Супер тъпите управници пак вдигат данъците..

Викаш и детето като се разболее и да яхвам велисопедо...Е не става, пич, удобство си е да имаш автомобил и да разчитанш на него. На ски с метрото ли да ходя! А на море с влак ли? 8 часа да се дундуркам...
И аз избягвам час пик в града, но да кажеш, че колата е излишен разход...някак си не съм съгласен.
 
То това колело , колкото половината ми кола... А колелото като отидеш до магазина с него , връзваш ли го да не изчезне ? Или ходене до магазина е невъзможно с него заради възможността да изчезне ?

Ходим по двойки :) боже и въпроса. Работим на едно място - около нас с колело или пеша има около 12 магазина за храна.

Иначе до НАП ходим по двойки... тя ме чака и се прибираме.

Рядко превишаваме 15-30 мин чакане...

Зимата с Таксита и градския при бедствени ситуации...

Какъв е проблема - сам влизам навсякъде. Никой магазин не покрива кражба на скъпи вещи... и ме пускат навсякъде. В краен случай заключвам вътре в магазина... не отвън. Зависи...

Абе вас тапи ви слагат на колите и ви крадът всичко - мене ще ме учите къде да пазарувам или паркирам.

Смех - мръднеш 15 крачки и натиснеш алармата без да гледаш. Ле ле пълни идиоти виждам докато чакам по паркинги жена ми...

Зет ми в Париж ми вдигна скандал щото си забравих раницата на задната седалка. Тука сте с вързани очи и дебели пачки.
 
Викаш и детето като се разболее и да яхвам велисопедо...Е не става, пич, удобство си е да имаш автомобил и да разчитанш на него. На ски с метрото ли да ходя! А на море с влак ли? 8 часа да се дундуркам...
И аз избягвам час пик в града, но да кажеш, че колата е излишен разход...някак си не съм съгласен.

Пич :) нали знаеш колко хора оцеляват без коли в България и ще те затапят на секундата.

И са мнозинство. Ти си малцинство...
 
Викаш и детето като се разболее и да яхвам велисопедо...Е не става, пич, удобство си е да имаш автомобил и да разчитанш на него. На ски с метрото ли да ходя! А на море с влак ли? 8 часа да се дундуркам...
И аз избягвам час пик в града, но да кажеш, че колата е излишен разход...някак си не съм съгласен.

Аз и сестра ми сме отгледани без коли :) баща ми купи ладата като бях на 13 г...

Смех. Колко малко хора в България могат да оцелеят истински :) бая народ тук е отгледан без коли.

Ебах ти довода пич (гадна дума - пич).
 
Абе ти си ходи без кола, няма лошо. Аз пък ходя дори до магазина на 5 мин с нея. И до фитнеса. И до спортната зала. Знаеш ли що? Щото ми е кеф да си карам. И щото ми е удобно и бързо, не го мисля. А това за малцинство или мнозинство...знаеш ли на кой орган ми дреме...Знаеш, предполагам.
 
Както и да го въртим, без кола няма как да стане. Особено човек с ангажименти. Аз даже имам две, за различните ситуации :) Едната дизелова за извънградско и една бензинова малка бегачка за града. Въпреки това не обичам да карам и винаги спирам възможно по далеч, за да мога да вървя повече. Писнанало ми е, тая година направих 22 години активно шофиране :) Обичам да ме возят, ама пък нямам доверие на никой и предпочитам да си карам аз... :)

Абсолютно всеки работен ден ходя до офис, магазин и няколко склада, от където мъкна документи и мостри и всякакви боклуци. Къде, подяволите да ги сложа, ако съм с колелото!? Ами децата и кучето и тях ли на колелото!? Отделно докато чакам по задръствания си уговарям различни неща по телефона, казвам на сума народ какво да прави, разправям се с тоя и оня и тн. Общо взето и това не е загубено време.

Иначе ходенето до магазина с колата ми е тъпотия, ама на фитнес може, особено като е хладно. :)
 
Всеки има право да ходи както иска. Аз лично бих искал да ходя на работа с колели, нямам никакви проблеми, но просто не ми се получава с останалите ангажименти. Някой неща просто не стават с колело или с квото и да е друго. За съжаление се убедих в това няколко пъти. Като единия беше ходене в 2-3 до лекар за детето. И то на има няма 10км път. Сори, но това не искам да го изпитва някой, за да разбере за тази нужда. Колелото е супер, ако не бързаш, ако не си много далеч и най-вече, ако имаш подсигурен маршрут, по който няма да те бутне някой, няма да скочиш в 3 ями и да се катурнеш през нечия криво паркирана бричка (едната чат на тротоара, другата на улицата).

