Съвети за внос от Китай.

spirosi

Active Member
Здравейте другари ( да се чете съфорумници).
От известно време проучвам един продукт и евентуалното му внасяне от Китай. Намерих си производител през Алибаба. Продукта изглежда добре по снимките. Мисля, че за първа поръчка спазарих и цена. Цената на доставката също е ясно. ДДС-то е ясно също. Орентировъчно знам колко ще бъде и Мито-то. Като направих малко сметки, нещата ми се връзват.

Поразпитах малко и гледам, че най-срещаните проблеми са че продукта не съвпада с снимките който си получил. Или изобщо не ти пращат нищо след като платиш. Затова искам малко информация ако някой е патил. Или какво правите за да се защитите.
Имам опция за плащане през PayPal и има опцията да пратя куриера от тук за да го платя при пристигането, а не да им пращам пари за това нещо. До колкото знам мога да си поискам парите обратно през peypal без проблеми ако съм недоволен.
Трябва ли да поръчам една бройка за да се убедя в качеството на нещото което купувам!? Трябва ли други мерки да взимам за да не съм прецакан накрая!?

Ще съм доволен на всякакви съвети, особено ако са от личен опит.

Благодаря предварително

Желая приятен ден на всички
 
От: Съвети за внос от Китай.

Здравейте другари ( да се чете съфорумници).
От известно време проучвам един продукт и евентуалното му внасяне от Китай. Намерих си производител през Алибаба. Продукта изглежда добре по снимките. Мисля, че за първа поръчка спазарих и цена. Цената на доставката също е ясно. ДДС-то е ясно също. Орентировъчно знам колко ще бъде и Мито-то. Като направих малко сметки, нещата ми се връзват.

Поразпитах малко и гледам, че най-срещаните проблеми са че продукта не съвпада с снимките който си получил. Или изобщо не ти пращат нищо след като платиш. Затова искам малко информация ако някой е патил. Или какво правите за да се защитите.
Имам опция за плащане през PayPal и има опцията да пратя куриера от тук за да го платя при пристигането, а не да им пращам пари за това нещо. До колкото знам мога да си поискам парите обратно през peypal без проблеми ако съм недоволен.
Трябва ли да поръчам една бройка за да се убедя в качеството на нещото което купувам!? Трябва ли други мерки да взимам за да не съм прецакан накрая!?

Ще съм доволен на всякакви съвети, особено ако са от личен опит.

Благодаря предварително

Желая приятен ден на всички

Ползвай посредници като мен :) Аз съм посредник, но работя само с мои доверени търговци. Гарантирам на 100% за стоката. Аз ще ти изкарам от митницата стоката, ще изчисля и поема митните сборове вместо теб и ще ти доставя стоката до вратата. Обикновено работя с бързи доставки и не ползвам пощите, затова за поръчки под $200 може да ти се стори доста скъпо.
 
От: Съвети за внос от Китай.

Здравей Hahovec,
с теб си пишехме на лично допреди няколко дена. Така и не ми даде конкретен отговор нито цени, получих само искане за такса за да ми направиш оферта. Мнението ми не се е променило от преди. Такса за да ми дадеш оферта няма да плащам. Докато не ми предложиш оферта с тия крайни цени за който говориш няма смисъл да продължаваме разговора. Ако имаш интерес знаеш какво търся, чакам предложения. Едва ли ще направя поръчката преди края на тая седмица така, че имаш 4 дена.

Ако имаш други съвети, като по опитен моля сподели.


Ползвай посредници като мен :) Аз съм посредник, но работя само с мои доверени търговци. Гарантирам на 100% за стоката. Аз ще ти изкарам от митницата стоката, ще изчисля и поема митните сборове вместо теб и ще ти доставя стоката до вратата. Обикновено работя с бързи доставки и не ползвам пощите, затова за поръчки под $200 може да ти се стори доста скъпо.
 
От: Съвети за внос от Китай.

Здравей Hahovec,
с теб си пишехме на лично допреди няколко дена. Така и не ми даде конкретен отговор нито цени, получих само искане за такса за да ми направиш оферта. Мнението ми не се е променило от преди. Такса за да ми дадеш оферта няма да плащам. Докато не ми предложиш оферта с тия крайни цени за който говориш няма смисъл да продължаваме разговора. Ако имаш интерес знаеш какво търся, чакам предложения. Едва ли ще направя поръчката преди края на тая седмица така, че имаш 4 дена.

Ако имаш други съвети, като по опитен моля сподели.

Хаха репче от мен братле, 5 евро са му офертите на тоз :lol: Записвам се да ти следя темата понеже мен ме интересуват същите неща и то от Alibaba. Преди години това беше сайт в който ставаха бая измами и всеки бягаше от него, сега ми е интересно на какво ниво са нещата.
 
От: Съвети за внос от Китай.

Здравей Hahovec,
с теб си пишехме на лично допреди няколко дена. Така и не ми даде конкретен отговор нито цени, получих само искане за такса за да ми направиш оферта. Мнението ми не се е променило от преди. Такса за да ми дадеш оферта няма да плащам. Докато не ми предложиш оферта с тия крайни цени за който говориш няма смисъл да продължаваме разговора. Ако имаш интерес знаеш какво търся, чакам предложения. Едва ли ще направя поръчката преди края на тая седмица така, че имаш 4 дена.

Ако имаш други съвети, като по опитен моля сподели.

Здравей, нямам спомен че сме си писали. Пиша редовно с хора от форума, но това което съм поискал като такса е възможно да е било някаква символична сума до 20 лева, която ще се приспадне при поръчка от мен.

