Съвети за откриване на сайт за дропшипинг

bgrocket

New Member
Привет, готини хора! Това е първият ми пост тук и имам нужда от някои насоки относно откриването на нов сайт с идея дропшипинг. Ще помоля най-учтиво модераторите да преместят темата в подходящия подфорум, ако съм направил някоя грешка предварително се извинявам.
Та нека преминем към основните насоки, които се надявам да получа тук. Основните ми въпроси са свързани с това с кое да започна: OpenCart, WP&Ecommerce, Wix или Shopify. Обмислям да качвам стоки от АлиЕкспрес и да ги продавам в САЩ. Това трябва да бъде съобразено,тъй като са важни разплащателните методи, които всяка отделна платформа предлага. Абсолютно всякакви допълнителни предложения и идеи са наистина оценени и Ви благодаря предварително за всяко едно мнение тук!
 
Мъка си е.
 
Никак добре не започваме ... надявах се на по-голям позитивизъм. Защо мислите така? Заради моментното положение или просто вече пазарът е пренаситен?
 
Привет, готини хора! Това е първият ми пост тук и имам нужда от някои насоки относно откриването на нов сайт с идея дропшипинг. Ще помоля най-учтиво модераторите да преместят темата в подходящия подфорум, ако съм направил някоя грешка предварително се извинявам.
Та нека преминем към основните насоки, които се надявам да получа тук. Основните ми въпроси са свързани с това с кое да започна: OpenCart, WP&Ecommerce, Wix или Shopify. Обмислям да качвам стоки от АлиЕкспрес и да ги продавам в САЩ. Това трябва да бъде съобразено,тъй като са важни разплащателните методи, които всяка отделна платформа предлага. Абсолютно всякакви допълнителни предложения и идеи са наистина оценени и Ви благодаря предварително за всяко едно мнение тук!
WP + Woocommerce

Преди обаче да се захванеш, помисли върху:
- Имам ли контрол върху АлиЕкспрес, ако утре дръпнат шалтера на продуктите, които продавам, какво следва?
- Правя ли нещо трудно или всеки може да сложи един Wordpress и да продава от АлиЕкспрес?
- Какъв проблем решавам? Помагам ли на някой? Има ли нужда от още един търговец на евтини китайски стоки?
- Колко от времето ще ми коства да го поддържам?
 
И двете система са добри, говоря за Opencart & WooCommerce. За жалост системата ти е малко лабилна. Много е важно там от където ще ги взимаш продуктите, да си комуникираш директно с доставчиците, а не сайта да ти е платформата, през която да минаваш. Важно е да имаш максимален контрол. Където можеш не го спестявай и не вкарвай още едни страни. Защо? Защото утре получаваш поръчка на сайта си, ти го поръчваш от Алиексперса, но там търговеца ти обяснява, че ще закъснее доставката, като са минали няколко дни преди да ти пише. Ти губиш клиента и то завинаги.

Според мен най-добрата дропшипинг схема би била, ти имаш 10 дропшипъри, които са и складове, и дори производители. Винаги, да речем всяка седмица, те ти пращат актуален списък с това, което имат налично, плюс новите продукти и наличности. Комуникацията ви се случва в рамките на 1 ден, за да не губите и двамата времето на клиента. Локацията му е близка на пазара, на който оперираш предимно. А, ако не е, то ти или той си е решил проблема с добрите куриерски фирми. И варианта той да праща, на мен лично повече ми допада, от това от склада да идва при теб, ти да го опакова и препращаш отново. Има дори дропшипъри, които слагат направо логото и етикета на онлайн магазина, нищо че бранда на продуктите е на самия производител - то няма как. ;)
 
Платформата няма голямо значение в началото. Да важно е но има по-важни неща например - кой ще купи твоите продукти и защо? Това определя всичко останало - маркетинг, начин на плащане и доставка, доставчик... И не забравяй за добро обслужване на клиентите. Трябва план и въпроса за платформата не е толкова важен. Затова аз казах че е трудно а не невъзможно. Успех!
 
