Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

Butzev

New Member
Здравейте, в момента правя сайт и искам мнения и препоръки как да изглежда, функциалноста му и т.н
Новак съм още, ако може да ме посъветвате :)

4-u-lady.com/ocart е сайта и още един въпрос как да махна от url адреса oкончанието ocart
 
От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

Помисли за хубави снимки .
ключовите думи ще са много конкурентни,ще има много работа по тях
Фейсбук група трябва да почнеш да набираш .
 
Здравей и добре дошъл тук. Има си още работа по сайта, но определено си в правилната посока. Би сложил нещо по атрактивно за бекграунд, да добавя всичко нужно във бодито на хоума, както и да понапъля менютата. За момента това е топ приоритет за визията на сайта. Ако зависеше от мен, бих сменил и дизайна с нещо друго, но и този не е зле, ако не направи добре.

Настой добре модулите и сложи допълнителни, ако има нужда. ;) Ако нещо друго се сещаш, кажи, но реално това видях на първо четене с бързо минаване през сайта. :)
 
От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

Благодаря за съветите, но незнам как да сменя background-a, самата тема не го позволява, а други free теми които да подържат български няма кои знай какви
 
Re: От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

Смени домейна

Здравей и добре дошъл при нас. ;) Приятен престой и да, прав си, домейна малко не е от най-бранд иментата. Ако има нещо по-лесно, замисли се за него.
 
От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

Препоръки:
За да не се вижда ocart и понеже инсталацията е в тази папка на сървъра трябва да пренасочиш домейна към папката и да промениш config.phph и admin/config.php файловете.
Темата трябва да се смени , езика няма нищо общо.
За продуктите трябва да зададеш опции за избор на размер, цвят..
Има много работа по SEO, но като начало трябва да си оправиш url-ите.
Не знам какъв превод ползваш, но се пише "Моите покупки" не "Мойте покупки".
Продуктовите снимки не са добри, но ако нямаш избор и трябва да ползваш тези дизайна на магазина трябва някак да се нагоди към техния стил.
Безплатните теми обикновено не поддържат контрол на дизайна в админа(premium) а ти докато не се понаучиш не е хубаво да пипаш по кода.
Има и някои дребни неща за магазина, които трябва да се пооправят - превод на връщане на стоки и други малки преводи и разни други дребни детайли.
Всяко начало е трудно, но не се шашкай и давай напред.
Ако имаш въпроси не се бой да питаш.
Успех
 
От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

И аз това щях да казвам. Инсталацията ти е в папката ocart, а не в главната директория на домейна. За това магазина излиза само ако посетиш 4-u-lady.com/ocart При влизане в 4-u-lady.com дава грешка. Forbidden. You don't have permission to access / on this server. Според мен това е първото нещо, което трябва да оправиш.
 
От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

С тази тема е по-добре от преди. Може да увеличиш снимките на слайда. Също в първите 2, където пише регистрирай се може да направиш така, че като се натисне върху нея да излиза прозорец за регистрация. На другата когато се натисне да излиза fb страницата. Това privacy policy може да го промениш, или да го изтриеш. Не знам дали е задължително да го има.
 
От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

Значи махнах нещата от ocart директорията на ftp-to, но се имам проблем със сайта и незнам какво да правя. Снимките не ми излизат и страниците не се отварят, какво да правя ? :(
 
Последно редактирано:
От: От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

Можеш ли да ми помогнеш, махнах нещата от ocart директорията на ftp-to, но се имам проблем със сайта и незнам какво да правя. Снимките не ми излизат и страниците не се отварят, какво да правя ! Ве4е не е ocart, но не работи, какво да правя
 
От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

Провери си конфиг файла.
Липсва една наклонена черта за снимките:
4-u-lady.jpg
Ако искаш прати ми ftp достъп да те туря у ред :?
По една случайност тази тема я имам изчистена от разни линкове и може да и се смени името на такова подобно на домейна ти за повече разкош.
http://dev4.agatha65.com/
 
От: Съвети и мнения, даже малко помощ ако може - онлайн магазин

изпратих ти лс agatha 65
 

Горе