Съвет относно закупуване на принтер !!!

Честита Нова Година :) Желая ви здраве, любов много професионални успехи и нека всяко ваше желание да бъде мое пожелание !!!

Така сега търся съвет от вас. Искам да си купя принтер, скенер, копир 3 в 1 до около 150лв. за домашни условия. Не разбирам нищо от принтери. Прочетох няколко статий относно принтерите прерових нета и се спрях на 2 продукта :
1-вия е : http://www.multirama.bg/product/10295/printer-hp-photosmart-wireless-e-all-in-one-printer.html
2-рия е : http://www.technomarket.bg/products/09035423/hp-officejet-k5400
Кой според вас е по-добър ??? И имам още един въпрос какво е 4 в 1 устройство ???
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

И двата които си избрал са със висока скорост на печат и за доста сериозно натоварване. 32-35 страници в минута е доста над средното равнище за домашна употреба. Прецени си дали това ти е важен показател и колко ще ти е средно месечното натоварване. Ако няма да принтираш често, се запушват дюзите на главите. Погледни и цените на консумативите.

От HP не съм доволен, имал съм 2 до сега, все не случвам с тях. В момента имам канон, взех го за 115 лева, с евтини китове за пълнене на главите от порядъка на 10-12 лева и съм много доволен от тях. http://www.technomarket.bg/products/09084247/canon-pixma-mp495
Имам и един стар канон от преди 3 години който на цена пак беше някъде там и още си работи без забележка.

4 в 1 обикновено е принтер, скенер, копир и факс
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Лично аз харесвам повече Epson пред HP, но за домашни условия при слабо натоварване - почти няма значение, какво ще купиш.
Провери цените на боичките, защото оригиналните не са евтини.
Доста марки правят промоции или дават на ниска цена самите машини, но после избиват от консумативи...
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Гледай първо цените на консумативите, после цените на принтерите, че в консумативите се трошат много пари обикновено...
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Не купувай мастилен, колко мастилници купих на един подобен, щото изсъхват, не е истина просто...
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Мастиленоструйните са гадни, ако не ти трябва цветен вземи лазерен.
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Мен също ме интересува но 4 в 1 с факс

Дайте линкове към доказани модели дори и на по високи цени но с ниски разходи за консумативи

Това което ми казаха е да търся модели с наклонено корито защото при тези с плоско оставало на дъното боя която не може да се използва, докато при тези с наклон тя се употребявала почти напълно. Доколко е вярно не знам някой експерт да каже
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

От пускането на темата та чак до сега се канех да си купя принтер главно заради колебания един казва едно друг друго и накрая реших утре ще си купя този
http://www.technopolis.bg/b2c/details/551316/P11010403/Multifunktsionalno-u-vo-CANON-PIXMA-MP280
Евтини консумативи. Прилична характеристика. Добра цена. За домашно ползване мисля че по-добро няма за момента. :)
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Може би си го купил вече де, но все пак още едно мнение ПРОТИВ мастилено- струйните. Ако не го ползваш често, дюзите се запушват след известно време. Ако пък печаташ много мастилото заминава ама наистина бързо. Да си го зареждаш сам пък става едно мазалоо... и пак идва момента във времето със запушването на дюзите. Да тръгнеш ремонт да правиш- по добре нов.

Лично мнение без да претендирам, че е на 100% правилно. Купи си черно- бял лазерен. Работят доста по- бързо. Ако не го ползваш редовно почти забравяш кога си го зареждал последно. Ама като ти потрябва пускаш и работи, за разлика от МС където почва едно "почистване" което завършва с прескачане до копирния център на съседната улица "за по бързо".

Защо не цветен? Аз лично не виждам друго приложение освен за снимки. Но във фотото са по 15 ст. и е ясно, че домашна машина няма как да я стигне тая цена на копие. Това разбира се с уговорката, че нямаш тайни джиди- биджи снимки с приятелката които искаш да имаш и на хартия а не са за чужди очи :)

Единствено цената е малко по висока, но има доста прилични модели за домашна употреба до 200 лв.

едит: и понеже става въпрос за принтери се сетих за това видео: http://www.youtube.com/watch?v=Agr89PUwdsM
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Още едно мнение против мастилено-струйните! Особено на HP - два изхвърлих в гаранция, след като и двата ходиха до сервиза им по няколко пъти!
Имам и едно старо HP от преди 7-8 години - още работи с оригиналните си глави! Но на новите главите им явно са направени, че да ги хвърлиш след 2-3 ползвания, ако ги ползваш рядко, както аз - веднъж два пъти в месеца. В лазерните принтери е истината.

