Съвет към начинаещ. Кое да избера?

SpitFire

New Member
До сега единствените пари, които съм искарвал от интернет са били от уеб дизайн, банерчета и т.н. Обаче нещо нещата не вървят и мисля да мина към нов начин за изкарване на пари он-лайн. Хората в БГ нямат пари и не им се плаща.В повечето случеи предпочитат да хванат, някой познат да им свърши работата от колкото да платят. В чужбина пък конкуренцията е огромна.

Обмислям два варианта и като начинаещ искам съвет кое да избера.

CPA
(Избрал съм CpaLead за целта) - Сайт за безплани HTML и CSS темплейти. Темлейтите ще ги правя аз, мисля че са на доста по-добро ниво от тези на главните сайтове за безплатни темплейти. Освен СЕО-то в което също не съм много добър на практика, обмислям един от главните методи за докарване на трафик да бъде YouTube. Ревюта на темплейтите, photoshop, webdesign уроци, и т.н Миминум по 1-2 клипа на ден. Английския ми е на много добро ниво, дори в момента надъхвам приятелката ми, и да я вкарам и нея в интернет бизнеса. Сега мисли да заминава за няколко месеца в Гърция, че тук наистина няма никаква работа, а така хем ще сме двамата хем ще искарваме пари.Всички знаем че " Сексът продава" (не в буквалния смисъл) :mrgreen: Вие бихте ли си изтеглили красив темплейт предлаган ви от красиво момиче? Доказано е, че какъвто и продукт да се предлага, ако в рекламата му участва красиво момиче печалбите винаги са по големи.

Недостатъци: Трябват ми 50$ печалби в акаунта преди да отключа премиум офертите, а с това ниско плащане и conv rate на обикновенните оферти, малко ще ми е трудно. При използване на премиум оферти и най-малката грешка като не поглеждане на правата на някоя снимка, която съм използвал в темплейт и някой ме докладва всички печалби заедно с всичкия положен труд заминават на кино.

Affiliate programs
Начина на промотиране ще бъде идентичен към горния с разликата, че няма да се промотират темплейти а продуктите от програмите. Отново СЕО, YouTube ревюта на продуктите и т.н. Прочетох няколко теми в Affiliate секцията на форума и наистина виждам, че много хора са доволни, и не им се налага да работят нищо друго. Това искам да направя и аз. Не искам да бачкам, като куче за някой който ще ми дава максимум 300-400лв на месец, с които не мога да направя нищо. Ами ако трябва да издържам семейство, какво правим с тея 300-400лв на месец? Трябва да се мислят алтернативни варианти че иначе нещата не отиват на добре.

Недостатъци: Никакъв опит в аffiliate програмите до сега.

Благодаря предварително на всички за отговорите и няма нужда да ми казвате, че не е лесно. Знам, че за да има резултати трябва да има и много труд, но ако си заслужава защо не?
 
Последно редактирано:
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

СТаваме двама без опит баце. Аз го реших - афилиейт ше бъде. Първият ми сайт е почти готов от към скелет и дизайн, малко със контента се забавих ама и тва ше стане ......ми ..........Успех, мисля че ше ни е необходим.:shock:
 
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

Иначе аз мисля да работя с таргети. Първият ми беше да имам старт на сайта на 10.04. Като гледам го опускаме , но има надежда . Дано със втория таргет , който е да направя 1 продажба , да се справя навреме !
 
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

blam ads не изискват да си премиум и тн.. А имат хем повече оферти хем по добро отчитане на кликовете.
А за дда правиш пари от ЦПА ти трябва трафик ако ще и най яките темплейти да правиш ако нема посетители в сайта значи и пари нема :Щ
Измисли си начини да си докарваш трафик Ютуб звучи добре.Но не е достатъчно... Идея е да се регнеш във fiverr.com да напускаш гигове че предлагаш логота/темплейти работи и да сложиш линк в описанието на гига към уебсайта ти :)
 
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

Мерси за отговорите. Поразгледах чуждестранните форуми и темите CPA vs Aff почти винаги са в полза на CPA (ако говорим кое е по-добрия вариант за начинаещи) Все пак както каза в Affialate конкуренцията е от професионалисти, а с CPA е по-лесно (не, че и там няма такива). Попълват оферти стига да им предложиш нещо качествено, сега гледам в маркет плейса на CpaLead един предлага готов скрипт, с който на потребителите им се начисляват точки за всяка попълнена анкета от $1, после тези точки се обръщат в някаква награда. В демото бяха ваучери за Amazon, Xbox Live, ASOS и iTunes. Ще погледна Blam Ads, а ще имам ли проблем ако използвам и двете CpaLead и Blam Ads на един сайт? От CpaLead ти дават едно файлче, което трябва да ъплоуднеш на сайта си за да нямаш проблеми със заобикалянето на офертите, нз колко действа не съм го изпробвал но днес ще го направя.
 
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

ТИя rewardscriptove ги има и безплатно просто пиши в гугъл get reward script.НЕзнам не съм ги ползвал цпалийд и бламадс на един сайт.Ако искаш се регни през моя аффлинк за бламадс http://affiliate.blamads.com/signup/5576 А тоя файл дето го ъплоудваш на сървъра аз не го ползвам :) Повечето хора не знаят как се заобикаля ЦПА уиджет така че споко :)
 
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

Много объркана ми звучи концепцията ти - темплейти, ЦПА, ютуб, секс. Боза с лимонада.
Има няколко комбинации дето принципно не са сполучливи.
Темплейти + Ютуб.
Секс + темплейти.

