Съвет за лаптоп

ks0lo

Member
Възнамерявам да си взема някакъв по качествен лаптоп до към 1500 лв. сега по коледа и нова година се надявам на някакви добри промоции та каква марка ще ми препоръчате ? Аз съм се спрял на Асус
До сега никога не съм ползвал лаптоп и не знам какво трябва да търся някакви съвети за корпуса, охлаждането и т.н
 
От: Съвет за лаптоп

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=33949&highlight=%E8%E7%E1%EE%F0+%EB%E0%EF%F2%EE%EF

Tука изписахме бая миналата година, когато си купувах лаптоп.
Това, което аз разбрах, е че най-важна е гаранцията. Търси в кои магазини е с най-дълъг срок и какъв им е сервиза на съответната фирма (марка).
Всичко останало е късмет :)
 
От: Съвет за лаптоп

Значи търся нещо с тези параметри http://ardes.bg/laptop/ASUS+N76VZ-V2G-T1031H+--53871 модела беше намален преди около 2 -3 седмици от 2000 лв на 1400 лв. и ме хвана яд че го изтървах

Имам почти същия - пак е N76, разликите са минимални. Супер доволен съм, вече 1 година машината лети на каквото и натоварване да я подложа. Имам отворен по 20 таба в 2 браузера и не умира. Единствено съм си сложил едно евтино SSD - 120GB Samsung и разликата е от небето до земята. Ако взимаш мощна машина наистина предвиди си едни 200лв за едно SSD, защото разликата е огромна! Аз самия останах изумен, очаквах да е по-бърз, но не чак толкова :)

Добър избор, успех с покупката!
Мануел
 
От: Съвет за лаптоп

по принцип за ежедневна употреба и visual studio чат пат ползвам и photoshop
 
От: Съвет за лаптоп

Абе, да ви кажа честно - ако човек може да си позволи по-скъпа машина е далеч по-добре да си я вземе, особено ако я ползва много. Вярно е, че и със слаба машина можеш да вършиш повечето нормални задачки с прилична скорост и качество, но пък бързата машина лети на всичко. Приятно е когато машината ти зарежда за 10-15 сек, браузера се отвря мигновено, дори да имаш 20 отворени таба и т.н. Но, както казах, стига човек да може да си го позволи :)
 
От: Съвет за лаптоп

Laptop от ASUS :shock: :mad:

Хубави модели които можеш да вземеш ЗА ПОСОЧЕНАТА ПО-ГОРЕ ОТ ТЕБ РАБОТА

Лаптоп Lenovo ThinkPad Edge E540 20C6A00NBM
Лаптоп Lenovo IdeaPad Z710 59-404059

за 200 лв отгоре може да вземеш i7 процесор - Лаптоп Lenovo IdeaPad Z710 59-392397

Нещо малко по-скъпо но на DELL - Лаптоп Dell Latitude 3540

Всеки от посочените ще ти свърши работа както за AUTOCAD така и за всичко останало. Естествено по-добрия вариант ще е 17" модел, освен ако не смяташ да го включваш в по голям екран когато чертаеш...
 
От: Съвет за лаптоп

Значи търся нещо с тези параметри http://ardes.bg/laptop/ASUS+N76VZ-V2G-T1031H+--53871 модела беше намален преди около 2 -3 седмици от 2000 лв на 1400 лв. и ме хвана яд че го изтървах

Недей да те е яд за АСУСТА. Нищо особено не предлага като параметри, освен това -
1 годинa гаранция
Даже скапания ACER дават 2 години, а DELL 3-5 години...

Това си е жива подигравка за лаптоп за 2000 лв, ама те АСУС си знаят колко гаранция да дадат... :lol:
 
От: От: Съвет за лаптоп

Недей да те е яд за АСУСТА. Нищо особено не предлага като параметри, освен това -
Даже скапания ACER дават 2 години, а DELL 3-5 години...

;) Само да те светна, че в БГ законодателството което е хармонизирано със ЕС-кото гаранцията за физически лица е 2 години по ЗАКОН.
 
От: Съвет за лаптоп

Аз лично бих заложил отново на АСУС имам два лаптопа от тази марка - единият е на 5 години, другият на 3 и все още работят като за световно, само една преинсталация на първия и това е. Сега мисля по празниците да се обзаведа с нещо по ново и със сигурност ще заложа на тази марка отново.

Мисля, че с АСУС няма да съжаляваш-успех с покупката!
 
