Съвет за оптимизация на онлайн магазин

kirilbug

Member
Здравейте,

предстой ми да пусна един онлайн магазин. Всичко е готово по сайта, доставчиците и доставките са уредени.

Дайте съвет относно линк билдинга и набирането на трафик. Вие как постъпвате? Линк билдинг, статии, Adwords, Facebook реклами. Дай идеи моля. Blinky бе споменал за оптимизация на инфо сайт и линк към магазина. Това смятам да го пробвам.

Мерси предварително!
 
От: Съвет за оптимизация на онлайн магазин

Най-общовалидния съвет е - гледай на всеки продукт като на отделна страница и го оптимизирай независимо, но и като част от цялото.
 
Re: От: Съвет за оптимизация на онлайн магазин

Най-общовалидния съвет е - гледай на всеки продукт като на отделна страница и го оптимизирай независимо, но и като част от цялото.
Силно подкрепям казаното от Тео. В интерес на истината има много неща, които може да направиш, като може да започнеш от главни линкове и продължиш по системата на долу. Какво имам предвид? Линкчета първо за мейн домейна, за страници (най-вече: блог, за нас), после за категориите, за подкатегорите и накрая за всичко, което е останало. Оптимизацията с инфор може в твоя случай да стане и с някой друг блог на самия шоп. Иначе прочети всичко или поне основното от секцията за SEO. Може да видиш и други стратегии. Зависи какво си подготвил за сайта си. Ако имап нещо по-специално за питане, давай. :)
 
От: Съвет за оптимизация на онлайн магазин

Най важното е да си пуснеш адуорд кампания за да видиш реално към кой продукт какъв интерес има и кои ключови думи дават трафик и кои продават за да се съсредоточиш към тях. (това че по дадена дума има трафик не означава че продава имал съм случай в който две почти идентични думи правят почти един и същи трафик но едната правеше 5 пъти повече продажби)
За да може да проследиш кои думи продават задължително трябва да си си инсталирал Гугле Аналитикс и да си го настроил да ти показва по какви думи са купили клиентите.
Докато видиш кои са важните за теб думи регистрирай сайта насам натам - Гугле вече ще трябва да е почнал да те показва в Серпа погледни за всяка една от думите Г с коя страница те показва и се опитай да оптимизираш текста на тази страница за тази дума - тоест думата трябва да е поне 6% от целият текст който не е хубаво да е по малко от поне 150 думи - тоест думата трябва да се повтаря поне 9 пъти.
Следващото много важно нещо е линк билдинга - когато купуваш или си създаваш линкове е много важно линковете да сочат точно на където трябва и с анкор точно за необходимата ти дума - тоест ако ще купуваш линк за да се класираш за - дамски часовници - виждаш Г. с коя твоя страница те класира по тази дума и линка го насочваш точно към нея - и анкора на линка ти е точно - дамски часовници
 
От: Re: От: Съвет за оптимизация на онлайн магазин

Силно подкрепям казаното от Тео. В интерес на истината има много неща, които може да направиш, като може да започнеш от главни линкове и продължиш по системата на долу. Какво имам предвид? Линкчета първо за мейн домейна, за страници (най-вече: блог, за нас), после за категориите, за подкатегорите и накрая за всичко, което е останало. Оптимизацията с инфор може в твоя случай да стане и с някой друг блог на самия шоп. Иначе прочети всичко или поне основното от секцията за SEO. Може да видиш и други стратегии. Зависи какво си подготвил за сайта си. Ако имап нещо по-специално за питане, давай. :)

Мерси за съветите (на всички). Мисля да направя няколко блога, тематични към категориите. Така линковете от тях към категориите ще са тематични и ще са с по-висока тежест. А категориите са малко на брой в сравнение с подкатегориите и продуктите. Т.е. ще трябват по-малко на брой блогове и по-малко усилия. Така и Г. ще почне да го индексира, ще се оформи някакъв трафик, за да мога да използвам данните според съвета на "mantaman".

Някой ако се сети още нещо, ще се радвам да го сподели.
 

Горе