Създаване и поддръжка на онлайн магазин - търси се фирма.

Благодаря за забележката!

Коригирах темата, като се надявам сега да е по-добре.

До колкото за опита на екипа ни - мога да гарантираме даден "стаж" в сферара на онлайн магазините и маркетинга, но определено ще излъжа, ако кажа, че сме професионалисти.

Държа да кажа, че не отстъпваме по нищо от фирмите, които ще Ви излезнат под формата на реклами в търсачките, когато напишете "направете ми сайт". Това, което ние предлагаме за разлика от тях е, че ще се захванем с идеята и целите на фирмата и ще работим само по един проект, което гарантира развитие.


Относно коментара по-горе за цената - колко мисля, че ще струва:

За съжаление едва ли има човек тук, който може да каже колко ще му струва отварянето на даден бизнес. Винаги има за какво да се дадат пари, като имаш предвид колко е нужно да платиш само за адвокати и счетоводители, за да имаш легално управление на фирмата.
 
Последно редактирано:
За съжаление едва ли има човек тук, който може да каже колко ще му струва отварянето на даден бизнес. Винаги има за какво да се дадат пари, като имаш предвид колко е нужно да платиш само за адвокати и счетоводители, за да имаш легално управление на фирмата.
С други думи, нямате представа кое колко ще струва.
Нито как да си направите сметката.
Ако искам да ви наема и ми кажете трябват ни 10000 лева за 4-5 месеца за да развием магазина, как ще ги оправдаете?
За какво ще ги похарчите?
Как ще ме убедите, че сте сериозни?

Ориентировъчни разходи, ако решите да го правите от нулата вие:

Адвокат: фирма по ДДС нова ~250 лева еднократно с печатите и всичко.
Счетоводител: около 100 лева на месец.
Фирмена сметка: ~20-25 лева на месец поддръжка.
Помещение: Ако можете да се разминете без наем, от вкъщи или на дропшипинг, безплатно. В противен случай, може да намерите доста добри помещения тип склад/офис от които да пращате и получавате стока за ~300 лева на месец.
Авансов данък наем: Ако сте наели помещение: ~10% * НАЕМА на месец, ако не сте наели помещение безплатно.
Телефон и интернет: Ако ползвате лични, безплатно. В противен случай, около 60 лева на месец за двете.
Ток, вода: Ако ползвате лични, безплатно. В противен случай 20-30 лева.
Онлайн магазин на SaaS - ~50-100 лева на месец.
Данъците на края на годината, както дойдат.

Тотал задължителен разход за 6 месеца:

Min: ~170 * 6 + 250 ~ 1270 * 110% "за всеки случай" ~1397
Max: ~645 * 6 + 250 ~ 4120 * 110% "за всеки случай" ~4532

Оттам нататък ви трябват пари за стока в случай, че ще препродавате.
Тук сметката зависи от бизнес модела и стоката.
 
За успеха на един проект от изключително значение е ефективността на маркетинг кампаниите. Дори и перфектен продукт да имате, ако няма кой да го купи, то проектът е провал. И обратно - ако има купувачи дори и продуктът да е боклук, то проектът е успешен. Ето защо ви предлагам това ваше начинание (което описвате в темата, а не това което се обещава в самото начинание) да го оформите като сайт и след това да му направите самите вие маркетинг кампания. Говоря за такава, в която не се изискват средства - например кампании в социалните мрежи. Така потенциалният бизнес партньор още от началото може да види вашия потенциал. За момента вие давате едно амбициозно, но "голо" обещание.
 
С други думи, нямате представа кое колко ще струва.
Нито как да си направите сметката.
Ако искам да ви наема и ми кажете трябват ни 10000 лева за 4-5 месеца за да развием магазина, как ще ги оправдаете?
За какво ще ги похарчите?
Как ще ме убедите, че сте сериозни?

Здравейте!

Искам да отбележа, че не мога да дам предположение за това, колко би струвало да си отвориш собствен подобен бизнес, защото това зависи от много странични фактори - дали ще е по метода на дропшипинг, чрез доставчик или наличности. Темата не е с цел да коментирам колко пари излиза един бизнес, а по-скоро търсим работа към дадена фирма, за да реализираме общ проект.

"Ако искам да ви наема и ми кажете трябват ни 10000 лева за 4-5 месеца за да развием магазина, как ще ги оправдаете?"
- Първо, ние никога не бихме казали колко пари ни трябват, а колко пари може да се отделят от фирмения бюджет. След като се разберем за даден бюджет може да го разпределим по различните точки в плана, за да придобиете представа как може да ги оправдаем.

По-рано също споменах, че темата за парите е много относителна. Вярно е, че давате наистина полезна информация, но всяка рекламна кампания е различна, всеки бюджет е различен, на всеки идеите са различни, целите са различни.. и най-вече на всеки бюджета е различен. Надявам се да ме разберете правилно.
 