Отделно 3/4в1 не знам до колко е оферта - нито скенера , нито принтера са с висока резолюция - както е при отделните устройства.
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Някой може ли да сподели колко пари излиза горе-долу да се напечата от двете страни един лист A4, използвайки лазерен принтер от тези в ценовия диапазон 150-200 лева? Казано с други думи, колко струва 1 лист хартия + мастило за печатане на текст от двете страни на този лист?
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

АМА КАК ИЗОБЩО ОБСЪЖДАТЕ ПОКУПКА НА МАСТИЛЕНО СТРУЙНИ ПРИНТЕРИ ?

Да не сме 98-ма година?


как може въобще да помислите за подобен принтер?

Купувате на бай Лазар и това е!
Квато марка си харесате
и аз се чудих на какво да се спра взех едно хп и готово.
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Някой може ли да сподели колко пари излиза горе-долу да се напечата от двете страни един лист A4, използвайки лазерен принтер от тези в ценовия диапазон 150-200 лева? Казано с други думи, колко струва 1 лист хартия + мастило за печатане на текст от двете страни на този лист?

И на мен ми стана интересно та се пробвах да направя някаква сметка, ма тя тая работа е голяма гатанка да знаеш. Щот даже и самия производител си праи пас и показва при "идеали условия". Без разните джаджи вътре дето се подменят на определен брой копия.

За това един вид сметката е какво ще ти излезе да го купиш и само да зареждаш докат дойде време за рециклиране/ подмяна на касетата с уговорката, че нищо друго няма му се чупи или подменя... та моя домашния (черно- бял) го зареждам за 40 лв. уж за 1500 копия при 5% запълване. Така се смятало за текст(снимката е 100% запълване). Сега дали изкарва толкова копия не знам. За това- 1400 за да е сигурно. Да кажем, че ще може да я ползвам четири пъти касетата преди рециклиране/ подмяна. Това са 5 600 копия. Четрите презареждания излизат 160 лв. + 200 лв за машината. Най евтината хартия е по 6 лв за 500 листа. 5 600 са 11 пакета и малко. Стават още 66 лв. Тоест общо 426 лв.

42 600 / 5 600 са 7,6 стотинки за бройка според калкулатора. В копирните центрове взимт 7-10 стотинки на страница. Тоест същото.

5 600 копия за 3 години примерно са ти по средно 5 копия на ден което би трябвало да е достатъчно. Все пак говорим за домашен принтер а не за мини ИПК "РОДИНА".


Аз така ги виждам нещата, но може и да не смятам правилно и пълни глупости да съм написал. Изгодно ми се вижда. Домашния потребител обикновенно трябва да е пре*бан
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

При мастилено-струен цената излиза горе долу 15-25ст на страница. В зависимост дали е черно бяло или цветно
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Удобно е да не се разхождам всеки път за 2 листа до книжарницата. Обаче там цената е 3 ст./лист без значение едностранно или двустранно напечатан...
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Купих го :) Супер доволен останах бърз и удобен ми е. Малко е шумен ама за тези пари нормално.
И който каквото ще да ми говори ама 12 лв ми е общо зареждането на цветната и черната глава и това ако е скъпо незнам.
По 6 лв за двете глави излиза. От една фирма бях питал и ги зареждат за тези пари. Много хора зареждат от тях и това е.
За домашно ползване ПЕРФЕКТЕН.
Няма да отварям копирен център все пак ;)
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Интересен човек си :)

питаш ни за съвет защото нищо не разбираш от принтери... и после отиде и си купи това което си си наумил, и сега се самонавиваш че си доволен :)
Айде пиши пак след месец като направиш 30 копия :)

и аз така като реших за принтер и се подлъгах мултифукционално с мастиленоструен печат...

трууупа прах :)
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Еми, честито за новата придобивка тогава :) Няма да ти развалям рахатлъка сега, че евтино ш го зареждаш ама запуши ли се... Айде, със здраве да си ползвааш машинката. :roll:
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Купих го :) Супер доволен останах бърз и удобен ми е. Малко е шумен ама за тези пари нормално.
И който каквото ще да ми говори ама 12 лв ми е общо зареждането на цветната и черната глава и това ако е скъпо незнам.
По 6 лв за двете глави излиза. От една фирма бях питал и ги зареждат за тези пари. Много хора зареждат от тях и това е.
За домашно ползване ПЕРФЕКТЕН.
Няма да отварям копирен център все пак ;)
Въпроса не е само в това колко ти струва пълненето, а колко копия ще ти направи след това с едно пълнене. Не може да се сравнява с лазерния каквото ще да става.
 
От: Съвет относно закупуване на принтер !!!

Предполагам и не знаеш че главите на нов принтер са пълни само на 30% :)

като ги напълниш два пъти
и като ти писне и се изнервиш цапан е дупчене...
и като видиш че нови глави струват повече от принтера
и като видиш колко копия ще направиш...
и после като се сетиш след година пак да напълниш и се окаже че са засъхнали и запушени...

избърза дева... ама нищо поне си дал само 80 лева
 

Горе