Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

AMOUN

Well-Known Member
Имам сайт на wp за обяви, който от години прави над 2-300 посещения и искам да го развия.
Искам да го направя като портал със статии, съвети, форум, и всичко останало, защото е на специализирана тематика.
Не знам как мога да направя това, може ли да ми покажете подобни лплугини и темплейти ил ида мисля за миграция към друга система, но ще загубя линковете и посещенията.
 
Последно редактирано:
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Защо да загубиш линковете?
Редирект 301 правиш - стари към нови
Ако са ти прекалено страниците, просто виж кои са най-най- линкваните и посещаваните.

То може да има и по-умен и лесен начин, тъкмо правя заявка в темата ако някой каже чалъм. :)
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Имам сайт на wp за обяви, който от години прави над 100 посещения и искам да го развия.
Искам да го направя като портал със статии, съвети, форум, и всичко останало, защото е на специализирана тематика.
Не знам как мога да направя това, може ли да ми покажете подобни лплугини и темплейти ил ида мисля за миграция към друга система, но ще загубя линковете и посещенията.


Ми сменяш темата с някоя каквато там те кефи, нещо magazine и си готов. Линковете едва ли са към вътрешни страници в сайт за обяви:). Правиш форума на някоя от популярните платформи тип - сайта/форум и си готов. Загуби неминуемо ще има, ама все пак сменяш съдържанието тотално. Всъщност ще трябва да затриеш и обявите, че вероятно ще ти останат като постове и категориии... Ако питаш мене, най-добре затрии всичко, направи сайта какъвто искаш и цопни една къстъм 404 страница с линк към индекса или направо редирект 301. Смятам че по този начин ще имаш минимум загуби от смяната на всичко. Ако искаш да запазиш и обявите и сайта да стане като портален не се сещам веднага как може да стане, но със сигурност има начин:)
 
От: От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Ми сменяш темата с някоя каквато там те кефи, нещо magazine и си готов. Линковете едва ли са към вътрешни страници в сайт за обяви:). Правиш форума на някоя от популярните платформи тип - сайта/форум и си готов. Загуби неминуемо ще има, ама все пак сменяш съдържанието тотално. Всъщност ще трябва да затриеш и обявите, че вероятно ще ти останат като постове и категориии... Ако питаш мене, най-добре затрии всичко, направи сайта какъвто искаш и цопни една къстъм 404 страница с линк към индекса или направо редирект 301. Смятам че по този начин ще имаш минимум загуби от смяната на всичко. Ако искаш да запазиш и обявите и сайта да стане като портален не се сещам веднага как може да стане, но със сигурност има начин:)


как да затрия сайт с 2-3 000 уникални на месец? Сърце не ми дава.
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

По-добре само промени темата и си отвори място за статии,
каквито да пускаш от време на време.
Колкото повече четат, толкова по-малко се интересуват
от реклами и не кликат по тях, повярвай ми.
В момента от месец развивам един такъв блог,
докарах го до 120-150 дневни органик посетители,
много импресии - по 10 стр. на човек дневно,
по средно 7-8 минути стоят в сайта,
35% - 40% returning и какво от това?!
За вчера съм изкарал 0.20 евро от него, пълна скръб.
В същото време от други типове сайтове имам по 10 - 20 дневни
импресии и пак същите пари.:)
Бяп решил да направя още един опит с писане на съдържание,
но взех да се колебая дали изобщо си струва усилията.
Като искаш се пробвай, но основното да са ти обявите.
 
От: От: От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

как да затрия сайт с 2-3 000 уникални на месец? Сърце не ми дава.

Трудна работа тогава... Те тея теми за обяви като ги смениш обявите стават на каша. Ако толкова много държиш да нахраниш вълка и агнето да остане, хвани някой програмистин да свърши черната работа. Да модне там някоя портална тема, като запази оформлението на обявите, категориите и тн. особености на сайт за обяви. Предполагам, че си продаваш стоката през сайта:), тъй че няма да избиваш 100-200 лв години.
 
От: От: От: От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Трудна работа тогава... Те тея теми за обяви като ги смениш обявите стават на каша. Ако толкова много държиш да нахраниш вълка и агнето да остане, хвани някой програмистин да свърши черната работа. Да модне там някоя портална тема, като запази оформлението на обявите, категориите и тн. особености на сайт за обяви. Предполагам, че си продаваш стоката през сайта:), тъй че няма да избиваш 100-200 лв години.

