Съвременните предприемачи

От: Съвременните предприемачи

Темата е много готина, незнам проучването на каква база е направено но е оцелило поне 9 от 10!

Относно темата с играчките и лукса, се сещам нещо. Вижте това : Why Engagement Rings Are a Scam
 
От: Re: Съвременните предприемачи

Истинския предприемач живее скромно, но щастливо; преценява и взима много трезво решенията свързани с пари; винаги гледа да направи всичко възможно бизнесът му да не страда, заради някоя глупост (нов телефон, скъпа къща); винаги се разпростира според възможностите си (ако печели от бизнесчето си 5К лева на месец, няма да си позволи кола за 50К лева, както правят повече умници); никога не злоупотребява с положението си и ресурсите си. Абе с две думи, човек, който мисли повече от логично и не страда от синдрома на микропениса. :)
Ей тука не съм съгласен, за кола е нормално да отделиш прихода си за 6-8 месеца, да уточня, ако си осигурил други по-важни неща преди това.

Замислям се, да, но наблюденията друго показват после. Само да изясня, не говорим за някой с 50К на месец, говоря за такива дето са си с не толкова доходи. 5К лева на месец е доста добър доход, и определено може да си позволи много неща, но инвестирайки в придобивки, малко му пада прага на доходност. Ти предполагам знаеш как се поддържа кола за 50К и такава за 10К. :) Нали? :)
И тука не съм съгласен. Фен съм на една определена марка и през живота си друга кола(и модел) за себе си не съм купувал. Предпоследната я карах 7 години, за които съм сменял масла, накладки филтри и една водна помпа за 100лева.
Наскоро ми свърши лизинга на офисните коли и ги смених. Какво да ти кажа, на 40-50 хиляди заминаха дисковете, а на едната й смених съединител на 60К, за скромните 900 лева. И това са чисто нови коли и то не за по 10к, а за по 25+.

И като цяло живота не е само гърбуч и развиване на бизнеса, казвам го като човек, който е бачкал по 16-18 часа на ден докато ми потръгнат нещата. Поне до този извод стигнах като се озовах в пирогов. Ще цитирам адвоката си "За какво да се гърбим прекалено? Да са ни по-богати вдовиците ли?".

Парите не са самоцел, те служат да си осигуриш екстри и глезотии, с които да ти се възстановява по-добре работната сила.

Разбира си изключения всякакви. Имам познат, който кара кола за над 100к и живее под наем.
Да не говорим за друг образ който се беше засили да си купува часовник за подобни пари и аз го попитах ти какво исках едно Х6 да си носиш на ръката ли? :D
 
Май не бях правилно разбрах. В моите слова (драсканици) споменавам хора, които освен, че се трошат, те го правят за придобивките си. И аз съм фен на две марки коли и само от тях си купувам. Ама не съм си взел S-класа, на която да сложа газов, баце. Или да си взема телефон за 1000 лева, а в същото време да ходя да пия по 2-3 бири в дискотеките. Нищо, че ми се пие уиски. ;)

Който си е нивото, да си взима това, което иска. Ама да ми дойде некво позьорче и да ми се прави на великия бизнесмен. Нали? По пързалката. :)
 
От: Re: Съвременните предприемачи

Ама не съм си взел S-класа, на която да сложа газов, баце.

Бяха ми казали за някакъв българин, купил си Ролс Ройс и му сложил газово! :-o
 
От: Съвременните предприемачи

Много обичам този начин за предаване на някаква информация. Свежо, цветно, иновативно и кратко. Самата графика е много приятно направена.
 
От: Re: Съвременните предприемачи

Бяха ми казали за някакъв българин, купил си Ролс Ройс и му сожил газово! :-o
За ролс не знам, но познат с хамър с газово имам. и да ти кажа го разбирам :D
 
Re: От: Re: Съвременните предприемачи

Бяха ми казали за някакъв българин, купил си Ролс Ройс и му сложил газово! :-o

Ако знаеш колко такива примери има, направо ще се засрамиш. :) Аз знам за една S-класа и една 7-ца. ;) Сигурно има и други. А да. Има и един пресен пример, в който героя налива в нова X5 десет лева дизел. :)
 
Много обичам този начин за предаване на някаква информация. Свежо, цветно, иновативно и кратко. Самата графика е много приятно направена.

