Съдружник във фирма, без вписване в регистри-възможно ли е?

E.Ivanov

Active Member
Здравейте колеги,
знам, че в този форум има доста знаещи хора и за това, преди да отида при който и да е адвокат, за да не си губя и неговото време и моето, бих искал да попитам:
Възможно ли е (и ако-как) да стана съдружник във фирма, но без да бъда вписван като такъв във регистрите?
Поздрави
 
Ще трябва да се консултираш. Акционер ми се вижда най-близо до това, което искаш. Но реално тогава ще е АД. И ще е нужно да обявяваш дивидент. Някакво дялово участие ще е. Някой по-вещ би могъл да каже, но мисля, че в повечето случаи, да не кажа всички, ако имаш законово участие в дружеството, ще присъстваш официално в документи.
 
А някакъв друг начин, в който да имам права в дадена фирма (защита на инвестицията си), отново без вписване в регистри?
Нотариален договор или друго?
 
Иди при адвокат най-добре. Те таксуват и за загубено време и не се мръщят. Ще ти зададат три въпроса:

1. Каква е юридическата форма на бизнеса - оод, дззд, ад и т.н
2. Каква ти е инвестицията в това дружество.
3. Защо е драмата с вписването.

Подготви си отговорите предварително.
 
Здравейте колеги,
знам, че в този форум има доста знаещи хора и за това, преди да отида при който и да е адвокат, за да не си губя и неговото време и моето, бих искал да попитам:
Възможно ли е (и ако-как) да стана съдружник във фирма, но без да бъда вписван като такъв във регистрите?
Поздрави
Обясни си какво е съдружник и сам ще си отговориш дали има нужда да се вписваш в регистъра :)
 
Благодаря ви колеги.
Ще се възползвам от препоръките и съветите ви.
Поздрави и успехи.
 
Да.
Инвестира на ръка, получава дивидент на ръка, и не се вписва никъде.
Естествено, всичко е на честна дума или кой има по-голям пистолет.

А, и не му трябва адвокат.
 
Да.
Инвестира на ръка, получава дивидент на ръка, и не се вписва никъде.
Естествено, всичко е на честна дума или кой има по-голям пистолет.

А, и не му трябва адвокат.
Е кой е този, който ще се навие да инвестира в Х компания, без грам легален документ :D .... изключвам семейните схеми.
 
ако другият съдружник ти е най добрия приятел :)
Чувал ли си за - приятел до време.
 
Нямаш представа тоя филм колко е грозен и отвратителен. За съжаление го гледах наскоро... Не само приятел, а кръстник на децата ми, аз на неговите, кум, мъж на сестрата на жена ми и приятел от 30 години. От 10 години правим различни бизнес и какви ли не неща. Е към ден днешен не се чуваме и не си говорим, бизнесите ги фалирахме зорлем за да не ги делим, хора останаха без работа заради наща простотия и тн. Всеки по пътя си... Ужасна история, не я препоръчвам на никого! Лидера в бизнеса трябва да е само един, няма друг начин, като са повече финала винаги е катастрофален. Ама всеки го разбира това по трудния начин и си мисли, че на него няма да се случи :)

ако другият съдружник ти е най добрия приятел :)
 
Зависи от хората. Има много успешни бизнеси с 2-3-4 партньори, които се сработват много добре. Аз мога да дам примери с хора, които поотделно нямаше да са постигнали това, което са постигнали заедно. Когато начинът на мислене на партньорите е сходен, има разбирателство и взаимодопълване, става много силна синергия. Но ако и двамата собственици са твърдоглави и/или алчни, бизнесът е обречен. Наистина е тъжно как иначе добри бизнеси се провалят заради неразбирателство.

Въпреки всичко аз никога не бих рискувал да инвестирам без това да е документирано по неоспорим начин, най-добре чрез придобиване на дял от фирмата. Парите наистина променят хората, затова трудно се доверявам на голи думи.
 
Бе вие за фиктивни собственици на фирми не сте ли чули?
А уж се барате финансови акули.
 
Не, може документално да не се водя, просто да си защитя инвестицията.
 
Последно редактирано:
Не, може документално да не се водя, просто да си защитя инврстицията.

Ама ти нямаш връзка с главния мозък! Като те няма на никакъв документ, какви права ще защитаваш? Вече ти казаха начините, които обобщени са 2: или ясни документи, с участието на адвокат или по-голям пищов от другия.
 
Ставаше въпрос за някакво споразумение, заверено при нотариус, но схванах идеята.
Благодаря за отговорите.
 

Горе