Нищо не продавам засега, виси и прави по 2 евро на ден, срамота. Евентуално след време може и да се отплати.
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Абе не се занимавай с глупости... Фърляй го у ряката и това е. От тези сантименталности та немаме време да се огледаме за сериозните неща, отделно как ни отвличат вниманието. Щом се влиза от дъжд на ветър и не пичели, и най-вече не ти е хобито, мятай в кофата и хич не чети кво ти пишат, там за 50лв го продавай, дарявай на сираци и квото щеш :)
Аз последният месец изтрих на скорост шест сайта и няма ти казвам колко добре се чувствам, и оная работа даже ми става повече :D
 
От: От: От: От: От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Нищо не продавам засега, виси и прави по 2 евро на ден, срамота. Евентуално след време може и да се отплати.
2 евро на ден от 100 посетителя и се оплакваш?
Аз правя 10 цента от 300 :lol:
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

може и доста по-безболезнено да си решиш проблема. Правиш си един субдомейн(може и в поддиректория) и си местиш там сайта с обявите и пренасочваш всичко да се насочи към субдомейна/субдиректорията и слагаш портала на негово място.

Тънката част е следната. Ако сайта с обявите ти е бил да речем на sait.com, то го слагаш на obiavi.sait.com и задаваш правила в .htaccess, че ако отварят сайта без www. отпред да насочва към obiavi.sait.com, а ако е с www. отпред да ти отваря портала. Инсталираш си портала на субдомейна www.sait.com и си готов.

Естествено може и други варианти да се измислят, но решение ще се намери, стига да имаш желание ;)
 
От: От: От: От: От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

2 евро на ден от 100 посетителя и се оплакваш?
Аз правя 10 цента от 300 :lol:
Ти като мене.:)
Като чукчите от лафа станахме с това пусто уникално съдържание,
дето излезе на мода.:lol:

Чукча не читатель, Чукча — писатель.

П.П. Вируса ти подсказа добра идейка за поддомейн.
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Това с поддомейните ми се струва неудачно
Не знам какво представлява точно сайта, но и от обикновена УП тема може да стане това, което се търси
Да има форум, статии и обяви
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Това с поддомейните ми се струва неудачно
Не знам какво представлява точно сайта, но и от обикновена УП тема може да стане това, което се търси
Да има форум, статии и обяви

Не казвам, че е невъзможно, но може да се окаже голямо приключение, ако темата/плугина е така направена, че е трудно да се структорират останалите части, които иска AMOUN.

Понеже не знаем нито коя е темата, нито как е структориран сайта, няма как да дам съвет как да направи, това което желае в сегашният си сайт.
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

моя грешка,
сайта е с тема wp-classified

ou5wnq.jpg


Ако това което казвашза пододмейните е добро решение и няма да ми се отрази много на трафика ще е супер.
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Ако това което казвашза пододмейните е добро решение и няма да ми се отрази много на трафика ще е супер.

Не знам зали ще се отрази на сегашния трафик, но ако го напрайш сичко на един домейн ще е по-добре
А и не виждам причина да не стане
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Там е работата, как може да стане и с каква тема, защото първо оснимките няма да излязат сигурно и ще трябва преправяне много.
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Не ти препоръчвам да сменяш темата, а да работиш в/у тази
Има начин да стане това, което искаш

ПС
искам да кажа, че може да му сложиш форум на сайта и блог със статии към него
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Може всичко, но някак си ми се искаше да има нова евровизия сайта, по съвременен дизайн
искам нещо като агро бг примерно
по портален тип да е сайта. този дизайн вече е доста стар. искам да сложа тема с разните му версии за мобилност,
Абе изобщо искам да инвестирам в сайта.

Представете си че вие имате сайт на уордпрес с обяви за селско стопанство. и искате да инвестирате в него, да го развиете, да го промените. какво бихте направили и в каква насока.
/Не крия сайта, бих го дал на всеки ако ме попита и много хора го знаят, но понеже не ме разбират правилно хората :lol:, утре някой /да не посочвам :)/ще си помисли че го обиждам и ще дойде да ми счупи пак прозорците :)/
 
От: Съвети за Разитие на посещаван WP сайт

Бих го изхвърлил у ряката :twisted:


Аз щъ изфърля аз ама първо ще те разцепя алтернативно като мамин форум.
...отделно шоколада, отделно мекиците.:p
п.п. и няма аз да правя така с език.
 

Горе