Съвет за PageSpeed Insights

pa_lta

Well-Known Member
Здравейте и добре заварили!
Чудих се тук или в хостинга да постна- ако мод реши да я премести.
Бих желал да споделите Ваши мнения или решения за оптимизиране скороста на сайт/ WP и хостнат в България в момента на Superhosting- споделен хостинг/ що се отнася до компресирането на ресурсите с gzip или deflate. Мернах една подобна тема, но решение не видях за това пиша.
Както всички знаете, вече и аз, скороста на зареждне на един сайт е от не малко значение за позиционирането му в Гугъл /и не само там/. Имайки предвид, че не мога да си позволя от Superhosting наемането на Managed VPS- фирмата и сайта сега прохождат- пара нема :oops: Наемането на евтин хостинг от вън отпада поради предпочитанията на Гугъл и факта, че фирмата е с насочена само към БГ дейност.
Та, какво да правя- има ли някъде в БГ евтин, качествен, несподелен хостинг- трафика ще е не-повече от 10-20 човека на ден? И/или мога да направя нещо друго по въпроса?!
Благодаря предварително.

П.П. Всъщност проблема идва от това, че Суперхостинг не дават да се пипа mod deflate, когато е споделен хостинг!!!!
 
Последно редактирано:
От: Съвет за PageSpeed Insights

Пробвай някой VPS микроплан при NullByte - vpsbg.eu.
Цените са добри, а пичовете са точни.
 
От: Съвет за PageSpeed Insights

Ами аз съм при тях, доволен съм. Хоствам уордпрес, cs-cart, opencart, които с няколко добавки и без пипано нищо на ниво сървър вадят резултати 78-86/100. Истината е, че и не съм се задълбавал много в тази насока, но предполагам, че ако го направя ще стигна 86-90/100, а защо не и повече?
 
От: Съвет за PageSpeed Insights

От superhosting не могат ли да ти пуснат mod_deflacte? Не съм сигурен дали това оказва някакво влияние на SEO-то (в смисъл скоростта със сигурност но не съм убеден, че speed insinght-а оказва влияние). Иначе mod_deflacte от 74 точки ми стигна до 91.
 
От: Съвет за PageSpeed Insights

Page speed insight е просто Гугълския tool за мерене на скорост за зареждане и препоръки за сайта- та, да със сигурност има значение! И не, не дават достъп до mod deflate ако си на споделен хостинг- поне от Суперхостинг, ако някой знае за надежден провайдър на споделен хостинг, по-либерален в това отношение - да свирка! Въпроса вече е дали си заслужава цялата галимация с местене на сайт от един хостинг на друг, администрирането на виртуална машина, от което нищо не разбирам, а предполагам и доста голяма част от средно статистическите собственици на сайтове и всичко това за все пак доста важното компресиране на сайта????!!!!????
 
Последно редактирано:
От: От: Съвет за PageSpeed Insights

И не, не дават достъп до mod deflate ако си на споделен хостинг- поне от Суперхостинг, ако някой знае за надежден провайдър на споделен хостинг, по-либерален в това отношение - да свирка!
Питай NullByte май започнаха и споделен да предлагат. Защо не се вържеш с тях по skype.

Ако не ти се мести хостинга качи си W3 Total Cache.
Освен, че можеш да ползваш gzip (по-добре е от deflate) има и други благинки, които ще те изстрелят доста нагоре в Page speed insight.
Ще си оправиш и скора за милионите CSS-и и deffering javascript.
BTW Page speed insight не е много читав, аз предпочитам YSlow.

Ами аз съм при тях, доволен съм. Хоствам уордпрес, cs-cart, opencart, които с няколко добавки и без пипано нищо на ниво сървър вадят резултати 78-86/100. Истината е, че и не съм се задълбавал много в тази насока, но предполагам, че ако го направя ще стигна 86-90/100, а защо не и повече?
Аз съм пуснал и един Varnish пречи апачито и докарах сакралното reduse server response time under 200ms :D
А плугини имам един милион хич, не е лек сетъпа.
 
От: Съвет за PageSpeed Insights

@pa_lta попитай jump.bg мисля, че биха се навили да пуснат тъй като са пуснали много от нещата, които ги няма на друг хостинг... ImageMagic, ffmpeg не би трябвало да има проблем. :)

А за местене със сигурност не си заслужава.
 
От: Съвет за PageSpeed Insights

Уф и на мен не ми се мести, ама чичо Гошо казва да си оравя компреса - за скорост, че иначе не дава по-нагоре да се качвам в serp-а, а моята ниша е малка и гъстонаселена и са само профита, та не помага фейса и други от SEO опциите, та за това се мъча да изстискам от каквото може колкото може повече!!!
BTW тези купонджии от vpsbg.eu нещо не пищат в Скупето изведнъж се стреснах- те и тел нямат!!! Ами ако точно сега имах спешен проблем със сайта, какво щях да правя?!?
Тъкмо се бях надъхал за тях след горните препоръки! Тц, тц, тц... :cry:
 
Последно редактирано:
От: Съвет за PageSpeed Insights

да преди време попитах за mod_deflacte в суперхостинг и те ме отрязаха .... лошо а би трябвало да са "супер Хостинг" :)
 
От: Съвет за PageSpeed Insights

BTW тези купонджии от vpsbg.eu нещо не пишат в Скупето изведнъж се стреснах- те и тел нямат!!! Ами ако точно сега имах спешен проблем със сайта, какво щях да правя?!?
Тъкмо се бях надъхал за тях след горните препоръки! Тц, тц, тц... :cry:
Все пак ми отговориха след час и половина в Скайпа- обедно време беше, сигурно са се подкрепяли:wink: :beer:
Както и да е, важното е, че даже се оказа, че дават дотъп до mod deflate и expire, даже и при споделения хостинг!!! :-o Сега остава да осъзная, че ще се местя - "веселбата" няма да е малка, до колкото прочетох тук и там- играчка си е :(
Благодаря на отзовалите се. :beer: Торбалане, при още една асистенция обещавам да стане реална бирата или там каквото прави очите ти да светкат :roll:! Дано тази тема да помогне на някой, който още не се е насочил към доставчик.
 
Последно редактирано:
От: Съвет за PageSpeed Insights

Е радвам се, че ще ти свърши работа. Пу забравих да си пусна афилейт линк, отиде ми профита :D
 
От: Съвет за PageSpeed Insights

супер темата ми беше полезна ... в скоро време ще се възползвам .... все още не мога да си обясня защо "супер хостинг" не предоставят такива услуги :shock:
 
От: Съвет за PageSpeed Insights

Темата е на няколко месеца и вече има промяна от Суперхостинга, ето тук сами можете да видите, че Модулът mod_deflate се поддържа при хостинг плановете СуперПро и СуперХостинг.
 
От: Съвет за PageSpeed Insights

Темата е на няколко месеца и вече има промяна от Суперхостинга, ето тук сами можете да видите, че Модулът mod_deflate се поддържа при хостинг плановете СуперПро и СуперХостинг.

немога да ти дам +1 /You must spread some Reputation around before giving it to V.Andreev again. / незнам защо, но благодаря за инфото
 

Горе