва ви е за цената на горивата, поскъпването на данъка за стари коли и намаляването на този за нови, или против властта като цяло ?
Целта на всички Протести, не е от трън, та на кактус, а целта е много проста:
Които и да са на ВЛАСТ, да имат Респект към Народа и да си ползват Ушите и Главите по предназначение.
 
Типично в БГ стил на някои хора са им проблем "гробниците" на другите, ама не им е проблем ,че ако имаше истински технически прегледи (за които плащаме), както и адекватни проверки на пътя (за които пак плащаме), гробници нямаше да има.
Проблем им са зарязаните коли, но не им е проблем, че общината на която плащат си бара едни неща вместо да ги премести. Също е проблем, кой каква кола карал и колко коли имал, все едно сте му орали на нивата.

И какво сега, да не протестирам срещу тия неща, щото съм бил имал кола за еди колко си лева ли? Кой ми я изработи тая кола и кой й плати данъците, че да ми казва аз за какво искам или не искам да плащам, кое ми е скъпо и кое не е?

ПС. Докато такова е мисленето, със сигурност знам че няма смисъл да се сваля правителството (така или иначе пак ще се избере една от двете партии, понеже ше кажете,че нямало алтернатива (само да ви кажа, че невалидната бюлетина е алтернатива)) и със сигурност знам, че положението няма да се подобрява.
 
Последно редактирано:
Как така всички не разбрахте, че ако Бойко падне и ще дойдат отново червените и тогава отново всичко надолу. Сега ще скачате, но след 2-3 години ще излезнем множеството, за да сваляме за пореден път червените. И ще ви кажа какво ще стане. Ще се появи партия на Мая Манолова, Радев ще подкрепи Корнелия, Слави и той на хоризонта и ГЕРБ ще останат втори. Оформя се гигантска ЧЕРВЕНА коалиция, от която ще пати целия български народ.
 
Последно редактирано:
Стой вкъщи и пиши. Протестирай в интернет.
Приятелю, ако аз протестирам, ще отида при този против който протестирам и ще се постарая да разбере, че протестирам против това което прави/респективно не прави/.
Твоя протест е против бременната в таксито, отиваща на преглед в „Дева Мария”, бабата и дядото в автобуса от минералните бани и семейството с дете на 7 и бебе на година и половина, прибиращи се от зоопарка в Айтос.

Ти ли протестира против скъпото гориво с Г-класата?
Прочетохте ли го съфорумеца с доходите като в запада и данъците в Албания?
Имаше ли право да гласуваш по времето на Жан Виденов и Сергей Станишев ? Взехте ли с вас кръчмаря, като правихте сметките?
 
Ти ли протестира против скъпото гориво с Г-класата?
Прочетохте ли го съфорумеца с доходите като в запада и данъците в Албания?
Имаше ли право да гласуваш по времето на Жан Виденов и Сергей Станишев ? Взехте ли с вас кръчмаря, като правихте сметките?
ДРУГИЯТ ПЪТ, НА ПРОТЕСТ С КОН + КАРУЦА! Каролев да е доволен!
 
Как ви е облъчил тоя Бойко не е истина просто. Държавата и всичко е пълен гъз, а те за какво протестират хората ... Слепи ли сте!? Хората не протестират срещу скъпите горива, новите данъци или някоя от десетките тъпотии, които свършиха! Протестират защото усещат, че нищо не е както трябва в тая държава. То и никога не е било всъщност...

Какво Бойко прави по различно от БСП ???? Кой ще ми отговори на тоя въпрос? Изключвам мазненето и лизането на господарските задници, тука спор няма! По добър от него света не е виждал...
 
Защо има разделение? Защото живота в София и в останалите градове е съвсем различен.. за това софиянците са доволни от живота и тях не ги бъркат увеличенията, примерно на всички е ясно че в София заплати под 1000 няма... от един наем взимаш 500 лв минимум.. в Хасково максималната заплата е 800 лева.. а най често ти дават минимална заплата... Примерно Софиянци няма да ги бърка че дават повече с 50 лв.. но ако получаваш на месец 500 лв.. и плащаш 1 месец 100 лв от тях за данък... следващия месец + 300 лева за гражданска какво става? имаш 600 лева за 2 месеца.. Как ще се оправиш? Искам тия дето знаят много да изкарат 2 месеца само със 600 лева и тогава да коментират.. Имате пълното право да сте със или без кола..
 

Горе