Съвет за лаптоп

От: От: Съвет за лаптоп

Никой не говори за спукана от "само себе си" матрица, а за потрошена при транспорта при което те обвиняват че така си го дал.



Влизаш тук и гледаш кое има и кое го няма ;)

[h=4]Продукти серия IDEA (IdeaPad, IdeaCentre)[/h]
Гаранционните и извън-гаранционните услуги за продуктите Lenovo с марка Idea се извършват чрез куриерските услуги на UPS или тяхна партньорска компания в съответната държава /за България това е куриерска компания ИнТайм/. Куриерът ще Ви посети, на посочено от вас място, за да вземе съответното устройство и да го транспортира до сервизния център. Когато последното бъде отремонтирано, ще Ви го донесе обратно.

Казах, че даден за различни модели типа гаранция може да е различна... А ти, че IdeaPad не се ремонтира гаранционно...
 
От: Съвет за лаптоп

Аз когато си купувах лаптоп се бях замислил за един Ideapad и едно от нещата които ме отказаха беше гаранцията при която идват и го взимат с куриер.

Никъде не казвам че няма гаранция, явно просто не сме се разбрали, а и аз като си гледам мнението виждам, че съм го написал малко неясно, най-вече относно това за спуканата матрица. За да не е абсолютен офтопик мнението ми ще кажа, че колегите които се изказаха негативно за Dell най-вероятно са попаднали на калпави бройки. Аз лично чувам основно позитивни мнения за тези лаптопи и ако не беше високата цена щях да си взема Dell, но Acer-а беше значително по-евтин. И не на последно място съвет към ks0lo, ако вземеш някоя мощна машина, вземи подходяша охлаждаща подложка, при мен определено върши много добра работа.
 
От: Съвет за лаптоп

Аз съм от 3-4 месеца с Lenovo IdeaPad y510p sli с 16 ГБ РАМ. Това нещо кърти мивки и лепи плочки. Не знам колко от вас са се опитвали да отворят проект на аутокад с размер 300 MB :). Еми на домашния (който си е слабичък все пак, макар на 1 година) ми забиваше при върнете на чертежа. Ако си намериш такъв за 1900 лв. направо взимай (има такива с остатъчна гаранция от 1 година и нагоре, защото модела е на 4-5 месеца) ако някой го продава защото е на зор.
 
От: Съвет за лаптоп

Lenovo :?

The *Australian Financial Review revealed that computers made by Chinese firm Lenovo are banned from the “secret” and “top secret” *networks of the intelligence and defence services of Australia, the US, Britain, Canada and New Zealand because of concerns they are vulnerable to being hacked.

60% от една стока е късмет.
 
От: От: Съвет за лаптоп

Никъде не казвам че няма гаранция, явно просто не сме се разбрали, а и аз като си гледам мнението виждам, че съм го написал малко неясно, най-вече относно това за спуканата матрица. За да не е абсолютен офтопик мнението ми ще кажа, че колегите които се изказаха негативно за Dell най-вероятно са попаднали на калпави бройки. Аз лично чувам основно позитивни мнения за тези лаптопи и ако не беше високата цена щях да си взема Dell, но Acer-а беше значително по-евтин. И не на последно място съвет към ks0lo, ако вземеш някоя мощна машина, вземи подходяша охлаждаща подложка, при мен определено върши много добра работа.

Относно спуканите матрици. Това не е гаранционен а проблем с разноса които се прави от куриер (трета страна). Когато се изпраща такава техника по куриер, е много препоръчително да се отвори пред куриера и да се огледа за такива транспортни дефекти, без значение дали е нов или лаптопа се изпраща на сервиз. Отваряш, гледаш ако има проблем, счупено, спукано... или отказваш да приемаш пратката или се пише протокол в които се описват пораженията, после се звъни на сервиза да се уведоми за проблема. От тук насетне остава или куриера да поеме разходите за щетите или в сервиза да сменят матрицата за тяхна сметка... :)

П.С. И DELL имат модели в ниския клас. На цени и под 1000 лв. При DELL гаранцията в повечето случай е NBD между 3-5 години...
 