Колкото до сравнението с това как е в другите държави. Там нещата са малко по-уредени. Там за да е скъпо са го направили алтернативите да са лесно достъпни и удобни. Имам приятели почти по целия свят. Всяка държава си гледа първо гражданите, после себе си. За това ако там е скъпо да имаш кола, то има причина за това - защото останалото е направено така, че да им е добре направено. Докато тук мислят в обратния ред - дай да цакаме пък то така е на вън, ще му свикнат. Да ама не. Реалността показва, че това само набира негативи, ама те милите си знаят, че не стават, така че все тази. И за това нищо. Къде в чужбина ще видиш след подреден път с история и здравина да бъде разкопан от олигофрените от някоя фирма, за да оправят някоя авария и после вместо да го направят като хората да го посипят с чакъл или пясък с камъни. Пресен случай е пред халите в Банишора. Пълна мърлявщина. То не че пътя не изглежда като след бомбандиран Берлин. ;)
 
Аз и сестра ми сме отгледани без коли :) баща ми купи ладата като бях на 13 г...

Смех. Колко малко хора в България могат да оцелеят истински :) бая народ тук е отгледан без коли.

Ебах ти довода пич (гадна дума - пич).
Има хора отгледани и без домове... дай сега да ни направят данъка жилище 10000 лева и да отиваме да живем в пещери.
 
Едно време са живеели и без интернет, ама не спирате да киснете във форума и да давате акъли. Света отдавна е подреден така, че е прието за нормално да имаш авромобил и понасяш негативи ако нямаш. Като дойде ред да правиш ремонти в жилището си, не знам как ще мъкнеш строителни материали с колелото... А през зимата да караш колело в снега... това искам да го видя с очите си, но за съжаление такива работи могат да твърдят само форумни и диванни нинджи :D
 
Животът без автомобил е ужасен, особено ако си свикнал с кола и стане нещо с нея е още по-кофти докато си без. Използвам колата си ежедневно, миналата година от края на февруари до края на март 1 месец бях без колата и двете бяха сервиза, тогава беше много кофти.

В София придвижването без кола е ужасно. Колкото и да са гадни задръстванията в пиковите часове, просто колата ми е като един непробиваем обръч около личното пространство слушам си музика на топличко, зимата на -20 си стоя по тениска в колата, а наркоманите, циганите, уличните пумияри, кварталните дилъри, пияниците и цялата тази сган дори не я забелязвам докато си слушам приятна музика в колата и се наслаждавам на уюта. Ходене по центъра нямам през деня, но ако се налага да ходя до КАТ заради някой акт оставям колата на бензиностанцията и хващам метрото за 2,3 спирки. Онзи ден трябваше да оставя в колата в сервиза за няколко часа, на връщане с рейс. Е няма такъв ужас. Купувам си билетче сядам най-отзад далече от циганите и на следващата спирка се качиха още цигани и се настаниха до мене. Е каква мотивация да имам да зарежа колата си?

Еми то градският транспорт в София се използва предимно от вмирисани пенсионери, цигани, наркомани и 13-17 годишни ученици, които пътуват за даскало и нямат търпение да изкарат книжки.

Да не забравяме, че колата освен удобство, и задължителна част от всеки един млад човек без ТЕЛК е и удоволствие. Какво по-хубаво има от това в един прекрасен слънчев уикенд да хванеш гаджето и да я разходиш до другия край на България за 3 часа, докато си лафите и слушате музика крузвайки по магистралата. И ДА със сигурност е хубаво човек да има поне 2 коли в случай, че се строши някоя и трябва да остане в сервиз за повече от 24 часа по-добре да не му се налага да пътува по градският транспорт с циганите и наркоманите...

А който иска чист въздух да си ходи на село.
 
Абе ти си ходи без кола, няма лошо. Аз пък ходя дори до магазина на 5 мин с нея. И до фитнеса. И до спортната зала. Знаеш ли що? Щото ми е кеф да си карам. И щото ми е удобно и бързо, не го мисля. А това за малцинство или мнозинство...знаеш ли на кой орган ми дреме...Знаеш, предполагам.

