Съвет относно сайт свързан с mp3-ки

KpucTuaH

Member
Здравейте на всички!
Искам съвет от вас , как точно да постъпя. Сайта основно ще е свързан с качването и прослушването на песни. Нямам намерение да е чалга или както напоследък навъдилите се сайтчета. Също така ще има и опция за качване на песни от потребителите , били те авторски или не. Проблема който ме гложди е тея от НСБОБ да не дойдат един ден и да ми почукат на вратата. Идеята, която ми хрумна е да ги качвам, дали аз или потребителите, по сайтовете с безплатен ъплоад , но за мен те са адски несигурни и бавни , искам всичко да е на моя сървър (ако е възможно разбира се). Другия вариант който ми хрумна е да напиша , че с качването на песни , потребителя трябва да има авторски права над тях и да си измия ръцете един вид.
Отворен съм за всякакви предложения :)
 
От: Съвет относно сайт свързан с mp3-ки

Здравейте на всички!
Искам съвет от вас , как точно да постъпя. Сайта основно ще е свързан с качването и прослушването на песни. Нямам намерение да е чалга или както напоследък навъдилите се сайтчета. Също така ще има и опция за качване на песни от потребителите , били те авторски или не. Проблема който ме гложди е тея от НСБОБ да не дойдат един ден и да ми почукат на вратата. Идеята, която ми хрумна е да ги качвам, дали аз или потребителите, по сайтовете с безплатен ъплоад , но за мен те са адски несигурни и бавни , искам всичко да е на моя сървър (ако е възможно разбира се). Другия вариант който ми хрумна е да напиша , че с качването на песни , потребителя трябва да има авторски права над тях и да си измия ръцете един вид.
Отворен съм за всякакви предложения :)

1. Каквото и да пишеш в сайта и да пробутваш вина на потребителите - ти ще си виновен като собственик, още повече ако имаш "нелегално съдържание" (в кавички, щото е въпрос на тълкуване) на твой сървър. Следователно, мисли по въпроса къде да ти се намира сървърът.
2. Те не чукат на вратата. Те влизат заедно с нея.
 
От: Съвет относно сайт свързан с mp3-ки

Малко офтопик, но да вметна само- от НСБОП не чукат на вратата, направо с нея влизат.
едит:
Сега видях и по-горното мнения :)
 
От: От: Съвет относно сайт свързан с mp3-ки

Малко нахално , но някакви предложения ?

сайтовете за музика бързо генерират тряфик и до там не може да го монетизираш като хората (програмите с който може да изкараш най много пари няма да можеш да работиш с тях) и вероятно ще имаш много проблеми

просто ще ти кажа насочи се към друг тип сайт... това е най добронамерен съвет..
 
От: От: Съвет относно сайт свързан с mp3-ки

сайтовете за музика бързо генерират тряфик и до там не може да го монетизираш като хората (програмите с който може да изкараш най много пари няма да можеш да работиш с тях) и вероятно ще имаш много проблеми

просто ще ти кажа насочи се към друг тип сайт... това е най добронамерен съвет..
Понеже съм голям фен на House музиката , идеята ми е да направя нещо като собствен плейлист с избрани парчета от мен и когато хората влизат, съвпадайки им вкуса с моя, за този стил на музика , да знаят, че могат да намерят качествени песни. Съответно да могат да преслушват траковете , да оценяват и да свалят. Не го правя толкова с комерсиална цел , когато се забавляваш , като че ли парите сами те намират. Стига ми да изкарвам за домейн и хостинг , пък ако идва и по някои друг долар добре дошло , кой отказва пари :)
 
Виж сега има риск много здраво да си счупиш главата... в този живот ако искаш да си успешен винаги трябва да премисляш риск възвращаемост... тоест ако го играеш играеш за големите пари (хотфайл, мегаъплоуд) или не играеш...

после да не кажеш че не сме те предупредили ако имаш линкове за песни дори и да не се хоства при теб може да те водят като разпространител... и да те глобят между 2000 и 20 000 лв
 
Последно редактирано от модератор:
От: Съвет относно сайт свързан с mp3-ки

Според мен рискът не си струва :)
 

Горе