Обикновено казвам за 10 евро преведени в пейпала ми. Причината за това, е че ако започна за всеки да правя оферти само за да види какво предлагам, трябва да работя цяла седмица само за да задоволя интереса към услугата за един ден! Това е причината за таксата.

@ spirosi
Бъркаш се, аз нямам оферта която ми стои в джоба и търся рибоци на които да им взема парите за смешната си оферта, аз ще направя офертата в последствие!

Какво влиза в правене на офертата:
- Ще се свържа в Китай
- Ще прогнозирам цялата логистика
- Ще изчисля предварително митните сборове
- Ще събера актуални снимки описващи в детайли това което ще ти продам
- Ще направя описание на Български (Това го правя само ако е необходимо)
- Ще ти предложа поне по 2 оферти за продукт (Два лота с крайни цени за различни бройки, всички изчисления отгоре се правят индивидуално за всяко предложение)
- Осигурявам доставка до варата в рамките на 10 - 15 работни дни (Рядко доставката надвишава 5 работни дни и в това влиза всичко, поръчката, доставката, освобождаването и доставката до теб, обикновено времето за обработка от Китай е по - дълго)
- ГАРАНТИРАМ НА 100% ЗА СТОКАТА, ПАРИТЕ НА КЛИЕНТА И ВСИЧКО ОСТАНАЛО!

*ВАЖНО: Сам си направи сметката колко работа е за примерно две неща, ами ако искаш да ти пратя 20 неща да разгледаш? И пак повтарям това не е такса, а един вид капаро за бъдещата поръчка, ако поръчаш тази "такса" се приспада от поръчката.

*ВАЖНО2: Ако си останал с впечатление, че аз ще се боря все едно съм на конкурс за вниманието ти грешиш, това за което се боря е да разбереш за мен и услугите ми, а ти сам преценяваш дали да ги ползваш. Само една обработка на документите за пред митницата на физическо лице са около 40 до 100 лева, за юридическо лице цените са двойно.

Въпросни на които не ти се налага да отговоряш, ако ползваш услугите ми:
- Ако вкараш 10 бройки няма проблем, но ако вкараш 20 или 50 бройки и те попитат с каква цел ги вкарваш какво ще кажеш?
- Фактурата от Китай не съвпада с тази твоята фактура?
- Фактурата не съвпада с разпечатката от paypal?
- Искаме обратна фактура от Китайския търговец с реалната стоиност? (Могат и те да изпратят запитване, но тогава срока за отговор е до 40 дена, обикновено отговора е около 20-тия ден, като се чака още 20 дена да дойде да БГ)
- Всяко едно несъответствие с документите води до преизготвяне, понеже няма допусната грешка от хората съставили документите ти взимат цялата такса повторно ;)
- След като получиш обратна фактура и всичко си съвпада и от митницата ти кажат цената е прекалено ниска, трябва да се преизчисляване на база нашите осреднени цени, се връщаш в началото и пак плащаш такса за преизготвяне (тук вече са минали поне едно 30 - 50 дена само на митницата).
- Когато стоката е на митницата и толкова време се бави плащането към Китай, то тогава китаеца ще си поиска стоката обрано и ще му я върнат. (Ако се застои повече от 10 дена 100% Китаеца си я поисква)
- Ако забрави да си я поиска и не си подал молба да не се връща към изпращача в деловодството на митницата, то самата митница си я връщат и вие с митничаря разбирате постфактум след като вече си минал цялата процедура.
- Изкарваш си стоката от митницата, взимаш я при теб и виждаш че не е това което си поръчал! (повдигаш диспути правиш струваш, но виждаш че си закъснял с времето, ако все пак си го направил в срок то почти 100% сигурно е че самите митничари са развалили търговския вид на поне един от артикулите, а условието на Китайците и на Емаг е че при поръчка на едро ако само един от продуктите е с нарушен търговски вид, то не се приема връщане за всички поръчани с тази поръчка)
- Докато минеш през този лабиринт са минали в най, най - добрия случай 40 дена и кога продаваш, кога запълваш наличности и кога печелиш?

*ВАЖНО3: Аз ти го спестявам всичкото това нещо и гарантирам за парите ти на 100%! Единствено съм поискал да ми дадеш 10 евра или $15 в paypal-a като доказателство че си със сериозни намерение да пазаруваш.

Нещата които съм ти писал са в сила, въпреки че не ги помня точно и дословно, но на всички пиша еднакви неща. За да ти поставя въпроса за такста, това означава че някои от изброените неща е в сила: нямаш точни изисквания към това което ще поръчваш, нямаш точен бюджет, искаш просто да видиш какви цени ще ти предложа, не съм видял в теб сериозни намерения да поръчаш, това което ще поръчаш е под прага от $200 (или поне така съм преценил), не си дал достатъчна информация за това което търсиш и аз трябва да гадая ... има и други, но предполагам че става дума за някое от тези неща.

ОТНОСНО АЛИБАБА:
- Едно 70% от офертите в целия сайт са забранени за голяма част от страните в европа, в това число и България!
- Само измамните са видими от от тези страни, в това число и България!
- Не казвам че всички обяви и предложения са измамни, а казвам че търговците пускат некачествените и дефектните си продукти за страни като България през алибаба-то и вероятността да ви излъжат или да имате ядове по време и след доставката е около 80% според моите наблюдения. Базата е 5000 поръчки за 2014 година.
- 90% от същите тези китайски и корейски оферти, който са видими от България и страните от третия свят, не са видими за останалите, даже цели търговци не са видими, понеже не искат да си петнят името.

