Съвет за професия

От: Съвет за професия

Аз питам дали има смисъл да се учи, защото може да стане така, че да уча 5 години и след това да не си намеря работа по специалността или пък да не ми послужи за нищо.

Аз учих 5 год.(маг. БИАЕ, бакалавър МИ) и сега не мога да си намеря работа:x

Но все пак ученето е полезно
 
От: Съвет за професия

Според мене смисъл може да има най-вече от Икономика или Маркетинг.
Щото и двете ще са ти полезни в последствие.

ИТ няма много смисъл да учиш, щото се преподават пълни тъпотии от преди мин 15 години (а това, дето викат че учели основите са глупости) и от програмистките специалности излизат с квалификация за секретарки :) Това ако искаш да го учиш, само сам.

Пък тия мениджмънт специалностите винаги са ми били много странни - да учиш за шеф един вид - как да управляваш фирма... Амчи как става тая работа бре, то да не е излизаш от университета и те наемат някъде за шеф :) То докато стигнеш до там да управляваш фирми, бая хляб треа да се изяде и добрия мениджър го прави опита (и то в различни сфери), широката скроеност, интелекта и тн и тн... И си мисля, че тия специалности дават по-скоро едно кухо, непокрито самочувствие, дето само може да ти пречи в последствие.

Пък икономиката примерно, щом ще правиш бизнесменство никога няма да ти е излишна.
 
От: Съвет за професия

Според мен предприемчивото е дарба, а не професия. По-добре се ориентирай към нещо държавно. Стани полицай :)
 
От: Съвет за професия

Според мен предприемчивото е дарба, а не професия. По-добре се ориентирай към нещо държавно. Стани полицай :)

Според мен не си много в положение да даваш съвети, като гледам репутацията която си си изградил за краткият престой тук.

И ще те провокирам да дадеш факти, с които да докажеш тежината на думите си.



Дарбите не са материя или професия, те са начини, похвати, ум, старание и търпение.
Няма чудеса на този свят, не и такива които показват по филмите и рекламите. Всичко е въпрос на Правилните книги ако щеш.

Сър Ричард Брансън няма образование, не и завършено.
Но е прекарал живота си в четене, проучвания, опити, контакти и какво ли още не.
Както е ясно човека обожава живота и го живее на максимум, което не му пречи да е това което е постигнал/към което се е придържал всичките тия години.
Но определено не е дарба, а добра координация и желание.

А виж,
дете на 5 годинки което може да повтори работата на Моцарт не е талант, а вече Феномен.

Самите таланти не са признати в този свят...
Да си го признаем... на света на му дреме за талантите ти, той ти дава просто една възможност да се докажеш, след което вече се намират хора които те признават за талант.

А по темата и най-вече за финансовото дело, счетоводство или лидерство... тя топлата вода е открита, както се изразяват много от колеги тук.
Няма смисъл да я търсиш наново, просто се научи как... защото никой не се е родил научен. А едно обучение е едно от най-добрите варианти за което.


Послепис:
Съжалявам за дългия пост, който се брои и за офтопик.
Но съм сам, тъмно и тихо е и просто имах нужда да подраскам малко.

Благодаря за вниманието.
Респект
 

Горе