От: Съвет за лаптоп

Леново ако взимаш взимай от серията Think само те имат сервиз в България. Аз когато си купувах лаптоп се бях замислил за един Ideapad и едно от нещата които ме отказаха беше гаранцията при която идват и го взимат с куриер. Доста хора бяха ревали от спукани матрици и т.н. Аз лично съм с Acer и съм много доволен. Ако успееш да си намериш лаптоп с i7 трето поколение мисля, че ще бъде добре. Моя е такъв и е доста стабилна машина, заради това че излезе 4-то цената им падна, а в същото време разликата в производителността поне на i7-ците не е огромна :)
 
От: Съвет за лаптоп

И аз ти препоръчвам Acer, доволен съм от марката. Тих, удобен корпус, стилен - другото е параметри, които се препокриват от различните марки. Вече си е до това, за какво ще го използваш, че да си организираш приоритетите към компоненти. Бързина - SSD, пространство:пари - HDD, 3D/обработка - силна видеокарта и 8+ РАМ + SSD и тнт.
 
От: Съвет за лаптоп

екрана и видео картата какви да са ?
винаги съм смятал, че делл са кофти марка като бях ученик един приятел пред мен си хвърли лаптопа делл на земята и игра хоро отгоре му и ми каза никога през живота си не си вземай от тази марка отделно на баща ми на работата му има един делл двуядрен с 2 гб рам за интернет и бръмчи нечовешки явно новите модели са по кадърно направени чета цял следобед и сигурно 50 -60 % от мненията са в + за делл
 
От: Съвет за лаптоп

Лаптоп от бизнес клас - DELL Latitude E6430.Нов с 3г NBD гаранция към DELL.

Шаси не от пластмаса, а от магнезий! Анодизиран метален капак, каучуково уплътнение около хард диска, стоманени панти, водоустойчива клавиатура.Проектиран по американски военен стандарт MIL-STD-810G за издръжливост на шасито при удари.За хора, които държат на качеството! Лаптоп от най-високия клас на DELL.
Батерията е 6 клетъчна с Express Charge - бързо зареждане.
2 видео карти, Е6430 автоматично превключва на външната или вътрешната видео карта, чрез технология оптимус, в зависимост от натоварването на лаптопа.

• Тегло - 2100 грама
• Processor: Intel Core i7-3540M (up to 3.7GHz)
• Оригинален Windows 7 Professional 64-bit
• 750 GB SATA Hard Drive (7200 RPM) може да се добави още един HDD на мястото на записвачката или да се свърже, чрез eSata port
• 4GB DDR3 SDRAM at 1600MHz
• NVIDIA NVS Quadro 5200M (GDDR5 1GB) Discrete Graphic with Optimus
• Мощна Wi-Fi карта Intel Centrino Ultimate-N 6300 802.11n 3x3, поддържа до 450Mbps
• Express Card Slot,Bluetooth 4.0, Камера, USB 3.0, eSata port, HDMI
• Подсветка на клавиатурата

Цена 1500лв.Повече от това не мога да сваля, цената е крайна!
Лично предаване за Благоевград или с Еконт за цялата страна, с възможност за тест преди да платите.

http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=125698
 
От: От: Съвет за лаптоп

Лаптоп от бизнес клас - DELL Latitude E6430.Нов с 3г NBD гаранция към DELL.

Шаси не от пластмаса, а от магнезий! Анодизиран метален капак, каучуково уплътнение около хард диска, стоманени панти, водоустойчива клавиатура.Проектиран по американски военен стандарт MIL-STD-810G за издръжливост на шасито при удари.За хора, които държат на качеството! Лаптоп от най-високия клас на DELL.
Батерията е 6 клетъчна с Express Charge - бързо зареждане.
2 видео карти, Е6430 автоматично превключва на външната или вътрешната видео карта, чрез технология оптимус, в зависимост от натоварването на лаптопа.

• Тегло - 2100 грама
• Processor: Intel Core i7-3540M (up to 3.7GHz)
• Оригинален Windows 7 Professional 64-bit
• 750 GB SATA Hard Drive (7200 RPM) може да се добави още един HDD на мястото на записвачката или да се свърже, чрез eSata port
• 4GB DDR3 SDRAM at 1600MHz
• NVIDIA NVS Quadro 5200M (GDDR5 1GB) Discrete Graphic with Optimus
• Мощна Wi-Fi карта Intel Centrino Ultimate-N 6300 802.11n 3x3, поддържа до 450Mbps
• Express Card Slot,Bluetooth 4.0, Камера, USB 3.0, eSata port, HDMI
• Подсветка на клавиатурата

Цена 1500лв.Повече от това не мога да сваля, цената е крайна!
Лично предаване за Благоевград или с Еконт за цялата страна, с възможност за тест преди да платите.

http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=125698


един приятел пред мен си хвърли лаптопа делл на земята и игра хоро отгоре му и ми каза никога през живота си не си вземай от тази марка
За DELL щото са толкова скапани ли смяташ, че държат едни от най-високите цени?