Последно редактирано:
Преди всичко искам да те посъветвам е да не се опитваш да криеш данъци от американците защото могат да те надупят много лошо!

1. Избор на платформа;

- Избора на платформа изцяло зависи от твоят опит в уеб пространството т.е ако за пръв път се докосваш до управлението на онлайн бизнес то платформи като Prestashop, Opencart, Woocommerce могат да те накарат да си говориш сам. Shopify може да ти даде страхотен старт ако за пръв път се докосваш до онлайн бизнес.

2. Aliexpress dropshipping;

- Shopify имат напълно готово решение за дропшипинг на продукти от aliexpress чрез Oberlo и добавянето на продукти в магазина ще ти е много приятно.

3. Получаване на плащания;

Вариант 1 - PayPal се ползва с голямо доверие от американците и ако бизнеса ти е насочен единствено към САЩ то тогава спокойно можеш да използваш PayPal те приемат и плащания чрез карти без да е нужна регистрация в платформата им.
Вариант 2 - Плащане само чрез дебитни / кредитни карти през payment gateway на Shopify но за целта ще е нужно да си изкараш EIN което е изключително лесно.
Вариант 3 - 2checkout ти позволят да приемаш плащания чрез дебитни / кредитни карти и процеса по верификиция е като песен.

4. Фирма и данъци;

Бизнеса ти е насочен изцяло към САЩ за това единственото добро решение за теб е фирмата ти да е регистрирана там.

https://www.delawareregisteredagent.com/

Тези хора ще направят всичко от което имаш нужда когато им обясниш какъв ще бъде твоят бизнес.

Успех :)
 
Здравейте,

Бих желал и аз да се намеся малко в темата и то по въпроса за фирмата и данъците..
Да предположим, че си правя магазин по план/схема подобен на колегата създал тази тема. Намирам се в България, а сайта ще е с Worldwide shipping.. тоест няма да е 101% насочен към клиенти от САЩ. Тогава ЕООД в България ли ще ми е най-удобно да регистрирам?
Четох малко от нашето законодателство и едни пишат, че може като самоосигуряващо се лице, други викат регистрирай ЕООД та ми е малко мъгла.

Ще съм ви благодарен за всеки отговор/съвет.
Приятна вечер и поздрави! :)
 
Здравейте,

Бих желал и аз да се намеся малко в темата и то по въпроса за фирмата и данъците..
Да предположим, че си правя магазин по план/схема подобен на колегата създал тази тема. Намирам се в България, а сайта ще е с Worldwide shipping.. тоест няма да е 101% насочен към клиенти от САЩ. Тогава ЕООД в България ли ще ми е най-удобно да регистрирам?
Четох малко от нашето законодателство и едни пишат, че може като самоосигуряващо се лице, други викат регистрирай ЕООД та ми е малко мъгла.

Ще съм ви благодарен за всеки отговор/съвет.
Приятна вечер и поздрави! :)

С уговорката, че аз самият имам фирма и не съм пробвал като физическо лице, това помня, че сме говорили със счетоводителя на фирмата ми:

Когато продаваш в чужбина, независимо дали ЕС или извън ЕС, щом е извън България ти или някой друг дължи ДДС към определена държава, България или друга от ЕС, в зависимост от сделката, така че ако правиш бизнес като физическо лице с българско гражданство и място на бизнес България, ти трябва регистрация по ДДС. Същото важи и за фирма от България, правеща бизнес с чуждестранни клиенти/контрагенти.

Мисля, че на физическо лице имаш право на до 50 000лв. доход без ДДС регистрация, ако не продаваш в чужбина, като същото важи и ако продаваш като юридическо лице.

