Съвети към новак?

profusion

New Member
Здравейте,
историята ми е следната...преди имах форум и бях сложил гугъл адсенс за 1 месец...след което бях забравил и мислех че няма смисъл и го махнах :) ...гледам днес в пощата (истинската) гугъл ми изпратил плик с някакъв пин....и о чудо имал съм 15$ буахахахха :)

и...май се зарибих доста :) ...та ще си направя блог вероятно в блоггер-а, мисля да е на БГ, и да сложа адсенс

да идеята ми е посъветвайте ме като новак някакви съвети и заключения до които сте стигнали та да не откривам топлата вода.....
все още незнам каква да е тематиката за да имам хора?

:)
 
От: Съвети към новак?

Здрасти и добре дошъл, относно блога на български приходите ще са значително по-малко от англоезичен такъв (освен ако не му докарваш стабилен трафик), но това си зависи от личната ти преценка. За Blogger си се насочил много добре, системата е опростена както и поставянето на AdSense елементи става супер бързо и лесно :) Относно пина който си получил предполагам си наясно какво се прави, ако не си питай, успех :).
 
От: Съвети към новак?

аз си мислех, че ако е англоезичен ще е малко посещаван защото никой няма да го знае и на английски нета е пренаситен....хм...
 
От: Съвети към новак?

Повечето англоезични реклами имат по-висока цена на клик спрямо българските такива, в този ред на мисли го казах в горният пост, няма проблем да си го направиш на български ако ти е по-удобно/лесно/интересно :)
 
От: Съвети към новак?

Прави блогове на теми, които са ти интересни и приятни.
 
От: Съвети към новак?

Здравей, приятел.

Направи както каза Изида, блогове на различни и интересно за хората теми, но да можеш да пишеш уникално съдържание поне на два дена по една статия.
 
От: Съвети към новак?

И да не е уникално, но яко в социалните мрежи!!!
 
От: Съвети към новак?

Според мен е много важно да е уникално :) ако е нов сайта, представи си предлагаш на един човек една и съща тетрадка, но единия сайт е от 2 години в интернет, а твоя сайт е от една седмица и някак.. знам ли, по би достигнала тетрадката от сайта с 2 години история, от колкото от този с 1 седмица :)
 
От: Съвети към новак?

Здрасти и добре дошъл тук, profusion. Приятен прстой тук. Но помисли и върху това, че ако е английски ще е повече плащането на клик. Питай каква е разликата между Адсенс на Бг блогове и на англо, но определено има такава. А и винаги може да смениш Адсенса с някоя програма, ако не си доволен от резултатите. Това си е лично мнение:) Успехи.
 
От: Съвети към новак?

хубаво е че казвате, че блога да го направя на тема интересна за ман, кофтито е че се интересувам от теми които ще са интересни за много малко хора (напр. наука) и следователно няма да е много посещаем :p
 
От: Съвети към новак?

Ти опитай пък ще видим, каква наука по точно :) Ако пишеш интересни факти и т.н. мисля, че ще има интерес :)
 
От: От: Съвети към новак?

хубаво е че казвате, че блога да го направя на тема интересна за ман, кофтито е че се интересувам от теми които ще са интересни за много малко хора (напр. наука) и следователно няма да е много посещаем :p

Идеално, пиши за нишата от която разбираш.
Ще се учудиш, колко хора се интересуват от същото!
 
От: Съвети към новак?

Прочетох доста коментари относно дали сайтовете дали да са български или англоезични и искам да ви попитам за да не отварям нова тема:)
Примерно има ли такава опция във word press в която примерно да си направиш саъта и на българси и на english и посетителя да си избира езика?
 
От: Съвети към новак?

Ти опитай пък ще видим, каква наука по точно :) Ако пишеш интересни факти и т.н. мисля, че ще има интерес :)

Да и на мен ми хрумна за интересни факти и новини на....примерно в областта на биология, молекулярна биол, генно инж. и от сорта, естествено опростени за масата :)
ама незнам, на дали ще събера 50 човека на кръст :)
 
От: От: Съвети към новак?

Да и на мен ми хрумна за интересни факти и новини на....примерно в областта на биология, молекулярна биол, генно инж. и от сорта, естествено опростени за масата :)
ама незнам, на дали ще събера 50 човека на кръст :)

Със сигурност ще събереш, дори повече.
Публикуваш материалите си, после в социалните мрежи (свежо, межо и бежо) и готово...... Нищо не ти пречи да пробваш.
Аз от опити - вече направих 7-8 блога на бг и не се оплаквам.

Успех ;)
 
От: От: От: Съвети към новак?

Със сигурност ще събереш, дори повече.
Публикуваш материалите си, после в социалните мрежи (свежо, межо и бежо) и готово...... Нищо не ти пречи да пробваш.
Аз от опити - вече направих 7-8 блога на бг и не се оплаквам.

Успех ;)

какви са тези соц. мрежи? :) и другото какви са тези директории за блогове?
 

Горе