Съвет за антивирусна

a4kata

Member
В момента нямам антивирусна и съм с windows 7 defender вградения и понеже от време на време свалям разни работи с крак искам да си се подсигуря имах аваст ама там при ъпдейти засичат нещата. Трябва ми антивирусна, където да може да се ъпдейства, след като е въведен ключа или е кракната.
 
От: Съвет за антивирусна

В момента нямам антивирусна и съм с windows 7 defender вградения и понеже от време на време свалям разни работи с крак искам да си се подсигуря имах аваст ама там при ъпдейти засичат нещата. Трябва ми антивирусна, където да може да се ъпдейства, след като е въведен ключа или е кракната.

Не ти трябва КРАНАТА АНТИВИРУСНА. Има досттъчно много свободни версии. Включително и на аваст...
 
От: Съвет за антивирусна

За качествена антивирусна си заслужава да отделиш 50 лв. на година, така че ....
 
От: Съвет за антивирусна

Принципно в днешно време нормалния 'домашен потребител' ползва банкиране, електронен подпис, пазарува и плаща с карти, така че колегата по-горе е прав.
Струва си да отделиш някои лев на надежден антивирус.
Примерно 3 лиценза за аваст ти струват 100 лв за 1 година...
 
От: Съвет за антивирусна

Аз лично не вярвам на тия антивирусни софтуери.
 
От: Съвет за антивирусна

ESET NOD 32 - теглиш я официално 30 дни е ОК, после си намираш триал ключове в различни сайтове, а за по лесно си я купуваш
 
От: Съвет за антивирусна

А за най-лесно просто не се занимаваш с антивирусни простотии
 
От: Съвет за антивирусна

Аз ползвам ESET NOD 32, ако не искаш кракната версия, пиши ми на лс. Ще ти дам моят ключ, действа на повече от едно пц, ползваме го около 3-4 човека в момента и е валиден до 2017 година. Предоставен ми е от Виваком, тъй като съм клиент на интернет услугата им.

П.С: Да кажа, че ще ти го дам безплатно, да няма объркване. И ще спестиш 50-те лева, които са споменати, поне за следващата година! :)
http://prntscr.com/82uucy
http://prntscr.com/82uujd
 
От: Съвет за антивирусна

какъв е проблема с аваст - инсталирал съм го на много компютри и никъде няма проблеми, ако пък не искаш никакви вируси - ползвай линукс
 
От: Съвет за антивирусна

Също + за Аваст. Ползвам домашната безплатна версия. Напълно достатъчно ако не си фен на хардер фъкинг къмшот и тем подобни :) Аваста си е наред и върши работа наистина.
 
От: Съвет за антивирусна

Ако не си с кракнат win - Microsoft Security Essentials е най-доброто безплатно решение за мен
 
От: Съвет за антивирусна

Няма антивирусна, която да писне при злонамерен крак, а да си мълчи при "читав" крак. Краковете на практика са модификации на exe файлове и всяка антивирусна ако е активна би трябвало да ги хване. Или не се занимавай с кракове въобще или си поемай риска, антивирусна не разчитай да ти помогне.

Отделен въпрос, че най-големите вируси в последно време са именно антивирусните програми, но това е отделна тема, която я дъвкахме преди време...още си чакам някой да ме вкара в бот мрежа, както ми обещаваше един колега тука.
 
От: Съвет за антивирусна

още си чакам някой да ме вкара в бот мрежа, както ми обещаваше един колега тука.

И аз от няколко места чакам някой да ми даде сайт от който мога лесно да се заразя с вирус :) Гледам с каква охота се раздават антивирусни, вируси обаче няма :(
 
От: Съвет за антивирусна

Към колегите над мен, които са писали плюс за Аваста.. Колеги тя е "боклук", поне за мен. Преди бях една или две години с нея, след като сложих Есета, веднага почна да пилка и да открива гадинки. За мен Есета е една идея по-добра. :)

ПП: Все пак, всеки си преценява за себе си, перфектна защита няма. Всичко зависи от потребителя и къде влиза, какво сваля и т.н.
 
От: Съвет за антивирусна

Свалих Microsoft security essentials, мисля че ще е достъчно пак и е "легално" :D
 
От: Съвет за антивирусна

ESET NOD 32 - желателно е да я закупиш,но след това няма да имаш никакви разправии и притеснения.Аз съм с нея от доста време и съм много доволна :)
 
От: Съвет за антивирусна

Касперски - лицензирана или с трайъл ресет ... темата е приключена ;)
 
От: Съвет за антивирусна

Към колегите над мен, които са писали плюс за Аваста.. Колеги тя е "боклук", поне за мен. Преди бях една или две години с нея, след като сложих Есета, веднага почна да пилка и да открива гадинки. За мен Есета е една идея по-добра. :)

ПП: Все пак, всеки си преценява за себе си, перфектна защита няма. Всичко зависи от потребителя и къде влиза, какво сваля и т.н.
Сега махни eseta и сложи avast! И ще видиш кое ще ти пипка.
За MS 'антивирус' без коментар.
Между другото има достатъчно много саитове със статистика за това коя антивирусма къде се намира към момента...
Относно аваста, понеже се занимаваме профеаионално със поддръжка на компютри, мога да кажа, че в момента няма друга алтернатива на нея.
1. Проверката за вредни браузър добавки става с един клик.
2. Проверката за нови версии на софтуер става с един клик, а може да се настрои и да става автоматично.
3. Може да станитра on-boot, преди уиндоус, което при другите трябва да се влиза в safemode
4. Чисти автоматично ненужни(temp) фаилове и оптимизира компютъра.
5. Има VPN
6. Може да се управлява дистанционно (ако имаш 50 компютъра си управляваш всички антивирусни, гледаш ъпдеитват ли се, хванали ли са нещо, пускаш има сканиране когато искаш или по график)
 

Горе