*ВАЖНО4: Думите ми относно алибаба могат да бъдат проверени много лесно като се регистрирате от някое прокси и видите света през очите на другите страни и сравните това което виждате с това което се вижда за БГ.
 
Последно редактирано:
От: От: Съвети за внос от Китай.

Не знам как да реагирам към поста ти... мнението ми за него е доста разнопосочно.
1. Благодаря ти за информацията която сподели която може да е полезна.
2. Това, че не обръщаш внимание на това което говориш с хората от друга страна е много жалко... Дори не си провери какво сме говорили а просто ми каза, че си ме игнорирал. Не уважително е е най-малкото. На клиент който евентуално ще вземеш пари поне заслужава малко уважение ... или поне така аз си мисля.
3. Много ясно ти казах какво искам като продукт. Не ти дадох спецификация заради 10те евро който поиска. Аз съм сериозен човек с сериозни намерения, но някой да ми търси пари ей така си, защото така му харесва няма как да стане.
4. Аз съм се свързал в Китай, разгледал съм цените. Прогнозирал съм цялата логистика. Сметнал съм митото горе доло. Таблицата по която се изчислява не е много ясна, но орентировъчно знам. DHL оправят всичко с митницата за 6 работни дни е доставката.

Бих предпочел да работя с някой от България като посредник отколкото с полу непознат човек от Китай определено. Ако ми предложиш нещо по добро. Като например плащане при доставка или гаранция, че точно това което е на снимката ще дойде при мен. И цените да не са прекалено по-скъпи разбира се. За информация само казвам, че поръчката с доставката е над 3000 лева.
С твоите връзки вероятно можеш да докараш и по добра цена от това което аз съм докарал по скайпа.
Пари за да ми направиш оферта няма да ти дам. Ако смяташ, че си конкурентен пиши ми на лично да се разберем.
Ако нещата са прекалено малки за теб, моля те да се придържаш към темата и да споделиш някакви съвети ако имаш такива. Благодаря ти.






Здравей, нямам спомен че сме си писали. Пиша редовно с хора от форума, но това което съм поискал като такса е възможно да е било някаква символична сума до 20 лева, която ще се приспадне при поръчка от мен.

Обикновено казвам за 10 евро преведени в пейпала ми. Причината за това, е че ако започна за всеки да правя оферти само за да види какво предлагам, трябва да работя цяла седмица само за да задоволя интереса към услугата за един ден! Това е причината за таксата.

@ spirosi
Бъркаш се, аз нямам оферта която ми стои в джоба и търся рибоци на които да им взема парите за смешната си оферта, аз ще направя офертата в последствие!

Какво влиза в правене на офертата:
- Ще се свържа в Китай
- Ще прогнозирам цялата логистика
- Ще изчисля предварително митните сборове
- Ще събера актуални снимки описващи в детайли това което ще ти продам
- Ще направя описание на Български (Това го правя само ако е необходимо)
- Ще ти предложа поне по 2 оферти за продукт (Два лота с крайни цени за различни бройки, всички изчисления отгоре се правят индивидуално за всяко предложение)
- Осигурявам доставка до варата в рамките на 10 - 15 работни дни (Рядко доставката надвишава 5 работни дни и в това влиза всичко, поръчката, доставката, освобождаването и доставката до теб, обикновено времето за обработка от Китай е по - дълго)
- ГАРАНТИРАМ НА 100% ЗА СТОКАТА, ПАРИТЕ НА КЛИЕНТА И ВСИЧКО ОСТАНАЛО!

*ВАЖНО: Сам си направи сметката колко работа е за примерно две неща, ами ако искаш да ти пратя 20 неща да разгледаш? И пак повтарям това не е такса, а един вид капаро за бъдещата поръчка, ако поръчаш тази "такса" се приспада от поръчката.

*ВАЖНО2: Ако си останал с впечатление, че аз ще се боря все едно съм на конкурс за вниманието ти грешиш, това за което се боря е да разбереш за мен и услугите ми, а ти сам преценяваш дали да ги ползваш. Само една обработка на документите за пред митницата на физическо лице са около 40 до 100 лева, за юридическо лице цените са двойно.

Въпросни на които не ти се налага да отговоряш, ако ползваш услугите ми:
- Ако вкараш 10 бройки няма проблем, но ако вкараш 20 или 50 бройки и те попитат с каква цел ги вкарваш какво ще кажеш?
- Фактурата от Китай не съвпада с тази твоята фактура?
- Фактурата не съвпада с разпечатката от paypal?
- Искаме обратна фактура от Китайския търговец с реалната стоиност? (Могат и те да изпратят запитване, но тогава срока за отговор е до 40 дена, обикновено отговора е около 20-тия ден, като се чака още 20 дена да дойде да БГ)
- Всяко едно несъответствие с документите води до преизготвяне, понеже няма допусната грешка от хората съставили документите ти взимат цялата такса повторно ;)
- След като получиш обратна фактура и всичко си съвпада и от митницата ти кажат цената е прекалено ниска, трябва да се преизчисляване на база нашите осреднени цени, се връщаш в началото и пак плащаш такса за преизготвяне (тук вече са минали поне едно 30 - 50 дена само на митницата).
- Когато стоката е на митницата и толкова време се бави плащането към Китай, то тогава китаеца ще си поиска стоката обрано и ще му я върнат. (Ако се застои повече от 10 дена 100% Китаеца си я поисква)
- Ако забрави да си я поиска и не си подал молба да не се връща към изпращача в деловодството на митницата, то самата митница си я връщат и вие с митничаря разбирате постфактум след като вече си минал цялата процедура.
- Изкарваш си стоката от митницата, взимаш я при теб и виждаш че не е това което си поръчал! (повдигаш диспути правиш струваш, но виждаш че си закъснял с времето, ако все пак си го направил в срок то почти 100% сигурно е че самите митничари са развалили търговския вид на поне един от артикулите, а условието на Китайците и на Емаг е че при поръчка на едро ако само един от продуктите е с нарушен търговски вид, то не се приема връщане за всички поръчани с тази поръчка)
- Докато минеш през този лабиринт са минали в най, най - добрия случай 40 дена и кога продаваш, кога запълваш наличности и кога печелиш?

