Съвместно закупуване на имот.

rujel

Well-Known Member
Интересно ми е съществуват ли сайтове, които са специализирани в осъществяването на подобна функционалност (като темата)?
Тук говорим не само за физическия процес по закупуването, но и по предварителното договаряне на употребата на закупения имот - нещо което трябва да се оформи като взаимен договор.
Например ако се реши да се строи хотел, то трябва да се договори например за какъв размер става въпрос...

Процесът ми е толкова интересен, че имам интерес към проиграване на технологията на живо. В смисъл избираме някакъв евтин парцел в регулация, и се опитваме да се договорим еди колкото си човека. Най-вероятно нищо няма да стане от първия път, но пък провалът може да ни даде ценен опит по отношение на подобен модел на работа. И при това ако нямаме сделка в началото, то провалът е само загубено време, а иначе пак не е нещо толкова фатално, защото вложените суми от всеки общо са очаквано относително малки.
 
Интересно ми е съществуват ли сайтове, които са специализирани в осъществяването на подобна функционалност (като темата)?
Тук говорим не само за физическия процес по закупуването, но и по предварителното договаряне на употребата на закупения имот - нещо което трябва да се оформи като взаимен договор.
Например ако се реши да се строи хотел, то трябва да се договори например за какъв размер става въпрос...

Процесът ми е толкова интересен, че имам интерес към проиграване на технологията на живо. В смисъл избираме някакъв евтин парцел в регулация, и се опитваме да се договорим еди колкото си човека. Най-вероятно нищо няма да стане от първия път, но пък провалът може да ни даде ценен опит по отношение на подобен модел на работа. И при това ако нямаме сделка в началото, то провалът е само загубено време, а иначе пак не е нещо толкова фатално, защото вложените суми от всеки общо са очаквано относително малки.
Привет, колега! Много съм си мислил за такъв сайт и винаги съм искал да имам подобен. За съжаление в БГ е абсурд да дтане, защото сме бедни. Бих участвал в такъв проект по някакъв начин. Нещо подобно е този - https://www.realtymogul.com/

Аз, например, имам имот, който е купен партийно с друг човек с цел да вземаме наем. Имаш пари, не знаеш какво да ги правиш и ги набиваш в имот. Адски много съм чел и мислил по темата. Богат няма да станеш от рентиерство, но ще си съхраниш парите с минимален риск. За съвместно строителство през уебсайт също в БГ е абсурд. Аз се занимавам със строителство и ти казвам, че е толкова трудовмко и като знам българина като даде две стотинки и си мисли, че притежава целия свят, че е невъзможно да се получи (така мисля на този етап).
 
Това, че нещата ще се провалят на някакъв етап е ясно, но идеята е все пак да се опита. Както споменах все си е някакъв опит да се види къде е тънкия момент и в бъдеще ако се хващаш с нещо подобно, то вече да имаш някакви конкретни опасности за които да си помислил предварително.

Ето например набързо какво си мисля като проект. Както ти спомена ползата от рентиерство е само някакво съхранение на парични средства. А ако се опитваме да реализираме проекта с множество участници, то това някак губи смисъл, защото всеки би участвал с фиксирана малка сума, което не носи особен смисъл. Затова предлагам примерно да се мисли за имот в който да се осъществяват кратки бизнес срещи. Така въпросният имот е примерно едноетажна къща, която е подходяща за споменатите цели, като така освен стая за разговори се нуждае от примерно 2 или 4 места за преспиване.

Колко имат интерес към подобен проект? Като начало къде смятате за удачно да се търси място за имота - близо до София или примерно по-централно в страната или нещо трето?
 
Има българска платформа за групова инвестиция в имоти. Обаче в момента не се сещам как се казваше....

Между другото тази статия може да ти е интересна https://www.capital.bg/moiat_capita.../4063898_investirane_v_imot_s_minimalni_sumi/
Опитай се да се сетиш все пак за въпросната българска платформа, ако тя все още съществува.

Статията изобщо не ме интересува, защото гледам на съвместния имот не като на гола инвестиция, а като на обект, който ти дава стратегически предимства в бизнеса.
 
Здравейте,

и аз съм си мислил за нещо подобно и имам интерес. Мен обаче не ме интересува сайта, а самата идея.
В смисъл правиш сайт, ако желаеш да печелиш от него. Както и платформата която колегата визира, която може би е тази https://propertyclub.eu/
В този случай създателите финансират проектите си изключително изгодно за сметка на инвеститорите.
Аз не бих инвестирал в такава платформа, защото не съм доволен от това което ми се предлага в замяна.
 

Горе