Съвети относно нов проект

От: Съвети относно нов проект

Най-простото решение е Samba на локален сървър. Това в Windows, май, просто се водеше мрежово споделяне (за в локална мрежа само). Най-добре е сървърът да е на Linux, естествено, но и на Windows става. Има го и варианта с FTP, но е по-трудно за ползване и особено ако ползвателите не са разбирачеви и искат всичко да става лесно.
Всякакво хостване на фирмена конфиденциална информация на чужд сървър е супер несериозно.
 
От: От: Съвети относно нов проект

Най-простото решение е Samba на локален сървър. Това в Windows, май, просто се водеше мрежово споделяне (за в локална мрежа само). Най-добре е сървърът да е на Linux, естествено, но и на Windows става. Има го и варианта с FTP, но е по-трудно за ползване и особено ако ползвателите не са разбирачеви и искат всичко да става лесно.
Всякакво хостване на фирмена конфиденциална информация на чужд сървър е супер несериозно.

Ми че ако е така да слага един file server samba appliance и да си свирка:

http://www.turnkeylinux.org/fileserver

fileserver-ajaxplorer1.jpg


Нито бюджет е даден, нито какви точно са нуждите. Има хиляди и хиляди решения, включително и one click.
 
От: Съвети относно нов проект

Нали ви каза, че го мързи да прави мрежа (или не може)... Той просто иска по лесният начин - да набримчи някъде всичко и цък-царък хайде всеки да си разцъква :)

Така е като ги взимат на по 400-500 лева заплата, това и ще получават :wink:
 
От: Съвети относно нов проект

Нали ви каза, че го мързи да прави мрежа (или не може)... Той просто иска по лесният начин - да набримчи някъде всичко и цък-царък хайде всеки да си разцъква :)

Така е като ги взимат на по 400-500 лева заплата, това и ще получават :wink:
Невежеството е скъп лукс.
 
От: Съвети относно нов проект

Не става въпрос за заплата и мързел. Мрежа не е удобен вариант. И заплатата ми определено не е толкова. :) Ако някой иска мога да му представя трудов договор, щом е толкова важно.
Темата не я направих да ми се правите на интересни. Направих я да ми помогнете, но явно само СПАМ знаете как се прави. Темата може да се заключва!
 
От: Съвети относно нов проект

Според мен ти се каза всичко възможно по така зададеният въпрос. Не знам какво по-различно и по-полезно за теб очакваше да ти се напише.

А да бъдем неблагодарни е най-лесно :wink:
 
От: Съвети относно нов проект

Stepoff, мисля че ти дадоха предостатъчно идеи как да го направиш. Включително и последният ми пост (ако не си го прочел) ти пуснах дори bare metal почти one click решение. Заплатите не са от значение тук. Има хора, които не обичат да четат и ти явно с от тях, без да се обиждаш.
 
От: Съвети относно нов проект

Не е така. Прочетох всеки един пост. На помогналите съм много благодарен. Не ме разбирайте погрешно. :)
Благодарение на вас вече имам идея как да стане всичко.
 

Горе