*ВАЖНО3: Аз ти го спестявам всичкото това нещо и гарантирам за парите ти на 100%! Единствено съм поискал да ми дадеш 10 евра или $15 в paypal-a като доказателство че си със сериозни намерение да пазаруваш.

Нещата които съм ти писал са в сила, въпреки че не ги помня точно и дословно, но на всички пиша еднакви неща. За да ти поставя въпроса за такста, това означава че някои от изброените неща е в сила: нямаш точни изисквания към това което ще поръчваш, нямаш точен бюджет, искаш просто да видиш какви цени ще ти предложа, не съм видял в теб сериозни намерения да поръчаш, това което ще поръчаш е под прага от $200 (или поне така съм преценил), не си дал достатъчна информация за това което търсиш и аз трябва да гадая ... има и други, но предполагам че става дума за някое от тези неща.

ОТНОСНО АЛИБАБА:
- Едно 70% от офертите в целия сайт са забранени за голяма част от страните в европа, в това число и България!
- Само измамните са видими от от тези страни, в това число и България!
- Не казвам че всички обяви и предложения са измамни, а казвам че търговците пускат некачествените и дефектните си продукти за страни като България през алибаба-то и вероятността да ви излъжат или да имате ядове по време и след доставката е около 80% според моите наблюдения. Базата е 5000 поръчки за 2014 година.
- 90% от същите тези китайски и корейски оферти, който са видими от България и страните от третия свят, не са видими за останалите, даже цели търговци не са видими, понеже не искат да си петнят името.

*ВАЖНО4: Думите ми относно алибаба могат да бъдат проверени много лесно като се регистрирате от някое прокси и видите света през очите на другите страни и сравните това което виждате с това което се вижда за БГ.
 
От: Съвети за внос от Китай.

Аз също се занимавам за сега само със собствен внос от Китай и всичко което хахото казва е вярно.
Не разбирам може би само исканата такса, все едно в мой магазин да искам пари за това че ми гледат нещата и си хабя думите. От 100 задаващи въпроси всички са потенциални клиенти. Но това си е негова политика.

Ако съм начинаещ бих заложил на неговите услуги. Може да излезе малко по скъпо от обещанията на продавачите в Алибаба, но вероятността за измама е доста по малка според мен.
Ние като започнахме да се занимаваме също ползвахме услуги на посредник.
Минаването на митница е не по малко важно от самата стока и транспорта. Възможно е да му излезе на човек двойно и тройно.

От моята практика мога да кажа че почти нямам покупка, която 100% да отговаря на договореното. Или бройките ще се разминават, или качеството, или голям брой дефекти, срока за изработка и доставка, а в някои случаи и дори грешна стока.
 
От: От: Съвети за внос от Китай.

Здравей Зарини,
аз съм начинаещ. За първи път ми е, и затова е темата за съвети. С удоволствие бих ползвал посредник стига надценката да е в допустими граници. Не говоря за единични бройки аз. Арогантното отношение на hahovec обаче не ми допада.
Вие само за ваши нужди ли внасяте стоки или действате и като посредници ?



Аз също се занимавам за сега само със собствен внос от Китай и всичко което хахото казва е вярно.
Не разбирам може би само исканата такса, все едно в мой магазин да искам пари за това че ми гледат нещата и си хабя думите. От 100 задаващи въпроси всички са потенциални клиенти. Но това си е негова политика.

Ако съм начинаещ бих заложил на неговите услуги. Може да излезе малко по скъпо от обещанията на продавачите в Алибаба, но вероятността за измама е доста по малка според мен.
Ние като започнахме да се занимаваме също ползвахме услуги на посредник.
Минаването на митница е не по малко важно от самата стока и транспорта. Възможно е да му излезе на човек двойно и тройно.

От моята практика мога да кажа че почти нямам покупка, която 100% да отговаря на договореното. Или бройките ще се разминават, или качеството, или голям брой дефекти, срока за изработка и доставка, а в някои случаи и дори грешна стока.
 
От: От: Съвети за внос от Китай.

Не знам как да реагирам към поста ти... мнението ми за него е доста разнопосочно.
1. Благодаря ти за информацията която сподели която може да е полезна.
2. Това, че не обръщаш внимание на това което говориш с хората от друга страна е много жалко... Дори не си провери какво сме говорили а просто ми каза, че си ме игнорирал. Не уважително е е най-малкото. На клиент който евентуално ще вземеш пари поне заслужава малко уважение ... или поне така аз си мисля.
3. Много ясно ти казах какво искам като продукт. Не ти дадох спецификация заради 10те евро който поиска. Аз съм сериозен човек с сериозни намерения, но някой да ми търси пари ей така си, защото така му харесва няма как да стане.
4. Аз съм се свързал в Китай, разгледал съм цените. Прогнозирал съм цялата логистика. Сметнал съм митото горе доло. Таблицата по която се изчислява не е много ясна, но орентировъчно знам. DHL оправят всичко с митницата за 6 работни дни е доставката.

