Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

И аз се отказах от директориите , най-много няколко директории , ако може хубаво категоризирани , за да знае Г. що за сайт имам , и субмит в 10-15 директории , колкото сайта ми да присъства във high pr сайтове.
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Има директории които си заслужават според мен и това са вертикалните и повечето платени директории - поради по-стриктният подбор и нивото на качество на самите директории. + тва както е написал Булблогър, трябва си разнообразието в линк билдинга: наскоро имах запитване, в което човека искаше 10% от определената цифра БЛ да са нофолоу и да са поне 5 вида /блог коментари, профилни, директории, платени и пр/
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Никакъв ефект от безплатни инглиш дирове! Загуба на време и пари...
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Абикат - от къде ги изрови тия стари теми :)
Аз съм на същото мнение за дировете, сага правя един експеримент и с ЕН социалки - 100 статии от един сайт ще ги пусна всяка в по две ЕН социалки да видя какъв ще е ефекта
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

никакъв ;) , бутай в 40-50 , че да има ефект.
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

За ключова дума на Български или Английски ли говориш?

Събмита в директории не е безсмислен. Няколко особености:

- директориите одобряват бавно, това си е и предимство иначе гугъл бота трябва да се е напил като руски казак за да не се усети като изведнъж намери 1000 беклинка към сайта ти
- за да има смисъл използвай различни описания и заглавия, като все пак включваш ключовата фраза в тях
- събмита в директории има едно огромно предимство - много е лесен и не изисква много акъл, а линкът си е линк

само със сателити ще ти е трудно да се качиш в класациите - смисълът на линк от сателит е ако самият сателит има беклинкове т.е. линковете от него имат някаква тежест. Линк от някакъв самотен блог на блогспот няма особен смисъл.

Освен всичко останало е хубаво да разнообразяваш източниците си на беклинкове - сателити, коментари по блогове, линкове от други сайтове, линкове от форуми, артикъл директории и обикновени каталози (директории)

Миналата седмица наръгах едно сайтче в малко директории. От 13 страница в серпа днес е на 6 позиция (първа страница). Не съм правил друго от два месеца - само малко директории миналата седмица. Нишата е малка - около 60 000 търсения месечно, но това е доказателство, че дори архаичния метод със събмита по директории работи
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

никакъв ;) , бутай в 40-50 , че да има ефект.
Алъне знам за мечо Пух ама 100 статии в по две социалки са 200 - за тези двеста платих 60лв за ръчен събмит - ако всяка я пусна не в две а в 40 ще ми дойде малко скъп тоя сателит аз нема на Марс да го пращам :)

ПП
Само два дни след събмита всички статии са индексирани - това е добре като се има в предвид че са спиннати
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Е супер... аз предпочитам по-малко статии, с повече линкове към тях и тези 100 статии бих ги пуснал не наведнъж а бих се бавил и постепенно, мой си стил...

Иначе ето ви една качествена директория
www.abc-directory.com
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

аз съм фен на директориите и мисля, че има смисъл от добавянето в тях - но най-важно е разнообразието - не трябва само директории.
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Здравейте.
Както всички искам мойте сайтове да са на първа страница но уви, някой от тях бяха и после след грешки от "Оптимизация" вече почти не се класират.

Според мен регистрацията в директории е доста важна. Направих си експеримент, регистрирах 1 домейн преди 2 дена и го регистрирах в новият ми сайт за директории ( bombabook.eu ) Регистрирах го само там без sumbit в гоогле . Резолтата е вече имам индексирани 5 страници от общо 8 страници на сайта.
може да проверите валидноста с site:globalgreen.info
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Не знам, аз съм останал с впечатлението, че безплатните англоезични за пълен шит...
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

И на мен ми се струва че от директории няма смисъл (говоря за тези които са PR<4), но като се замисля, като ползвам социялки, се събрат около 70 социялки, а ако ползвам директории в повече от 20 не правя регистрации. Ако събера линкове от 100 директории дали пак няма да има смисъл? Например сега вече имам 40 линка от сайтове за статии, а сайта ми ако се появи ще е на 30-та страница. Уж линковете от статии са силни, а май ГГ пак брои определен брой линкове? Писна и да пиша статии и сега съм решил да събере директории, в които се публикуват линкове без админ. А като гледам Калин, за някои сайтове с ниска конкуренция масово ползва директории и обяви, така че ако са над 100 трябва да има смисъл.
 

Горе