Знам че е законно да извършваш бизнес към чужбина без регистрирана фирма, и да си водиш бизнеса като физическо лице, но май е по-трудно/сложно ако правиш бизнес в рамките на България със същата структура. Има определени професии/занятия, които не изискват фирма, има и такива, които изискват, и т.н. и т.н. Т.е. най-добре попитай счетоводител какво е най-доброто решение за точно твоя случай, колко ще струва да поддържаш фирма в БГ и колко фирма извън БГ.

Ако работиш с клиенти от чужбина имаш месечни разходи на фирмата, 10% данък печалба, около 5% данък при разпределяне на дивидентите, ако разпределяш печалба и т.н. Т.е. трябва да сметнеш колко пари ще идват при теб финално след като платиш тези данъци и разходи към държавата.

Ако продаваш в САЩ има определени бизнеси, при които трябва да плащаш 5% данък към САЩ, ако нямаш локална фирма там и си български гражданин/бизнес, и всяка страна в ЕС има праг на ДДС, който е според страната, и ако го минеш плащаш ДДС към нея.

Т.е. сложно е, и не съм на 100% запознат и аз, просто с годините съм останал с определени впечатления, а когато се чудя нещо звъня на счетоводителката ми да попитам, след това звъня пак след седмица, и пак след още една седмица, за да видя дали не й се е променило мнението по даден въпрос. Нещата са комплектни и понякога и самите счетоводители като проверят по-всеобхватен казус, ти дават различна информация от днес за утре, така че се иска и доза търпение да се нагласят към твоите бизнес нужди в момента.
 
Тогава регистирай ЕООД в България и задължително трябва да бъде регистрирана по ДДС защото продаваш стока в ЕС и извън ЕС.

Но също така не трябва да пропускаш и момента че във всяка една държава в която имаш продажби трябва да си плащаш данъка.

Но това е работа на твоят счетоводител от теб зависи единствено да му даваш пълен отчтет къде, какво и как си продал.
 
Е това вече звучи интересно, но ще се съветвам така или иначе със счетоводител. Като цяло поне за начало ще продавам някакви по-дребни неща от Алито. Все още съм в процес на избиране на старторв асортимент/ниша и тн. Звучи интересно обаче, защото се предполага, че ако продам 2 часовника в Зимбабве за цялата 2020 година после трябва да им платя някакъв данък ли..
Иначе и аз почетох из разни бг сайтове на фирми/счетоводители и не беше точно една и съща информацията, която дава всеки.
 
Тогава регистирай ЕООД в България и задължително трябва да бъде регистрирана по ДДС защото продаваш стока в ЕС и извън ЕС.

Но също така не трябва да пропускаш и момента че във всяка една държава в която имаш продажби трябва да си плащаш данъка.

Но това е работа на твоят счетоводител от теб зависи единствено да му даваш пълен отчтет къде, какво и как си продал.
Здравей, дали имаш препоръка за някой конкретен счетоводител, който е специализиран в сферата на e-commerce? Разбира се, ще съм благодарен на всеки друг с опит! (Става въпрос за София)
 
Здравей, дали имаш препоръка за някой конкретен счетоводител, който е специализиран в сферата на e-commerce? Разбира се, ще съм благодарен на всеки друг с опит! (Става въпрос за София)
Нямам регистрирана фирма в България защото живея в Белгия и бизнеса ми е насочен изцяло към Белгия и Холандия но съвсем скоро ще открия българска фирма заради едни нови начинания и може би напред във времето бих могъл да бъда полезен.

Счетоводител може да ти бъде всеки защото независимо какъв метод за плащане използват твоите бъдещи клиенти то счетоводитела ще ги осчетоводява като обикновена банкова сметка.
Няма никаква коренна разлика от онлайн и офлайн бизнес за счетоводителя е важно да знае какви са твоите продажби и най-важното какви движения имаш по сметките.

В форума има много по-компетентни хора от мен които главно работят с български фирми над своите начинания и биха могли да ти дадат много по-ценни съвети от мен.
 

Горе