Бих предпочел да работя с някой от България като посредник отколкото с полу непознат човек от Китай определено. Ако ми предложиш нещо по добро. Като например плащане при доставка или гаранция, че точно това което е на снимката ще дойде при мен. И цените да не са прекалено по-скъпи разбира се. За информация само казвам, че поръчката с доставката е над 3000 лева.
С твоите връзки вероятно можеш да докараш и по добра цена от това което аз съм докарал по скайпа.
Пари за да ми направиш оферта няма да ти дам. Ако смяташ, че си конкурентен пиши ми на лично да се разберем.
Ако нещата са прекалено малки за теб, моля те да се придържаш към темата и да споделиш някакви съвети ако имаш такива. Благодаря ти.

Моля, моля, арогантно отношение от наша страна няма как да получите! Ние сме супер позитивни и отзивчиви хора! Ако смятате че света се върти около вас понеже ще поръчате стока за 3000 лева искам да ви уведомя, че имаме клиенти, който месечно надвишават десетократно тази сума и нямат претенции към нас. Не сме работили с вас, нямаме изградени отношения, а и в разговорите не сте ни се сторили сериозен и затова не сме Ви приели така. Ще правите поръчка за 3000 а нямате 10 евро дори и само да проучите пазара, това само по себе си е несериозно! Нито аз, нито екипа ми има намерение да рови и издирва къде, кога и какво сме си писали с вас, защото така и така едвам успяваме да обърнем внимание на хората, който ни пишат за пръв път. На потребители от този форум съм раздал над 50 оферти вече и имам само 5 поръчки и никои от тях не се оплакал, ако желаят могат да споделят впечатленията си :) Поради голямото количество пожелани оферти въведохме тази такса и тя е само за потребители на този форум, а това е така понеже сред сериозните хора тук има единг огрооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооомен процент въздух под налягане, който отсяваме с една проста "такса" от 10 лева. Истински заинтересования човек ще намери телефона ни от сайта и ще ни потърси лично, а не да ни пише писмо след писмо или пък ние да изкопчваме информация от него за да му свършим работа! Явно ситуацията с вас е била такава, ние нямаме време за такива неща, нашата цел е да бъдем полезни и да печелим от това и да храним семействата си, не да си говорим празни приказки с непознати! И защо повтаряте това че щяло да бъде по - висока цената която бихме ви предложили? Защо варианта да Ви предложим по - добра цена не го имате предвид, специално цените ни са с около 20% по - ниски от тези в алибаба, сега за поръчки от $1500 трудно да се осети разликата, но от $2500 нагоре разликата е огромна, а главоблъсканицата никаква за крайния клиент. Все пак вие си преценете дали да поръчате от този търговец, който сте си харесали. Аз мога да Ви кажа какво ми е направило впечатление от вашите постове:

- Никои сериозен търговец няма да седни да си пише по скайп с клиентите. (Те имат хиляди заявки на час и поне 100 на минута)
- Да договаряш цени по скайп е просто смешно и недопостимо за тъговец от китай. (Аз съм ходил лично в заводи с поръчки за по над $10k и не ми обръщат внимани, освен измамник и пълен мишкар няма кои да се занимава с теб)
- Ако беше свестен търговеца всички тези въпроси и притеснения нямаше да ги имаш, понеже той щеше да ти отговори на тях и да те гарантира.
- Гаранцията с paypal за китаец е като телевизор на лизинг за циганин живеещ на ул. Извън ригулация №24!

Както съм написал в по - горния си пост, ние ги гарантираме всички тези неща на нашите клиенти. Тук не става дума за измама, далавера за 20 лева или нещо подобно, а за отсяване на сериозните от несериозните!

*ВАЖНО: Държа да отбележа, че така наречената "такса" я има от може би седмица или 10 дена, като до момента само двама са я заплатили и тези двама реално направиха поръчка с предварително капаро. От което съдим че успеваемостта и отсяването с тази такса е 100% ефективно, което ни устройва напълно.

@spirosi
Ако все пак искаш да ме попиташ за съвет или мнения и не искаш да ти кажем че искаме някаква такса, то го направи в темата пред всички. Аз и другите хора пишещи по тези теми от този профил, можем да ти обещаем, че ще ти отговорим абсолютно сърдечно, без никаква комерсиална замисъл.
 
От: Съвети за внос от Китай.

Ти си....... :lol: Ако искаш съвет вика питай в темата публично ние ще ти отговорим без комерсиална цел.
Пича затва си е пуснал темата ти веднага му пускаш че ти се занимаваш с това и да си плати некви пари и ще му покажеш слънцето, пък сега му викаш да си е питал публично. А за скъпите ти клиенти всички разбрахме, че за под 50 хилки не сядаш да бачкаш с клиенти, както за SEO така и за изграждане на сайтове така и за посреднически услуги и още 50 различни видове бизнес, пък всяка втора дума ти е дай 5 евра и щи кажа :lol: Пък и колко човека ползвате тоя профил че един път си само ТИ после ставате ВИЕ в личните съобщения.....
 
Последно редактирано:
От: От: Съвети за внос от Китай.

Ти си....... :lol: Ако искаш съвет вика питай в темата публично ние ще ти отговорим без комерсиална цел.
Пича затва си е пуснал темата ти веднага му пускаш че ти се занимаваш с това и да си плати некви пари и ще му покажеш слънцето, пък сега му викаш да си е питал публично. А за скъпите ти клиенти всички разбрахме, че за под 50 хилки не сядаш да бачкаш с клиенти, както за SEO така и за изграждане на сайтове така и за посреднически услуги и още 50 различни видове бизнес, пък всяка втора дума ти е дай 5 евра и щи кажа :lol: Пък и колко човека ползвате тоя профил че един път си само ТИ после ставате ВИЕ в личните съобщения.....