Ето това е Latidude 6530 от вътре. Които е отварял други лаптопи от рода на Acer, Asus ще направи разликата...
csm__1080258_Kopie_04_617a65b3ad.jpg


Леново ако взимаш взимай от серията Think само те имат сервиз в България. Аз когато си купувах лаптоп се бях замислил за един Ideapad и едно от нещата които ме отказаха беше гаранцията при която идват и го взимат с куриер. Доста хора бяха ревали от спукани матрици и т.н.
Няма такова нещо, като гаранция само за определен модел на дадена марка. Възможно е обаче различните модели да се предлагат с различен тип гаранция(но не и да се отказва гаранция). Гаранцията при която го вземат и го оправят е Collect And Return, но нищо не ти пречи да го пратиш в сервиза и да ти го оправят... Няма и такова нещо като спукана, счупена от само себе си матрица... Преди време в друг форум ми обяснаваха и как на Dell перките на охлаждането се чупели от самосебе си... После установихме как точно става от "само себе си" :wink:

Иначе предложенито на Uphero е доста добро, каот изключим че модела които предлага е с 14" дисплей. Така, че ако сматаш да работиш на CAD насочи се към моделите E5530, Е6530...
 
От: От: От: Съвет за лаптоп

За DELL щото са толкова скапани ли смяташ, че държат едни от най-високите цени?

Ето това е Latidude 6530 от вътре. Които е отварял други лаптопи от рода на Acer, Asus ще направи разликата...


Няма такова нещо, като гаранция само за определен модел на дадена марка. Възможно е обаче различните модели да се предлагат с различен тип гаранция(но не и да се отказва гаранция). Гаранцията при която го вземат и го оправят е Collect And Return, но нищо не ти пречи да го пратиш в сервиза и да ти го оправят... Няма и такова нещо като спукана, счупена от само себе си матрица... Преди време в друг форум ми обяснаваха и как на Dell перките на охлаждането се чупели от самосебе си... После установихме как точно става от "само себе си" :wink:

Иначе предложенито на Uphero е доста добро, каот изключим че модела които предлага е с 14" дисплей. Така, че ако сматаш да работиш на CAD насочи се към моделите E5530, Е6530...
Само да вметна, че предложението не е от мен. Просто и аз се оглеждам за лаптоп и този ми се наби в очите.
Ако имах парите бих го взел без да се замисля, ама някоя друга стотачка не ми стига :D
Иначе нов е 2469 според лаптоп,бг
http://www.laptop.bg/archive/laptops-dell-Latitude_E6430-dell_latitude_e6430
 
От: Съвет за лаптоп

Никой не говори за спукана от "само себе си" матрица, а за потрошена при транспорта при което те обвиняват че така си го дал.

Няма такова нещо, като гаранция само за определен модел на дадена марка.

Влизаш тук и гледаш кое има и кое го няма ;)
 
От: От: От: От: Съвет за лаптоп

Само да вметна, че предложението не е от мен. Просто и аз се оглеждам за лаптоп и този ми се наби в очите.
Ако имах парите бих го взел без да се замисля, ама някоя друга стотачка не ми стига :D
Иначе нов е 2469 според лаптоп,бг
http://www.laptop.bg/archive/laptops-dell-Latitude_E6430-dell_latitude_e6430

Аз мога да предложа този:

15.6" Full HD (1920x1080) Wide View LED-backlit LCD Display
Integrated HD Camera & Microphone
Core i5-3210M Processor Dual-Core (2.5 - 3.1 GHz / 3MB L3 / 35W)
Intel HD Graphics 4000

4GB NB 1600MHz DDR-3 SDRAM Memory
500GB SATA II HDD 7200 rpm
DVD +/-RW Media Bay Drive
Primary 6-cell 60W/HR Battery
65W AC Adapter
Dell Wireless 380 Bluetooth® 4.0 Low Energy Module
Intel Centrino Advanced-N 6205 (802.11 a/b/g/n) Half Mini Card
10/100/1000 Gigabit Ethernet
Network connector (RJ-45)
USB 2.0 (1); USB3.0 (2) – 1 USB/eSATA combo
Stereo headphone/Microphone combo jack
Memory card reader, 54 mm ExpressCard
Docking Connector, VGA, HDMI
1 Full and 2 Half Mini Card Slots

English Qwerty Keyboard - Palmrest Standard (Single Pointing)
Multi-touch Touchpad

Windows 8 Pro (64Bit) English
3 Year Basic Warranty - Next Business Day (1 year for battery)
Starting weight: 2.4 kg

Да кажем за 1755 лв с ДДС / Данъчна фактура и безплатна доставка. Както и всичко друго на DELL
 

Горе