Счита ли се за копирано съдържание

Tedi_84

Active Member
Влизам в блог, за да четеш определени статии е нужна регистрация и плащане. Предполага се, че иначе статиите не се виждат. Ок правя такава плащам си и почвам яко копи пейст.

Гоогле ще ме заобича ли?
 
Колега въпроса ми беше ясно и точно зададен, моля не ми чети право. Ако има нещо да кажеш по темата заповядай...
 
Е щом колегата е наясно, че нарушава закона, поне можем да му дадем отговор.
Всичко зависи от това, колко хора практикуват твоето занимание. Ако си първият, ще те заобича. Ако си хилядният, няма.
 
Гугъл няма как да знае, ако няма достъп до въпросните статии.
 
Всички говорите за адвокати и незнам си какво.. добре имам един сайт от 2009 година, всички статии са пръснати в един сайт, то е направен автоматично да взима информацията от RSS -to взимат даже статиите от спортала.. Мога ли да го съдя този сега за някои друг лев?
 
@devilx бъркаш нещата. Ти взимаш данните от RSS които са ти предоставени от автора на материалите.
Тук става дума за откровена кражба и неясно защо автора намесва Google.
 
@devilx бъркаш нещата. Ти взимаш данните от RSS които са ти предоставени от автора на материалите.
Тук става дума за откровена кражба и неясно защо автора намесва Google.
Е как защо? По всяка вероятност човекът иска да си направи сайт с по-уникално съдържание, да излиза на добри позиции и да взима пари от Adsense или друг вид реклами..
 
@Tedi_84 каква файда търсиш? Лесно влизане в затвора или нещо друго?

Нали разбираш парадокса, че ако Google те обича то шанса да попаднеш в полезрението на хората с правата се увеличава. Тоест Google ще те вкара в черният списък, а праводържателя ще те осъди.
 
В затвора ли? :D :D :D Ти май много филми гледаш колега слез на земята.
По темата изясниха ми се нещата за кофата.

Благодаря!
 
В затвора ли? :D :D :D Ти май много филми гледаш колега слез на земята.
По темата изясниха ми се нещата за кофата.

Благодаря!
Аз не разбирам, какво толкова има да се изяснява. Щом там нещата са авторски и платени, означава, че са уникални. Ако си първият, който ще ги открадне и качи другаде, гугъл ще ти позволи да излизаш на предни позиции и ще те "обича". Ако такива като теб са много, няма да постигнеш нищо.
Щом имаш акаунт вътре, просто копирай някакво заглавие или съдържание, пусни го в търсачката и виж какво ще ти излезе...
И после си носи съответните последствия, ако на някой му дреме, какво си направил.
 
Не знам за Google, но съм сигурен че ще научиш името поне на още един адвокат.
Според мен ще разбере и името на някой от съпорта на домейн регистранта му, и хостинга. На там си валят добре такива абюси. :)

Не че искам да обидя автора, но как ви идват такива идеи. :) Съдържанието е заключено, за да се продава, и в един момент цъфва фри някъде, в някой сайт. :) Според мен това като си го разиграеш като филм бързо ще стане ясно дали ще имаш проблеми.

И да, с Google също ще имаш, защото автора там също ще репортне, разбира се с доказателства, нищо, че не е индексирано.
 

Горе