Специално с теб не искам въобще да говоря! По добре замълчи, защото тази такса я въведохме заради такива като теб, който ни псуват на лични съобщения или чрез репутации. Този профил се посещава от няколко човека и се пише от името на няколко човека, нали не мислиш че някои ще седне да виси по цял ден тук и то да е само един човек. Къде всяка втора дума ми е дай 5 евро, че не видях? В тази тема освен мен и зарини друг не видях да казва нещо полезно, особено твоите обидни коментари! Да работим, ценим си труда и искаме сериозни възнаграждения, срещу които даваме сериозни резултати! Представи си има доста хора който работят с нас, търсят услугите ни и това не е щото сме много симпатични, а защото вършим работа и хората ползвали услугите ни са спечелили.

!ВАЖНО!: Ние сме една от малкото фирми, която дава гаранция за стоките на едро и то за всеки един продукт, отличаваме се също и с това, че изкупуваме обратно продадения от нас продукти на цените на които сме го продали! Ако заредиш от нас стока и тя ти застои ние можем да ти я откупим, за да ти се освободят свежи пари за нова стока! Колко колеги го правят??

Гроздето на високо е кисело и всичко го знаем, но докато има потребители като теб, ще има и "такси" като нашите!
 
От: От: Съвети за внос от Китай.

Я дай един договор да погледна какво гарантирате и какви такси и какво да очаквам.

Моля, моля, арогантно отношение от наша страна няма как да получите! Ние сме супер позитивни и отзивчиви хора! Ако смятате че света се върти около вас понеже ще поръчате стока за 3000 лева искам да ви уведомя, че имаме клиенти, който месечно надвишават десетократно тази сума и нямат претенции към нас. Не сме работили с вас, нямаме изградени отношения, а и в разговорите не сте ни се сторили сериозен и затова не сме Ви приели така. Ще правите поръчка за 3000 а нямате 10 евро дори и само да проучите пазара, това само по себе си е несериозно! Нито аз, нито екипа ми има намерение да рови и издирва къде, кога и какво сме си писали с вас, защото така и така едвам успяваме да обърнем внимание на хората, който ни пишат за пръв път. На потребители от този форум съм раздал над 50 оферти вече и имам само 5 поръчки и никои от тях не се оплакал, ако желаят могат да споделят впечатленията си :) Поради голямото количество пожелани оферти въведохме тази такса и тя е само за потребители на този форум, а това е така понеже сред сериозните хора тук има единг огрооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо оооооооооооооооооооомен процент въздух под налягане, който отсяваме с една проста "такса" от 10 лева. Истински заинтересования човек ще намери телефона ни от сайта и ще ни потърси лично, а не да ни пише писмо след писмо или пък ние да изкопчваме информация от него за да му свършим работа! Явно ситуацията с вас е била такава, ние нямаме време за такива неща, нашата цел е да бъдем полезни и да печелим от това и да храним семействата си, не да си говорим празни приказки с непознати! И защо повтаряте това че щяло да бъде по - висока цената която бихме ви предложили? Защо варианта да Ви предложим по - добра цена не го имате предвид, специално цените ни са с около 20% по - ниски от тези в алибаба, сега за поръчки от $1500 трудно да се осети разликата, но от $2500 нагоре разликата е огромна, а главоблъсканицата никаква за крайния клиент. Все пак вие си преценете дали да поръчате от този търговец, който сте си харесали. Аз мога да Ви кажа какво ми е направило впечатление от вашите постове:

- Никои сериозен търговец няма да седни да си пише по скайп с клиентите. (Те имат хиляди заявки на час и поне 100 на минута)
- Да договаряш цени по скайп е просто смешно и недопостимо за тъговец от китай. (Аз съм ходил лично в заводи с поръчки за по над $10k и не ми обръщат внимани, освен измамник и пълен мишкар няма кои да се занимава с теб)
- Ако беше свестен търговеца всички тези въпроси и притеснения нямаше да ги имаш, понеже той щеше да ти отговори на тях и да те гарантира.
- Гаранцията с paypal за китаец е като телевизор на лизинг за циганин живеещ на ул. Извън ригулация №24!

Както съм написал в по - горния си пост, ние ги гарантираме всички тези неща на нашите клиенти. Тук не става дума за измама, далавера за 20 лева или нещо подобно, а за отсяване на сериозните от несериозните!

*ВАЖНО: Държа да отбележа, че така наречената "такса" я има от може би седмица или 10 дена, като до момента само двама са я заплатили и тези двама реално направиха поръчка с предварително капаро. От което съдим че успеваемостта и отсяването с тази такса е 100% ефективно, което ни устройва напълно.

@spirosi
Ако все пак искаш да ме попиташ за съвет или мнения и не искаш да ти кажем че искаме някаква такса, то го направи в темата пред всички. Аз и другите хора пишещи по тези теми от този профил, можем да ти обещаем, че ще ти отговорим абсолютно сърдечно, без никаква комерсиална замисъл.
 
От: От: От: Съвети за внос от Китай.

Я дай един договор да погледна какво гарантирате и какви такси и какво да очаквам.