От: Съвет за лаптоп

Аз съм за HP,аз съм с ProBook с метален корпус железен е наистина:),но се замислям за какво ми е всъщност лаптоп като не го разнасям нагоре надолу,а застопурен,така,че скоро мисля да мина на добрите стари настолни машини,хем по-тънкана хем по-мощен,за 1500 каква машина може да се сглоби,сигурно за лаптоп трябва да се изръси човек над 2500лв,така,че се замисли наистина ли имаш нужда от лаптоп
 
От: Съвет за лаптоп

The *Australian Financial Review revealed that computers made by Chinese firm Lenovo are banned from the “secret” and “top secret” *networks of the intelligence and defence services of Australia, the US, Britain, Canada and New Zealand because of concerns they are vulnerable to being hacked.
Lenovo :?



60% от една стока е късмет.

Хм Lenovo не е китайска фирма. Lenovo e бившия IBM. При условие, че 99% от производителите правят правят продуктите си в Китай в това число, ASUS, ACER, DELL, че и Apple да не кажа и в един завод, как така правят Lenovoto да се хаква а останалите не?! А изобщо как се хаква даден компютър "само по марката" през BIOS-a ли? Щото на едно Леново може да има Windows на друго BSD ама викат всички се хакват... :wink:

Та съм по склонен да вярвам на това. Отколкото на някакви писаници в нета
computers-600.jpg
lewishamilton_lenovo1.png
859445639.jpg
 
Не съм фен на лаптопите, но преди повече от 3 години взех един Dell XPS за не малко пари. Оттогава доста го натоварвам всеки ден средно по 8 часа. Не е мръднал, не мога да повярвам даже. Само батерията му замина и трябва да я сменя.

На майка ми взех Lenovo преди 2 години и той не е мръднал, но не е и бил толкова натоварван.

Не искам да им правя реклама, но съм доволен от варненците ardes.bg . Аз и доста мои познати пазарим оттам и ако има някакъв проблем бързо се оправя.
 
От: Съвет за лаптоп

Аз просто съобщавам. Бях го срещнал преди време още като се появи в медиите, но явно има защо. Не говорим изобщо за софтуер, а още от хардуера. Мисля, че беше засегната работата на процесорите, които се инсталирват на преносимите компютри (главно). А то ако става въпрос, отдавна се говори за подслушване чрез електрическата мрежа. Тоест с какъвто и компютър да си, с каквато и операционна система, защити и тнт, могат да те компроментират още чрез електричеството... Това малко в рамките на глобалната конспирация.
 
От: Съвет за лаптоп

Аз просто съобщавам. Бях го срещнал преди време още като се появи в медиите, но явно има защо. Не говорим изобщо за софтуер, а още от хардуера. Мисля, че беше засегната работата на процесорите, които се инсталирват на преносимите компютри (главно). А то ако става въпрос, отдавна се говори за подслушване чрез електрическата мрежа. Тоест с какъвто и компютър да си, с каквато и операционна система, защити и тнт, могат да те компроментират още чрез електричеството... Това малко в рамките на глобалната конспирация.


Това веднага ще го пусна при колегите в хардуерния форум... Бая веселба ще падне :lol:

П.С. Процесори се правят от Intel и AMD - как точно компроментираните процесори попадат точно в леново?! Освен леново да правят специална поръчка за такива процесори...
Представям си как утре всички с леново ще почнат да си сменят процесорите....
 
От: Съвет за лаптоп

Да проучих "новината". Става въпрос обаче, че backdoor-a е в чип на INTEL... Колко от вас нямат в лаптопите си INTEL чип?

Другото което ми направи впечатление, че новината е copypaste навсякъде е едно и също. Язък дето отдолу не са написали - "платена публикация"
 
От: Съвет за лаптоп

Аз наскоро си взех HP EliteBook 8540w - мобилна работна станция

Доста мощен и здрав лаптоп. Устойчив на трусове, натиск, изпускане, заливане с течност. Има някакъв военен стандарт за издръжливост.

Цена около 2000 лв - 3000 лв -> линк <- този е с по-слабия процесор.

Аз си го поръчах от САЩ втора употреба (като нов) за около 750лв.