То затова българите сме на това дередже. Ако можете на една заплата от 800 или 1 500 лвда накачулите всички разходи и да стигат парите на всички за всичко ще е супер. Манталитета ни е тотално объркан. Мисленето също.

Но съм забелязъл, че това се случва само тук. Когато българин излезе извън българия вече е друг. Сякаш поумняват на автоматичен режим :) и си ползват метрото и влака и рейса.

Тук на лапето, което са му купили книжка и кола мама и тате - тук живота на лапето винаги е в пъти по-лесен. И от там започва изкривяването в характера му... нищо не е постигнало само това лапе. До 24-30 г живее около мама и тате.

Децата му гледат бабите. На българите в чужбина им е по-лесно да дръпнат майка си - баба си да им помага около децата. Метнат 100-300 евра после на довиждане...

Та колкото по-лесно и удобно се стремим да живеем толкова по-бързо затъваме в безмислено съществуване - предимно около предмети и богатства.

Но както се вижда тук в темата - има читави / истински хора с коли. Мнозинството обаче не знае защо им е колата:

1. Удобно е
2. Лесно е
3. Имам пълно каско и ме боли фара за разходите...

Но лошо няма... но ми е смешно когато сравнявам българите тук и извън българия. Извън българия когато са - бързо поумняват.

Тука живота им е смесица от непукизъм... за всичко.
 
Има хора отгледани и без домове... дай сега да ни направят данъка жилище 10000 лева и да отиваме да живем в пещери.

Можеш да прочетеш на кое място е България по частна собственост. И колко % от нея е в Пенсионерите, които вечно пищят, че им е малка пенсията. Но имат две къщи и апартамент.

Данъците регулират доста неща във всяко общество. При 20-40 лв данък сгради всеки не се замисля и не прехвърля имотите си до 90 г възраст или да ги продаде и да си купи изкуствена тазова кост... семпъл пример как тежестта на имота-имотите в България се върти между поколенията до писване и никой не печели нищо.

Ние имаме 4 къщи и един апартамент. Изрично съм заявил, че не искам никой да ми преписва нищо. Това е...
 
Както и да го въртим, без кола няма как да стане. Особено човек с ангажименти. Аз даже имам две, за различните ситуации :) Едната дизелова за извънградско и една бензинова малка бегачка за града. Въпреки това не обичам да карам и винаги спирам възможно по далеч, за да мога да вървя повече. Писнанало ми е, тая година направих 22 години активно шофиране :) Обичам да ме возят, ама пък нямам доверие на никой и предпочитам да си карам аз... :)

Абсолютно всеки работен ден ходя до офис, магазин и няколко склада, от където мъкна документи и мостри и всякакви боклуци. Къде, подяволите да ги сложа, ако съм с колелото!? Ами децата и кучето и тях ли на колелото!? Отделно докато чакам по задръствания си уговарям различни неща по телефона, казвам на сума народ какво да прави, разправям се с тоя и оня и тн. Общо взето и това не е загубено време.

Иначе ходенето до магазина с колата ми е тъпотия, ама на фитнес може, особено като е хладно. :)

Говориш за служебен автомобил май :) което е по-умно решение от това личен да превърнеш в служебен - но да не е на името на фирмата ти. Стотици превръщат личният в служебен - но се води на частно лице.

Но твоето мнение е по-контролирано, намира се сериозна причина да притежаваш този разход ежедневно. Имаш повече финансов контрол, което е прекрасно.

Децата са тъпа причина за колите и притежаването им - често давана и употребявана с цел доказване на сериозност в довода за притежаване на кола. После ще ги водиш на у-ще и ще ги взимаш до кога 18 годишни ли като станат. 4 клас в Париж си ходи пеша до даскалото. Ако го мързи Коко си взима училищен бус.

Аз си карам и си лафя по хендсфрито с клиенти и т н...

Колело с детска седалка - съществува да знаете!!!!!!!!!! :)

Дори в детската градина в кв. Слатина има МАЙКИ с колела водят детето ....

Лошо няма - твоето мнение ми хареса. Търсиш сериозна причина и я намираш... но мнозинството просто искат да им е лесно и удобно и ако може и да не мислят. Ти мислиш!
 
Абе зооманиака, кво колела като ми вдигне 40 градуса! Я стига глупости, че се дразня вече! Сега да не напишеш, че има бърза помощ за тия работи! Несериозно е!
 