Е няма как да ти го дам тук във форума, не му се вика договор а оферта. Просто самото запитване е несериозно. Пиши на майла ми, има го в сайта в подписа ми, нарочно не искам да го пиша тук и там напиши че си от форума, какво искаш да вкарваш, за колко пари, общо взето всичко което трябва да знаем, дай примерни продукти или линк към тях и може дори и оферта да ти изпратим направена специално за теб :) Ако всичко е описано както трябва и наистина дадената от теб информация ни е достатъчна да изготвим оферта без дълга и мъчителна кореспонденция ще получиш и оферта, ако все пак не дадеш точна информация ще получиш поне примерна оферта, но поне кажи какво ще поръчваш че да знаем каква оферта да ти дадем.

Писал съм в по - горните постове какво гарантираме, просто самото ти поведение плачи за игнориране, аз изпонаписах романи за да представя услугата и ти ме питаш какво гарантирам, направо ме хваща яд на такива като теб, после как да не ти искам такса кажи ми. Да кажем че имаш офис и всеки ден в него идва един и същи потенциален клиент и те пита едни и същи неща, няма ли най - накрая да му кажеш да ти даде 20 лева и ще си пиете кафето??? Тези всичките неща които изписах, може не толкова подробно но със сигурност са ти били казани още един път и в личната ни кореспонденция!

Просто не знам по какъв начин да ти кажа че гарантирам от а до я за всичко. Ама за всичко. Давам ти снимки, описания (ако са нужни), цени и срок на доставката (в цената влиза всичко, продукт освобождаване и всичко останало, в цената не влиза единствено транспорта след освобождаването на стоката до теб, понеже докато правя офертата не знам колко от продуктите ще искаш да поръчаш и колко ще тежат. Говорим за доставка която няма да надхвърли 10 лева!). Това е няма скрити такси, комисиони и друго. При заявка предплащаш капаро за поръчката, аз доставям поръчката при теб и ми плащаш парите при доставката. Като към цената на доставка се начисляват около 0,2% от парите който ще ми платиш при доставката, ако ми ги платиш по банка преди това, няма да ти се отежнява цената на доставката. Е от това обяснение което минимум за трити път ти се дава ако не си разбрал, по - добре не ни пиши и дерзай сам.

Ето ти примерна оферта, правена за човек тук от форума, който беше любезен изчака ни няколко дена, докато получим обратен отговор от китай и след това се скри:
donbaron.bg/wholesale/offer.rar (Това е примерна оферта, след като се изберат продуктите се изготвя официален pdf файл (предварителен договор) в които се описва всичко, изпраща ви се по емаил, подписан и подпечатан от нас и този договор влиза в сила, след като преведете посочената сума по банков път.)

!ВАЖНО!: За да не останеш с грешно впечатление, при първата си поръчка може да изискаме предварително да заплатите и 50%, дори и повече. Причината да искаме да се затраховаме е че ако ние като фирма не изпълни условията по договора лесно можем да бъде осъдени и да си получите парите обрано че и повече, но ако вие не си изпълните вашата част за нас главоблъсканицата е доста по - голяма и затова докато не изградим взаимоотношения ще се застраховаме предварително. Ако нещата тук не са ви ясни, имате някакви въпроси попитайте ни, но ако питате нещо на което има отговор тук, не очаквайте от нас да отговаряме за стотен път.

* И на това ако му викаш пренебрежително отношение, ще ми бъде интересно къде ще получиш повече внимание и търпение? Един пример е достатъчен :)
 
Последно редактирано:
От: Съвети за внос от Китай.

Здравейте имам нужда от помощ срещу заплащане разбира се. Търся посредник който да преговаря с хора от китайския пазар за поръчка на стока за повече информация на лично съобщение.
 
От: Съвети за внос от Китай.

@ spirosi

Тъй като не зная за какъв точно продукт става въпрос, ще пиша малко по-общо.

Докато гледаме офертите през сайтовете за електронна търговия на продукти от азиатски производители, може би пропускаме логистиката им. Имам предвид дистрибуционната им логистика, материалната им логистика. А тя никак не е за подценяване, уверявам Ви! Логистиката предполага движение на материалните потоци на едро. Крупен транспорт, складове навсякъде по топката и достатъчни запаси в тях. Докато това движение на материалните потоци се реализира, се минава през много граници, митници, юрисдикции, мафии и т.н. В този процес се реализира контрабанда, погиват стоки, преопаковат се, преконсолидират се, осигуряват се много ниски транспортни разходи и ред други потенциални хубавини или проблеми. Всичкото това прави стоката ненормално скъпа или пък бързо и лесно достъпна и евтина. Т.е. във втория случай дава високо ниво на обслужване на клиента. В този ред на мисли някой най-вероятно вече го е направил. Възможно е и за Вашата стока ситуацията да е същата.

Конкретни примери:

1. Доста често приятели си харесват дребни изделия (ножове, инструменти, ключодържатели) по eBay от далечните части на Азия и попадат във вашата несигурна ситуация. А в същото време в складовете на Илиянци в София може да се намери същата стока, дори на малко по-добра цена, която да се оглежда артикул по артикул, преди да се купи. Оглеждат се опаковките, оглеждат се съдържанията и всичко останало. Плащаш и заминаваш на мига... Защо ти е електронна търговия в този случай? Чувал съм, че подобни пазари има и във Варна, и в Димитровград, но не съм ги посещавал. Вероятно има и на други места.

2. Случи ми се да търся някакви камичета (не скъпоценни) за бижута на една позната и при проучването в Интернет установих, че се произвеждат някъде в Боливия. След това логистиката обхожда Земята през Индия, Пакистан, Китай, където са най-големите пазари за този тип изделия и къде ли още не и най-накрая стигат при нас. Същите камичета намерих в два склада в София, на незначително по-висока цена от офертите в мрежата. Просто някой вече ги бе внесъл по друг търговски път... А когато говорим точно за такъв продукт, е изключително важно преди да платиш, да огледаш целия наниз или пакет.

