Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Искам да ти дам репутация за добрия бизнес план, но нещо не мога.

Мисля, че онлайн магазин си иска много време. Ако искаш да е успешен, разбира се. Да може само вечер да работи по магазина... мисля че е невъзможно.
 
От: От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Ами тогава се търси
слабоконкурентна ниша,
биснес в който държавата има малко права
новости за бг пазара
високотърсени стоки и услуги
ниша, която бързо заемаш място

Оставам с впечатление, че ти искаш повече да продаваш онлайн, от колкото да си чертаеш скици и планове за пътни мостове да речем.
Ами тогава има хора, които ще те насочат към онлайн продажбите. Има кой да ти сглоби нет магазин, някой друг да ти го оцвети, трети да ти го оптимизира и т.н
Ако искаш да продаваш нещо ли!? Плати на програмист да ти изготви функция за вложки на календари. Детски календари най-напред :)
Майката изпраща снимка на малкия малчуган чрез твоя сайт, като си избира календар. Две, три крила, хоризонталенн, вертикален и т.н Сглабяш нещата и с файл изпращаш към печатница, после по куриер и т.н
Облечи се и отиди в един парк с майки и деца и питай 10 от тях искат ли да направят календар със снимка на детето си и се върни и кажи колко се съгласиха и отказаха.
Ето ти ниша. Повече не знам, ти и толкова си писал за себе си. :)
Ами възможно е да съм оставил това впечатление...в работата ми се занимавам именно с продажби :) Нормално е това да е първото нещо което ми идва на ум.
Но не, иначе съм отворен за всякакви идеи. Впрочем предложението за календарите ми хареса, дори мисля, че ще намеря подходящите хора за да се реализира. Ще проуча нещата, благодаря! :)

Що се отнася до affiliate програмите, явно малко прибързано съм го написал (преди да прочета повече за тях във форума), но при дбро реализиране предполагам и те са подходящ вариант.

Много от вас написаха, че искам да се хвърля направо в дълбоките води. Ами може така да изглежда защото искам когато започна нещо да развивам именно НЕГО, а не да започвам 20 неща отново и отново.
Писането на блог просто не виждам как ще го правя с желание, а това е най-важното нещо за да имам успех според мен.

Не искам да си мислите, че пиша всичко това, защото си мисля че писането на блогове е нещо "под моето достойство" или нещо такова.
Дори напротив, много се радвам на добре представени блогове и точно за това си мисля, че това начинание не е за всеки.

В момента чета и обмислям различни варианти, идеи и т.н.
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Пробвай да си напишеш собствената автобиография във вид на история, какво те свързва с работата, образованието, какво мислиш за себе си в модерния свят и я продай. Може да си платиш домейна за начало. Смени си името, компанията и позицията в нея и ще успееш. :)
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Пробвай да си напишеш собствената автобиография във вид на история, какво те свързва с работата, образованието, какво мислиш за себе си в модерния свят и я продай. Може да си платиш домейна за начало. Смени си името, компанията и позицията в нея и ще успееш. :)
Поредната добра идея от теб! Не знам как се дава репутация тук (може и още да не ми е отключено като опция), но ти определено ми даваш наистина креативни насоки. Благодаря колега :)
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

И като казвам бизнес проект, нямам в предвид pay to click или affiliate сайтове, това не е за мен. Търся нещо по-сериозно в което за в бъдеще да развивам и което да ми носи приходи.

Наистина ли слагаш Paid To Click в една категория с афилиейт маркетинга?

Много хора напуснаха работата си, защото от афилиейт маркетинга започнаха да печелят повече, отколкото им е заплатата. Други напуснаха още преди да започнат да печелят от афилиейт повече, защото видяха потенциала (и сега печелят повече).

onlinebusinessbgblogspotcompromo1.jpg
 
От: От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Наистина ли слагаш Paid To Click в една категория с афилиейт маркетинга?

Наистина ли трябва да повтарям коментара си от малко по-горе?:)
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Защо подценяваш афилиейт маркетинга? Може да не е най-добрия начин да се правят пари онлайн, но в твоя случай (не искаш да отделяш твърде много време) може да е добро решение, защото от теб се иска само да организираш направата и оптимизацията на сайтовете, за останалите неща се грижи търговеца, който ти плаща комисионните.
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Подкрепям happyslacker.