Абе зооманиака, кво колела като ми вдигне 40 градуса! Я стига глупости, че се дразня вече! Сега да не напишеш, че има бърза помощ за тия работи! Несериозно е!

То дига 40 за 1 секунда нали? Или вие циклите във фейса с жена ти и не сте го забелязали или такситата при вас идват в рамките на 48 часа.

Извини ме за иронията и намеците, но нали не мислиш сериозно, че без автомобил - не може да има живот.

Споко... не се дразнете - мислете кой е по-свободен и кой е по-зависим от всичко в живота.
 
Вчера платих на една девойка данъка, че офиса на изито е до мен - пасат, 98г - 22 лв, а като качат данъка - може и 25 лева да стане.
 
нали не мислиш сериозно, че без автомобил - не може да има живот.

Може разбира се, ама какъв ще е този живот? 1 месец бях без кола докато и двете бяха в сервиза, и повече не искам и да си го помислям. Сори ама в колата е по-сигурно, топло и комфортно от колкото в градския транспорт сред мангалите и наркоманите, нали? И събота и неделя като е хубаво времето и искам да се разходя с гаджето до другия край на България, какво да правя? Айде моля ти се... Толкова ли не може да разберете, че колата освен незаменимо удобство е удоволствие и свобода. Свобода, че мога да отида където си искам когато си искам.
 
Може разбира се, ама какъв ще е този живот? 1 месец бях без кола докато и двете бяха в сервиза, и повече не искам и да си го помислям. Сори ама в колата е по-сигурно, топло и комфортно от колкото в градския транспорт сред мангалите и наркоманите, нали? И събота и неделя като е хубаво времето и искам да се разходя с гаджето до другия край на България, какво да правя? Айде моля ти се... Толкова ли не може да разберете, че колата освен незаменимо удобство е удоволствие и свобода. Свобода, че мога да отида където си искам когато си искам.

Не си свободен - притежават те застрахователите, които пък притежават целият свят. Защото системата е измислена с цел ти да не знаеш, че си пчела работник.

Не си свободен и никога никой не е свободен - щом си плащате за свободата чрез застраховки :)

"

Близо 100 млн. лв. е сумата на претенциите към застрахователите за обезщетения при смърт на пътя по заведени през последните три месеца дела. Броят на жалбите е 318, а броят на наследниците, включени в тях съгласно новия правов ред, е 828. Данните изнесе Асоциацията на българските застрахователите (АБЗ) пред парламентарната комисия по бюджет и финанси, която обсъди предложенията за изменение на Кодекса за застраховането (КЗ). На заседанието имаше масирано присъствие на адвокати, неправителствени организации, близки на загинали в катастрофи, омбудсмана Мая Манолова.

"
https://www.capital.bg/politika_i_i...ot_dela_za_obezshteteniia_pri_smurt_na_putia/

Около колите ви няма никаква свобода. Както и въпроса:

- Защо в България не застраховат колела. Еми не им е далавера...
 
Аз от мойта застраховка съм на печалба всяка година, каското ми е по 1000 лева на година, гражданската по 450. Тази година за един счупен стоп и леко надрана боя имам изплатени 2300 лева. Момче не си в ред с тези мисли в главата, и няма нужда се спори.
 
Аз от мойта застраховка съм на печалба всяка година, каското ми е по 1000 лева на година, гражданската по 450. Тази година за един счупен стоп и леко надрана боя имам изплатени 2300 лева. Момче не си в ред с тези мисли в главата, и няма нужда се спори.

Момче :) на 40 г съм. Бил на печалба - смех. Просто жалка картинка - твоята печалба в кавички от застраховката си я похарчил за гориво и т н... на годишна база.

Щом колата не ти носи приход - винаги ти е разход или преразход.

Какви ги говориш...

Аз съм на печалба от 16 г с пенсия от държавата ми от 106 лв - сега е 249 лв. Над 1000 - 1000000 % печалба.

Всички лизинги държавата ми е платила. Смета 40 - 16 е 24 г - сега пенсията ми плаща глоба на НАП / запор на стойност 9-10 000 лв. Боли ме. Това ми е пасивен приход. Гарантирана чиста печалба. Опитах се да се откажа от пенсията си - държавата няма такива опции. Шах с пешката.

Той бил на печалба от застраховката си. Смех.
 

Горе