Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Някой да е запознат с MAP>>> Мy Advertise Pays ? и с тяхното ноухау и кликове и тн. ?
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Здравейте, искам да споделя малко опит и да питам за мнението Ви относно Adwords:
Преди около месец ми изпратиха съобщение от Adwords - бля бля, ако искате да Ви консултираме, за да си увеличите резултатите,
може да се свържете с персоналният Ви консултант. Ползвам Adwords от около 4 години и съм получавал и друг път такива покани, но този път
реших да се обадя - момчето беше много любезно разходи ме насам натам показа ми някои неща който не знаех като:
- разширения за обаждания директно от Гугъл
- допълнителни текстове към рекламите
- Чекване на всички реклами, че са мобилно оптимизирани
и ме посъветва да добавя връзки към сайта както и да сложа по високи цени в пиковото време за мобилни устройства понеже сайта бил оптимизиран за мобилни и т.н.

Направих всичко което ме посъветва колегата.

От едномесечния експеримент обема на продажбите ми падна значително - 30% /не се дължи на пазара имам още два подобни сайта при които обемите са си същите/
Разходите ми се покачиха с 30%

Има ли някои наблюдения дали е случайност, защото ми се струва, че с тези мобилни версии само се качва цената на клик ?
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Абе никои ли няма наблюдения ? - слагам сайта в подписа ако може някой да погледне дали всичко му е ОК ще съм благодарен
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

До колкото питаш, питаш за мобилната реклама? От телефон в бг хората нямат навик за пазарят. От телефон само се браузва, и за това и нямаш конверсии на мобилните кликове. А дори и да имаш култура на пазарене през мобилни в бг, там UI е коренно различен от десктопа и сайта ти трябва да е специално да е с архитектура за мобилно пазарене. Рестонсив версия на десктоп сайта само няма да ти свърши работа, много повече неща трябва да те пипнат, просто защото UX-а на мобилно у-во е много по-различен от този на десктоп. Да не говорим, че твоя не е.
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Благодаря за отговора,
по-скоро питам защо резултатите са толкова зле, и не мога да си обясня след като казват, че чекваш мобилните реклами, а десктопа се запазва и си цъка. В BG пазаруването през мобилни е нищожно, но нали все пак и ние се движим в тази посока, та затова си помислих, че ще е добре да пусна мобилни реклами. При тебе има ли чак такива кофти резултати -30% ?
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Ами най-малкото, както споменах, сайт ти не е респонсив. Т.е ако някой влезе през мобилно у-во, веднага ще излиза и си пръскаш парите на вятъра. Първо оправи дизайна на сайта да се вижда добре на мобилни, тогава го тествай. Но със сигурност пак ще е по-зле от десктопа де.
 
От: От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Имам подобно наблюдение, много интересен разговор с консултанта, много фини специфични настройки и в резултат (изтърпях близо 3 седмици) - никакво увеличение на продажбите, за сметка на това увеличение на разходите за реклама с около 20% :).

Та тези консултанти работят за Гугъл основно май :)


Направих всичко което ме посъветва колегата.

От едномесечния експеримент обема на продажбите ми падна значително - 30% /не се дължи на пазара имам още два подобни сайта при които обемите са си същите/
Разходите ми се покачиха с 30%

Има ли някои наблюдения дали е случайност, защото ми се струва, че с тези мобилни версии само се качва цената на клик ?
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Те че работят за Гогльо няма лошо, ама това което е споделил колегата

GeorgeG - /Т.е ако някой влезе през мобилно у-во, веднага ще излиза и си пръскаш парите на вятъра/,

предполагам, че им е много ясно, консултанта ме увери, че са направили анализ на сайта и че е мобилно оптимизиран, затова ми предлагат да направим настройки за мобилни устройства.

Ама чак пък така в очите да те лъжат, чак не ми се вярва, но и аз гризнах дървото с 30% върху сметката, а продажбите паднаха.
Тъпичко :(
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

добре в крайна сметка според вас кое ще е най-добре да позлвам за моя сайт?
 
От: От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

някой да е ползвал neobux?
Да, повечето са го пробвали. Преди държеше сайта, сега не знам какво е, но според мен не си струва да цъкаш всеки ден ако няма да влагаш пари.
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Здравейте,
Ако искате да печелите от интернет, включете се в тази програма: Cash Back Marketing
 
От: От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

От скоро и аз имам консултант, който ми помага от време на време. Има неща които можеш да ползваш, но не има се доверявай на 100%. Според мен целта им е да плащаш повече, като се е случило при теб. Разширенията и допълнителните текстове дават резултат по принцип, но няма никакъв смисъл да оптимизираш рекламите си за мобилни устройства, ако не правиш конвресии от там. Само си даваш парите напразно.
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Абсолютно консултантите са заинтересовани да харчиш повече пари за реклама. Това им е работата, но се случва да отсееш и полезни съвети от тях.
 
От: Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC)

Не е задължително да са заинтересовани да харчиш повече за реклама. Зависи на тях как им плащаш.
Ако са на твърд хонорар - не го бърка особено много 500лв. или 5000 лв. даваш за реклама. ;)
Ако са на % от рекламния бюджет - естествено ще искат да харчиш повече. :)
 

Горе