Съвет за споделен хостинг?

adrianp

New Member
Здравейте,

Търся добър споделен уеб хостинг, на него искам да направя кача два Wordpress сайта, като всеки от тях ще има и мейл към него. Единият ще е бизнес сайт, а другия ще бъде блог, който ще се опитам да развия. Посещението на бизнес сайта се очаква да е 200-500 посетителя на ден и около 100 мейла, а за блога нямам идея все още. И двата сайта ще са с посетители от България и Западна Европа.

Загледал съм се в два доставчика - jump.bg и etnhost.bg . И за двата видях добри мнения във форума, но все пак кой от двата бихте ми препоръчали, тъй като изчетох доста неща и реших да погледна условията за ползване и видях голяма разлика в максималното допустимо процесорно време при единия от тях и се чудя дали има някаква уловка?

Също така как стоят нещата със закупуване на домейн от namecheap и прехвърлянето му към тукашен доставчик, тъй като домейните са значително по-евтини ?

Поздрави!
 
Посочените от теб изобщо не са в една категория, етнхост като качество не може да се мери по нищо с jump.bg
Или инак казано си посочил един боклучав хостинг и един от най-добрите тук.
 
Добре, тогава етнхост ги изключвам от уравнението. А нещата с прехвърляне на домейна как стоят ?
 
А защо искаш да прехвърляш домейна? При нашите хостинги цените са по-високи. Ако в namecheap е по-евтино, дръж си го там. Другият вариант, както правя аз, е да го прехвърлиш в cloudflare, където цените за подновяване също са по-изгодни.
 
За да използвам определен домейн, не е ли нужно да го прехвърля при хостинг компанията ?
 
За да използвам определен домейн, не е ли нужно да го прехвърля при хостинг компанията ?
Не, само му насочваш dns сървърите към тези на хостинга. Домейнът може да е навсякъде.
 
Споделям мнението на @Sky за Джъмпа. Добри са, но виж това с мейлите. Не са много, но все пак. :) Аз слагам и още един, на админа тук: CooliceHost. ;)
 
Споделям мнението на @Sky за Джъмпа. Добри са, но виж това с мейлите. Не са много, но все пак. :) Аз слагам и още един, на админа тук: CooliceHost. ;)

Прегледах им сайта и всичко изглежда добре, но 10гб пространство дали ще стигне за това, което искам да направя ? Иначе в jump ме притесняват тези 30 минути процесорно време, че ми изглеждат малко.
 
Jump.bg е компанията за теб! Машините им използват LiteSpeed което значително ще намали времето на процесите и тези 30 минути за 24 часа които ти се струват малко няма да можеш дори да ги достигнеш.

За имейлите няма да имаш никакъв проблем защото можеш да изпращаш на всеки час по 299 имейла - ако надвишиш това число ще го приемат за SPAM и тогава от поддръжката може да те предупредят.

Домейните могат да бъдат навсякъде единственото което се изисква от теб е да сложиш нейм сървърите които Jump.BG ще ти дадат.

Дадох ти съвет като техен клиент!
 
Клиент съм на etnhost.bg от 4 години и мога само хубави неща да кажа за тях - перфектно обслужване и услуга.
Имам 2 реселърски плана и един Премиум, за другите им услуги - не мога да коментирам.

Имам някои споделени хостинги в Суперхостинг - мога също да кажа добри думи за тях въпреки, че увеличиха цените през последните години.
Единствено за ICN мога да кажа, че не съм доволен - имаха кеширащи плугини на сървъра, които правеха проблеми - не ми се рефрешваха файлове и.т.н, а те отричаха, когато проблемът си беше при тях.
 
Здравейте,

Търся добър споделен уеб хостинг, на него искам да направя кача два Wordpress сайта, като всеки от тях ще има и мейл към него. Единият ще е бизнес сайт, а другия ще бъде блог, който ще се опитам да развия. Посещението на бизнес сайта се очаква да е 200-500 посетителя на ден и около 100 мейла, а за блога нямам идея все още. И двата сайта ще са с посетители от България и Западна Европа.

Загледал съм се в два доставчика - jump.bg и etnhost.bg . И за двата видях добри мнения във форума, но все пак кой от двата бихте ми препоръчали, тъй като изчетох доста неща и реших да погледна условията за ползване и видях голяма разлика в максималното допустимо процесорно време при единия от тях и се чудя дали има някаква уловка?

Също така как стоят нещата със закупуване на домейн от namecheap и прехвърлянето му към тукашен доставчик, тъй като домейните са значително по-евтини ?

Поздрави!

Препоръчвам: https://aws.amazon.com/lightsail/projects/wordpress/
Работи перфектно, пуска се за минути и е евтино.
За 2 сървъра плащам ~15 лева на месец.
 

Горе