Характеристиките при модела могат да варират. Ето ги моите (или поне по-важните):

15.6" Full HD (1920x1080) дисплей
процесор Intel Core i7 1st Gen. 2310M (2.66 GHz) (3.33GHz при турбо буст)
4GB RAM
320GB HDD (7200 оборота)
видео карта NVIDIA Quadro FX 880M 1024 MB
здрав метален корпус

Ревю на български:

[video=youtube;bRTMcWmLtIE]http://www.youtube.com/watch?v=bRTMcWmLtIE[/video]

Видео с тестовете за здравина и устойчивост:

[video=youtube;pLvGeciMUD4]http://www.youtube.com/watch?v=pLvGeciMUD4[/video]


С няколко изречения, трябваше ми лаптоп за работа.
Едно от нещата, с които се занимавам, е обработка на Full HD видео. За целта са нужни добър процесор, RAM и видео карта. Както и бърз твърд диск - 7200 оборота, а не 5400 както е при повечето лаптопи. Естествено най-добре е SSD, но и бързия твърд диск върши работа. 8540w отговаря на всичките условия, че и повече. Още 4 GB RAM няма да са излишни и мисля да му сложа, въпреки че за сега не съм усетил нужда от повече.

Ето линк към продавача в Ebay, от който си го купих. Той има още доста от този модел, както и други модели. Вярно, че не са чисто нови, а seller refurbished, но защо да даваш 3-4 пъти повече пари за нещо, което можеш да вземеш за доста по-малко? Лаптопът се праща с програмата на Ebay - Global Shipping Program, което означава, че Ebay (или по-точно компанията, която Ebay ползва) се нагърбва с всички разходи по доставката на артикула, включително мито, ДДС, разходи за посредник и куриер до дома ти. Тоест покупката ти пристига до вратата и не се занимаваш с освобождаването й от митницата.
 
Последно редактирано:
От: Съвет за лаптоп

А с митото как стоят нещата,лаптоп минава ли като подарък?

Не минава като подарък, просто всичко си влиза в цената, тоест плащаш си го предварително.

Ето например този лаптоп. Както виждаш цената е $375.25, след това отдолу пише shipping, тоест доставка: $53.37, а под доставката има Import charges: $96.86. Именно тези Import charges (такси за внос) покриват мито, ДДС, митнически агенти, куриери в България и т.н. Така цената става $375.25 + $53.37 + $96.86 = $525.48 умножено по днешния курс на долара 1.43 = 751.44 лв - крайна цена. Плащаш я и след около две седмици лаптопът е на вратата ти.
 
От: Съвет за лаптоп

и сега последно като по изгодна цена към леново да се насоча ?

за каква видео карта и екран да гледам ?
 
От: Съвет за лаптоп

и сега последно като по изгодна цена към леново да се насоча ?

за каква видео карта и екран да гледам ?

Това е най-доброто за 1400 лв което можеш да вземеш (ако няма да ползваш АУТО КАД)

Лаптоп Lenovo G510 59-390427

Дисплей: 15.6 инча / 39.62 см 1366×768 лъскав LED
Процесор: Четириядрен Intel Core i7-4700MQ 2.40GHz.3.4GHz
Видео карта: AMD MOBILITY™ Radeon® HD 8750M с 2GB DDR3 собствена памет
Хард диск: 1TB (1000GB) 5400rpm SATA
RAM памет: 8GB DDR3 1600 MHz

Ако ще се чертае - минаваш на 17" монитор с FullHD резолюция
 
От: Съвет за лаптоп

с тази гаранция която се обслужва в Полша има ли вариант да ми влачат евентуален ремонт примерно 1 месец ?
 
От: Съвет за лаптоп

Да проучих "новината". Става въпрос обаче, че backdoor-a е в чип на INTEL... Колко от вас нямат в лаптопите си INTEL чип?

Другото което ми направи впечатление, че новината е copypaste навсякъде е едно и също. Язък дето отдолу не са написали - "платена публикация"

Става въпрос за ето това:
http://en.wikipedia.org/wiki/Trusted_Platform_Module

Обаче в лаптопите на IBM/Lenovo го има от години.
 

Горе