Да. Като я видях тази графика и препознах истинските предприемачим. Такива, на които им отдавам заслужено уважение. И то с удоволстие. ;)

Наистина така би трябвало да изглежда един реален предприемач. Поне според мен мен. :)
 
От: Съвременните предприемачи

Аз не мога да разбера какво има като в новата С-ка или новата 7ца се сложи газово ? Ами тея хора изглежда ги счупват от каране тея коли . А не е ли предприемаческо да си скатаеш разходите или бъркам ? И мене не ми е приятно че с моята 5ца минавам за 50 лв. дизел 140 км и това си е на всеки 2 дена .... ама я карам и повярвай ми иска ми се да и сложа газ . Така ,че като почнете да ги плащате тея сметки тогава говорете ... това е мое мнение .

Поздрави !
 
От: Съвременните предприемачи

Аз не мога да разбера какво има като в новата С-ка или новата 7ца се сложи газово ? Ами тея хора изглежда ги счупват от каране тея коли . А не е ли предприемаческо да си скатаеш разходите или бъркам ? И мене не ми е приятно че с моята 5ца минавам за 50 лв. дизел 140 км и това си е на всеки 2 дена .... ама я карам и повярвай ми иска ми се да и сложа газ . Така ,че като почнете да ги плащате тея сметки тогава говорете ... това е мое мнение .

Поздрави !

Тъка в БГ форумите битува мнението, че ако караш кола за 40-50 бона и нагоре на газ си скъсаняк, а ако караш нафтова печка за 5 бона си ебати пича, не знам на мен ми звучи комплексарско. Аз не виждам нищо смешно или срамно в това да си намалиш разходите на гориво с 50%, щом е възможно.
 
От: Съвременните предприемачи

Аз не мога да разбера какво има като в новата С-ка или новата 7ца се сложи газово ? Ами тея хора изглежда ги счупват от каране тея коли . А не е ли предприемаческо да си скатаеш разходите или бъркам ? И мене не ми е приятно че с моята 5ца минавам за 50 лв. дизел 140 км и това си е на всеки 2 дена .... ама я карам и повярвай ми иска ми се да и сложа газ . Така ,че като почнете да ги плащате тея сметки тогава говорете ... това е мое мнение .

Поздрави !

Тука става въпрос за хора, които си купуват коли за шест цифрени суми а после нямат пари да ги карат. Това е безрасъдна инвестиция. Би трябвало щом имаш кола за 100 бона и да не ти е проблем да и вкарваш по едни 30-40 кинта на ден за гориво.
 
От: Съвременните предприемачи

ама това не е мнение на форумите то си е като цяло ... и аз допреди години ги говорех тея ама като почнах да ги плащам всичко се промени :D
 
От: Съвременните предприемачи

ама това не е мнение на форумите то си е като цяло ... и аз допреди години ги говорех тея ама като почнах да ги плащам всичко се промени :D

Не е само до плащането, дори и да имаш пари защо трябва да ги даваш за бензин, да покажеш на комплексарчетата, че ги имаш ли? Мен точно ми е все тая за тях, бих предпочел спестените пари от газ да ги дам за 5 звезден хотел, а те да си се посмихват от бунгалото :)
 
От: Съвременните предприемачи

Не е само до плащането, дори и да имаш пари защо трябва да ги даваш за бензин, да покажеш на комплексарчетата, че ги имаш ли? Мен точно ми е все тая за тях, бих предпочел спестените пари от газ да ги дам за 5 звезден хотел, а те да си се посмихват от бунгалото :)

:D :| аххаах
 
Спомням си какво ми разказаха за един пич, който дойде на среща с мой приятел с колело. Моя човек с нова (нова, нова, 2008ма година) А8-ца. После се оказа, че човека с колелото е собственик на големи сайтове. Просто харесва да живее както иска, а не както повече изкривеното ни общество е свикнало да възприема големите "бизнесмени". :)

За мен зад сумата предприемач не се крие скъпи и луксозни придобивки. И се надявам това да е фокуса, когато става дума за такъв тип хора. ;)
 

Горе