А и нагазваш у много сатурейтнати области - видео уроци, темплейти,...
Търси нещо, в което имаш предимство над 60-70% от конкуренцията още при старта.

Те и разни бг хостинг компании мислят че народът ще се юрне да пазари ако му пускат Флаш клипче на всяко отваряне на страницата с някаква кифла, дето обяснява разни работи, ама реалността е друга. Common sense-ът извън България е малко по-добре развит и по-узрял.
 
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

Ок тогава, първото нещо което ми идва на акъла е играчки и аксесоари за домашни любимци (по специално за кучета). Има ли много голяма конкуренция там? Защото имам опит като започнеш от обучението до отглеждането на малки бебете и т.н. Поне няма да се налага да спамя из форумите за домашни любимци, а ще давам обективни мнения? Нали знаете, че феновете на домашните любимци много често си правят срещи в един ден от седмицата и някой ако си е купил нещо и му е харесало веднага го препоръчва на другите и така. Струва ми се сякаш по лесна ниша, а и имам някакъв опит в това. Ако нишата е добра, предложете някоя афилиейт програма от проверените с повечко продукти в тази област.
 
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

Какво ще кажете за ClickBank ? Рзгледах ги и имат доста продукти на тема домашни любимци.Прегледах ги и си избрах няколко продукта с gravity м/у 70 и 150 (четах, че е хубаво начинаещите да избират продукти с такова gravity, което е по ниско конкурнентно) Да ама и четох коментарите на доста недоволни от ClickBank, и се притеснявам малко, и другото гадно нещо са чековете не че ми е проблем ама би било по удобно ако ползваха paypal. Също така четох и, че трябва да имаш поръчки от 5 различни карти за да си вземеш парите ако си от България, темата беше стара искам да питам още ли е така?
 
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

До сега единствените пари, които съм искарвал от интернет са били от уеб дизайн, банерчета и т.н. Обаче нещо нещата не вървят и мисля да мина към нов начин за изкарване на пари он-лайн. Хората в БГ нямат пари и не им се плаща.В повечето случеи предпочитат да хванат, някой познат да им свърши работата от колкото да платят. В чужбина пък конкуренцията е огромна.

Обмислям два варианта и като начинаещ искам съвет кое да избера.

CPA
(Избрал съм CpaLead за целта) - Сайт за безплани HTML и CSS темплейти. Темлейтите ще ги правя аз, мисля че са на доста по-добро ниво от тези на главните сайтове за безплатни темплейти. Освен СЕО-то в което също не съм много добър на практика, обмислям един от главните методи за докарване на трафик да бъде YouTube. Ревюта на темплейтите, photoshop, webdesign уроци, и т.н Миминум по 1-2 клипа на ден. Английския ми е на много добро ниво, дори в момента надъхвам приятелката ми, и да я вкарам и нея в интернет бизнеса. Сега мисли да заминава за няколко месеца в Гърция, че тук наистина няма никаква работа, а така хем ще сме двамата хем ще искарваме пари.Всички знаем че " Сексът продава" (не в буквалния смисъл) :mrgreen: Вие бихте ли си изтеглили красив темплейт предлаган ви от красиво момиче? Доказано е, че какъвто и продукт да се предлага, ако в рекламата му участва красиво момиче печалбите винаги са по големи.

Недостатъци: Трябват ми 50$ печалби в акаунта преди да отключа премиум офертите, а с това ниско плащане и conv rate на обикновенните оферти, малко ще ми е трудно. При използване на премиум оферти и най-малката грешка като не поглеждане на правата на някоя снимка, която съм използвал в темплейт и някой ме докладва всички печалби заедно с всичкия положен труд заминават на кино.

Affiliate programs
Начина на промотиране ще бъде идентичен към горния с разликата, че няма да се промотират темплейти а продуктите от програмите. Отново СЕО, YouTube ревюта на продуктите и т.н. Прочетох няколко теми в Affiliate секцията на форума и наистина виждам, че много хора са доволни, и не им се налага да работят нищо друго. Това искам да направя и аз. Не искам да бачкам, като куче за някой който ще ми дава максимум 300-400лв на месец, с които не мога да направя нищо. Ами ако трябва да издържам семейство, какво правим с тея 300-400лв на месец? Трябва да се мислят алтернативни варианти че иначе нещата не отиват на добре.

Недостатъци: Никакъв опит в аffiliate програмите до сега.

Благодаря предварително на всички за отговорите и няма нужда да ми казвате, че не е лесно. Знам, че за да има резултати трябва да има и много труд, но ако си заслужава защо не?

в никакъв случай не залагай основно на интернет печалби, само 5 % печелят а по-малко от 1% изкарват "достатъчно", каквото и да ти говорят шансовете са минимални, никой тук не казва какво правим ако пък след 5 год. няма интернет
 
От: Съвет към начинаещ. Кое да избера?

в никакъв случай не залагай основно на интернет печалби, само 5 % печелят а по-малко от 1% изкарват "достатъчно",
хаухаухауха що за глупост?
 

Горе