Съвети и идеи за сайта ми :)

От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Ами преди да започна сайта около 6 месеца развивах страниците ми във Фейсбук и Туитър. Качвах повечето новини и статии като текст + снимка в социалките. Предимно трафика ми идва от ФБ тъй като там имам най-много последователи. Открил съм няколко форума, в които си пускам линковете... по директории не съм правил събмит тъй като не откривам полезни. Зависи от новините, но на ден съм правил по 13 000 уникални... случва се трафика да пада и по 1 500.

В никакъв случай не мога да кажа, че е било трудно тъй като темата ми е интересна, а и не ми отнемат много време писането на новините и статиите. По-бавно става разпространението им и споделянето с аудиторията... постване по фейсбук, туитър, пинтерест, качване на клипове в тубата и писане по форумите.
Ясно :) То важното е идея да има,както при тебе. А как си търсил фенове конкретно във фейсбук?смисъл че, как си търсил точната аудитория? влизал си по различни форуми и си ги канил лично да харесат страницата във фейсбук?(защото няма смисъл да има човек 10к лайка, ако са чрез ботове, смисъла е д аимаш таргетирана група от хора)
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Аз знам за няколко начина, които приложих и имаше ефект от тях, ето няколко:

1. Правиш фалшив фейсбук профил на яка мацка, харесваш си някоя конкурентна страница или която да е на твоята тематика. Откриваш някоя снимка с повече лайкове по нея и започваш да добавяш всичко наред като приятели. Това нещо го повтаряш с няколко профила едновременно тъй като има шанс да ти заключат някой от тях заради много покани за приятелство, които пращаш. Така че имай мярка когато изпращаш покани. Добавяй по 100-тина да речем на ден от всеки профил, който си направил.

2. Откриваш в търсачката групи, които са на твоята тематика. От там с фалшивия профил също можеш да добавяш в приятелската си листа. От време на време може да си рекламираш и ФБ страницата по тези групи - има ефект.

3. Пиши по стените на конкурентните ФБ страници и под публикациите им. От това няма как да загубиш.

4. Ако откриеш форуми по които да си пускаш от време на време линк към страницата ще е супер. Направи си и youtube канал, ако имаш възможност и слагай линк към Фб страницата в описанието.

Не забравяй като добавяш приятели в профилите си да ги каниш и да харесат страницата. :-o Все пак това е главната идея хаха
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Аз знам за няколко начина, които приложих и имаше ефект от тях, ето няколко:

1. Правиш фалшив фейсбук профил на яка мацка, харесваш си някоя конкурентна страница или която да е на твоята тематика. Откриваш някоя снимка с повече лайкове по нея и започваш да добавяш всичко наред като приятели. Това нещо го повтаряш с няколко профила едновременно тъй като има шанс да ти заключат някой от тях заради много покани за приятелство, които пращаш. Така че имай мярка когато изпращаш покани. Добавяй по 100-тина да речем на ден от всеки профил, който си направил.

2. Откриваш в търсачката групи, които са на твоята тематика. От там с фалшивия профил също можеш да добавяш в приятелската си листа. От време на време може да си рекламираш и ФБ страницата по тези групи - има ефект.

3. Пиши по стените на конкурентните ФБ страници и под публикациите им. От това няма как да загубиш.

4. Ако откриеш форуми по които да си пускаш от време на време линк към страницата ще е супер. Направи си и youtube канал, ако имаш възможност и слагай линк към Фб страницата в описанието.

Не забравяй като добавяш приятели в профилите си да ги каниш и да харесат страницата. :-o Все пак това е главната идея хаха
Мерси колега за ценни мнения :)
 
От: Re: Съвети и идеи за сайта ми :)

Абе един приятел има новинарски сайт с нормални си новини, някой може ли да даде няколко съвета..

Поздрави и мерси

Не си дал много инфо братле, прочети назад страниците със сигурност ще намериш някои добри съвети и идеи! Успех!
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Благодаря :) Откакто съм писал последно тук много сме се развили... направихме си суитчъри по наш дизайн, посещенията се увеличиха, вече освен Адсенс печеля и от директна реклама. Очаква се само лятото да е малко убито...
 
Re: От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Благодаря :) Откакто съм писал последно тук много сме се развили... направихме си суитчъри по наш дизайн, посещенията се увеличиха, вече освен Адсенс печеля и от директна реклама. Очаква се само лятото да е малко убито...

Супер, това да се чува. Много се радвам да гледам такива истории от страни. :) Ти и магазин скоро може смело да наложиш като гледам. :) Ама там малко повече занимавка си е. :)
 
От: Re: От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Супер, това да се чува. Много се радвам да гледам такива истории от страни. :) Ти и магазин скоро може смело да наложиш като гледам. :) Ама там малко повече занимавка си е. :)

Да, наистина... не толкова пари, колкото занимавка се изисква за да се развие магазина. Затова и за момента сме му дали малко почивка. Ще видим по-натам, есента живот и здраве :)
 
Re: От: Re: От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Да, наистина... не толкова пари, колкото занимавка се изисква за да се развие магазина. Затова и за момента сме му дали малко почивка. Ще видим по-натам, есента живот и здраве :)

Да, иска си се доста занимавка, и честно казано малко се обезсмисля ако не си говорим за печалба от минимум 20%, надолу просто малко не си струва вече. Не, че не се правят и така пари, но като може да ползваш рекламни платформи, директна реклама (което е най-добре) и афилиейт, малко губи смисъл дропшипинга, но пак казвам ако нямаш сериозни търговски маржини. :)
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Браво за сайта. И това, че ти харесва, а не да го правиш, само заради парите, също е голям плюс за теб и сайта ти! Темата е доста вълнуваща, всеки обича зрелището, както това, което го правят ултрасите по агитките. Btw още ли сайта е на блоггър, малко тъп въпрос, щом е в този раздел, но просто исках да попитам, дали не сте минали към WP например? Успех и за напред! :|

П.С: За магазина също е добра идея и според мен, но наистина си е занимавка. Като се имам предвид и това, че ще има заявки от различни държави.
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Здравей, сайта винаги е бил на WP. Що се отнася до магазина, трябват ни повечко артикули за да се отвори магазин. Започнали сме такъв, но за момента има само един вид суитчър по наш дизайн, който смятаме да пуснем есента. Линк във фейсбук: https://www.facebook.com/pages/Hooligans-Finest-Streetwear/433982893372047
 
От: Съвети и идеи за сайта ми :)

Сподели как се развива сайта? С 200 К ФБ страница ми е интересно какъв трафик докарва? Иначе евала за сайта и развиването му. :)
 

Горе