Пак казвам - не зная какъв е Вашият продукт, но направете проверка дали го няма офлайн близо до Вас, просто на една ръка разстояние!

3. Съвсем друга бира е търговията с електроника (телефони, таблети, компютри). Това са относително леки, скъпи и малогабаритни неща. Транспортабилни са, но за сметка на това са сложни. Сглобяват се от много части, асемблират се и т.н. Понякога възниква проблем само с една от частите, не с всичките, но това компроментира цялата партита. Тогава даденият производител търси некоректни пътища да продаде стоката си. Брал съм ядове с таблети (два пъти, проблеми с видеокартите) и веднъж с е-инк четец (ненормално силен гхост на екрана). Тук окачествяването е доста по-сложно. Същото е и при дрехи и обувки. За подобни продукти е критичен търговският канал, от който се купува!

4. По отношение на медии за гравиране, производство на готови рекламни материали на едро, календари, карти, мартеници и други от Китай, винаги се ползва посредник. Много по-сигурно и евтино е! В Китай, на място, тези неща се произвеждат изключително евтино, достатъчно качествено (ако не Ви излъжат) и Ви остава само да ги внесете евтино. Но Вие лично надали можете. Там се появява посредникът.

И още нещо

Прави ми впечатление грамотността в коментарите на hahovec. Вероятно това се обяснява с няколко човека зад единствения ник, но всъщност няма значение. Част от написаното мога да потвърдя лично, друга част ми изглежда изключително логично.

Защо е този рев срещу човека/хората??? Четете, учете се, дава ви се възможност.
 
От: Съвети за внос от Китай.

Аз пък не разбрах какво му е толкова страшното на това пазаруване? Гледаш да е с защита на плащането, тоест парите се задържат от алибаба докато не потвърдиш, че е ок всичко и едва тогава търговеца ги получава.
Нека не коментираме колко са абдали онези дето отговарят, защото и това не е точно така. Работя с големи производители, които са познати като брандове в света и не съм имал проблем да комуникирам по скайп.
Накрая с гаранциите - леко преувеличено ми звучи, но признавам може аз да си въобразявам, но да ми гарантираш 100% при да кажем 1000 бройки всичко да е ок...На каква база? Тестваш ги една по една и тогава ми ги даваш?
 
От: Съвети за внос от Китай.

Да колегата е прав.Има си escrow има си paypal С escrow е скъпо но сигурно.И изобщо не е вярно това,че пейпалските закони не важат за китайците Това може да го каже човек който не е ползвал тази разплащателна система. Отделно в нета има милиони терабайти видеа за това как се сорсват правилно продукти в азитските сайтове,кой са читавите търговци,как да ги идентифицираме и тн Нормално е хаховеца да има някаква такса да ви обърне внимание.Както той спомена оферта не се изготвя толкова лесно и ако наистина си върши работата качествено този процес на на изготвянето на офертата ще отнеме време.Излишно е да споменавам,че доста хора тук ще го засипят с оферти само от любопитство. Добрите адвокати,например, за Здравей,здрасти искат 200 лв Ако сте на зор как бихте постъпили а? Май ще им ги дадете..
 
От: Съвети за внос от Китай.



Ползвай посредници като мен :) Аз съм посредник, но работя само с мои доверени търговци. Гарантирам на 100% за стоката. Аз ще ти изкарам от митницата стоката, ще изчисля и поема митните сборове вместо теб и ще ти доставя стоката до вратата. Обикновено работя с бързи доставки и не ползвам пощите, затова за поръчки под $200 може да ти се стори доста скъпо.


Hello! Писах лично...
 
тва което може да ти кажа от моя опит като маркетинг експерт е че за дропшипинга новите подценяват драстично началния капитал, както и фактора късмет :)
(дали ще нацелиш добър продукт от алибаба, дали ще имаш пари за реклама в амазон етс.. )
съветвам те да не почваш дропшипинг скромната ми прогноза е че ще ти трябват поне 15-20к долара за да си спокоен да тестваш ..

ето още един съвет виж топ блоговете на дропшипърите в америка, и по точно case studies и step by step нещата :))
 
Здравейте другари ( да се чете съфорумници).
От известно време проучвам един продукт и евентуалното му внасяне от Китай. Намерих си производител през Алибаба. Продукта изглежда добре по снимките. Мисля, че за първа поръчка спазарих и цена. Цената на доставката също е ясно. ДДС-то е ясно също. Орентировъчно знам колко ще бъде и Мито-то. Като направих малко сметки, нещата ми се връзват.

Поразпитах малко и гледам, че най-срещаните проблеми са че продукта не съвпада с снимките който си получил. Или изобщо не ти пращат нищо след като платиш. Затова искам малко информация ако някой е патил. Или какво правите за да се защитите.
Имам опция за плащане през PayPal и има опцията да пратя куриера от тук за да го платя при пристигането, а не да им пращам пари за това нещо. До колкото знам мога да си поискам парите обратно през peypal без проблеми ако съм недоволен.
Трябва ли да поръчам една бройка за да се убедя в качеството на нещото което купувам!? Трябва ли други мерки да взимам за да не съм прецакан накрая!?

Ще съм доволен на всякакви съвети, особено ако са от личен опит.

Благодаря предварително

Желая приятен ден на всички

Истинските търговци - дето внасят на контейнер. Лично договарят всичко на терен - в офиса на Търговеца.
 

Горе