Като човек, който разработва афилиейт програма, бих очаквал от теб само да "разказваш" за нашата компания, да постваш ревюта, линкове, банери, разпространяваш електронни книжки, промокодове и други такива.

Ние ще се грижим за клиентите, които идват благодарение на теб и ще ти изплащаме комисионните, които си спечелил.

Всъщност, сигурен съм, че не е много лесно и не може да се опише с едно изречение. Но е някакъв ориентир за теб. Може да ти допадне.
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

А, то било paid to click, a на pay per click, нещо не съм прочел. От афф маркетинг се правят много пари и най-хубавото е, че си просто посредник :) Въобще, рекламата е най-сладкото нещо.

А това за календарите е баси хамалогията. Друго си е да седнеш, да се логнеш и да видиш как за деня имаш продажби за няколкостотин долара. После ще правиш снимки като колегата (или е добър с фотошопа) :-o
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

"Фотошоп" не ползвам, предпочитам Gimp и Kolourpaint. А снимката по-горе има само една манипулация - преоразмеряване (resize). Смятам, че е излишно да казвам как са спечелени тези пари (нямам намерение да убеждавам някого, просто си казвам мнението).
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Както казаха и преди мене, вариантите са много, но за твоя случай... аз те съветвам да си направиш блог на тема, която харесваш и да го монетизираш с PPC, Affiliate, Директна Реклама. Поне отговорността е нищожна. Но това са само начини за доп. приходи.

Ако искаш собствен бизнес, първо трябва да се самообучиш... така да го кажем.
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Блинки, подкрепям всяка твоя дума, и на свой ред поздравявам колегата и му желя успех. Аз ще дам пример с българска девойка. Сайта и е за фитнес упражнения в домашни условия и диети. В инфото за себе си пише, че е напуснала високо платената работа и се е отдала изцяло на проекта - в последствие разбира се. В момента има над 13 000 фейс-бук фенове, над 7 000 абонати на канала и във youtube, а клиповете са гледани над 2 000 000 пъти. Свалям шапка на мацето. Казва се Боряна Илиева. Не я познавам лично, и не и правя реклама. Давам я за пример защото уважавам това което е постигнала. Един приятелски съвет към Elinos : Задължително го направи, но се въоръжи с търпение е постоянен ентусиазъм. Точно за това е мн . важно да харесваш лично нишата към която ще се насочиш. Преди три години направих един сайт - онлайн шаблонна система за некролози, монетизиран с смс -и. Ясно е, че некролозите не са ми хоби ... Дълго време беше в първите резултати на гуглета на тая тема ..., имаше интерес и за реклама от погребални агенции. Докато не ми мина мерака и го позабравих за повече от година. и сега е някъде на опашката ... уви.
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Здравей. Подобен пример имам с друга позната, която също прави клипчета и програми. Тя бе и чест потребител тук и в другия форум. Руми. Страхотна е и аки чете това, искам да и пожелая да продължава в тази насока и много успехи.

А за идеята за това с никролозите. Вдигни го сайта. Директката реклама е хубав начин за монереризация на сайт. Събери им парите на тези агенции - щом са давали, ще дават. ;) На мен ми е не много приятна ниша, но определено има какво да се прави в нея. Ако ке го искаш сайта, продавай го. Все пак идеята ще допадне на доста тук. Само не го затривай като бизнесче. :)
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Ак оправиш нещо, прави го на Английски. Помисли дали няма да си загубиш сегашната работа, ще ти трябва фирма преди да започнеш, и следователно поемаш всички рискове свързани с това - например имаш разходи дори и да нямаш приходи, не можеш да се рег на борсата като безработен, могат да те изгонят от работа и да ти е трудно да си намериш друга и т.н. :)

УСПЕХ!
 
От: Съвет за онлайн бизнес при условие, че запазваме сегашната си работа

Със сигурност имаш възможност за развитие на бизнес с 2-3 часа работа дневно. Но всичко зависи от това какъв е бизнеса, колко си навътре с материала и доколко си направил правилен бизнес план. Бих те посъветвал да си нахвърляш идеите, да помислиш върху тях, да прецениш какво ще ти е необходимо и колко време ще ти отнеме.

Евала за желанието за развитие! Действай смело!
 

Горе