Съвети за оптимизация на сайт!!!

Blade111

New Member
Поздрави на всички участници във форума за онлайн бизнес. Пиша ви с молба за съвети за подобряване на оптимизацията на kupibg.net. След година работа онлайн магзина ми е вече факт и полека лека почнах да оптимизирам. Какво направих дотук ще изброя в няколко изречения:
1.Оптимизирах тайтълите, които да се сменят според категорийте
2.Избрах примерни ключови думи с които засега работя
3.Пускам тематични обяви в сайтове за обяви
4.Регистрация в БГ Директорий - субмитвам по полека за да не ме изгърми Гооглето, старая се при всяко субмитване да не дублирам контент.
5.Участия в тематични сайтове за сравнение на цени

Имам и тематичен блог който в момента разработвам за ревюта, сравнение на модели и др. джаджи, като след като го направя ще разменя линкове между сайта и блога.После ще оптимизирам и блога чрез субмит в блог директориий.

Мислите ли че стартегията, която съм избрал е подходяща и какво може да се промени още за да се покачим по нагоре в класацията.

Длъжен съм да отбележа, че всичко свързано с оптимизацията съм го научил от ценните съвети във Форума.Без вас лутането щеше да е безкрайно!!!
Предварително Ви Благодаря за съдействието!!!
 
От: Съвети за оптимизация на сайт!!!

Смени титле-то на началната страница, така KupiBG.net не е хубаво за гугъл :) Давай смело в директорийте гугъл няма да се сърди ;) Може да сложиш RSS Feed за новите продукти :) Един адурдс няма да му се отрази лошо :) Както и реклама насам натам :) Може и да смениш домейна, но това ще е удар за сео-то на сайта :)
 
От: Съвети за оптимизация на сайт!!!

Смени титле-то на началната страница, така KupiBG.net не е хубаво за гугъл :) Давай смело в директорийте гугъл няма да се сърди ;) Може да сложиш RSS Feed за новите продукти :) Един адурдс няма да му се отрази лошо :) Както и реклама насам натам :) Може и да смениш домейна, но това ще е удар за сео-то на сайта :)

Това с RSS-a е добра идея и ще я приложа на практика но се 4удя само при блога ли да я приложа или и при блога и сайта!!! Дали би било уда4но да събмитвам в англоези4ни директорий, като описанието на сайта е на английски.Може би някой ще ми приемат линка други ще го отхвърлят но ще оставя следа в мрежата и от там което определено е добре за оптимизацията!!!
 
От: Съвети за оптимизация на сайт!!!

По добре търси 3 way линк размяна, много по голяма тежест ще има :) Гугъл вече не препоръчва да се слага в директории :)
 
не че не прпеоръчва ами е махнал текста че е добра идея да добавиж в дмоз и яхо дир социалните мрежи са по на мода :) иначе изведи рсс от блога по страниците ... да има нещо мърдащо по сайта ;)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Съвети за оптимизация на сайт!!!

http://www.seocentro.com/tools/search-engines/metatag-analyzer.html - за тунинговане на ключовите думи и заглавията - работи и за вътрешните страници. Те, нямат много влияние в Google напоследък (за другите имат), ама в се пак при търсене по заглавието те виждат и решават дали да кликнат.

URL-а казват че има все по-голямо значиние обаче. Ако имаш Apache mod-rewrite на сървъра (сигурно имаш), пробвай да промениш примерно http://kupibg.net/com/index.php?page=art&art=1119 на http://kupibg.net/com/BENQ_JOYBOOK_S73EG-712 и заглавието на "BENQ JOYBOOK A52-720/Core Duo" да речем.

Дай описания на продуктите и възможност за коментиране. Освен че потребителите имат много повече доверие, когато видят че други са доволни от продукта, колкот повече текст, по-добре. Могат да натворят неща, за които ти никога не би се сетил, а и не всички търсещи са грамотни. Ако някой коментира че лаптопа е "gotena bram4a4ka" познай при търсене на същото кой ще е сред много рехава конкуренция.
 

Горе