[...] но определено ще излъжа, ако кажа, че сме професионалисти.

Държа да кажа, че не отстъпваме по нищо от фирмите, които ще Ви излезнат под формата на реклами в търсачките, когато напишете "направете ми сайт". Това, което ние предлагаме за разлика от тях е, че ще се захванем с идеята и целите на фирмата и ще работим само по един проект, което гарантира развитие.

Тук маркетингът малко куца. Подгответе се добре и се позиционирайте като професионалисти, ако не във всичко, поне в едно-две неща. Ако кажете на някого, че не си разбирате от работата, как ще ви финансира и ще ви поверява кампании, средства и т.н.?

А гаранциите в тоя бранш като цяло са много страшно нещо.
 
Тук маркетингът малко куца. Подгответе се добре и се позиционирайте като професионалисти, ако не във всичко, поне в едно-две неща. Ако кажете на някого, че не си разбирате от работата, как ще ви финансира и ще ви поверява кампании, средства и т.н.?

А гаранциите в тоя бранш като цяло са много страшно нещо.

Да разбираш и да си професионалист понякога могат да бъдат 2 различни неща, като често основната разлика е в практиката. Човека поне си е честен и казва, че разбира, но не е професионалист..т.е. все още няма необходимия опит, както се вижда от описаните от него проекти. Донякъде имаш право @dreambench , защото наистина малко хора биха се доверили на някой, който не звучи убедително и уверено (да не се бърка с гордо, че в БГ е малко размито понятието). В крайна сметка футболистите са професионалисти, а тези пред кварталните магазинчета дето ги гледат са разбирачи хаха. Погледнато от тази гледна точка, наистина малко биха се ангажирали да рискуват. Иначе предполагам какво е имал предвид @Bekew , просто явно не се е изразил достатъчно правилно.
 
ако сте 1 или 2ма - мисля че в ъпуорк ще ви се изкефят , опишете си уменията там и като почнете да трупате фидбек след всеки проект, на всеки положителен вдигайте по малко цената докато стане толкова колкото ви устройва и докато продължават да ви търсят. ако прескочите лимита надолу и така. там няма да ви търсят доказателство за уменя, а ще ви оценяват с фидбек, хем ще си вдигнете знанията ако се наложи, а с холандски език можете да подбивате цените на холандците. успех
 
Хората търсят да направят на някой читав магазин, евентуално да го разработят и на първо четене - толкова :) Това е тей, най-малкото защото те не са търговците, със стоката, парата, клиентите, знанията и т.н. Могат да помагат маркетингово, ама гаранции за продажби - ЙОК! Те за туй си искат възнаграждение за труда, пък ако бизнеса падне - вина ще има и бизнесменот. Точно за това няма как да участват със стока, пара и т.н глупости, още повече БЕЗ ПАЗАР. То и един пазар...не знам къв шоп трее да е, за да хване и 0.01% от пациентите. Трябва действително да е на сериозен офлайн търговец бизнеса.
Не знам кво се увъртяхте в изчислителни схеми, за офиси, наеми, апарати, фирми и кво ли не..
 
Да разбираш и да си професионалист понякога могат да бъдат 2 различни неща, като често основната разлика е в практиката.

"Към момента работим в едни от най-големите онлайн магазини в България. Имаме изграден опит и усет към клиентите и добре разбираме какво би ги улеснило максимално." - На мен това ми звучи като професионалисти с опит, не на младежи инсталирали по 2 wordpress-а. Затова ми стана странно това "не сме професионалисти", в същото време и "не отстъпваме на другите фирми".

Дефинициите са донякъде субективни, но не ми звучат като кибиците пред кръчмата :)

Както и да е. По-смело, и конкретно.
Евала за търсенето на критика (тук е в изобилие).

Успех!
 
"Към момента работим в едни от най-големите онлайн магазини в България. Имаме изграден опит и усет към клиентите и добре разбираме какво би ги улеснило максимално." - На мен това ми звучи като професионалисти с опит, не на младежи инсталирали по 2 wordpress-а. Затова ми стана странно това "не сме професионалисти", в същото време и "не отстъпваме на другите фирми".

Дефинициите са донякъде субективни, но не ми звучат като кибиците пред кръчмата :)

Както и да е. По-смело, и конкретно.
Евала за търсенето на критика (тук е в изобилие).

Успех!
Приемам забележката.
 
Чудя се ако тази фирма има нужда от само един или може да си позволи само един от вас двамата, кой ще се наеме с работата?
 
И тая тема я побългарихме и им обяснихме на хората нещата от живота :D . Както и да е колегата пуснал темата много правилно отбеляза парите за маркетинга. Маркетинга харчи пари както танка дизел, особенно когато се целят резултати в кратък период от време.

Напаравата на сайта, намирането на продукти и всичко останало като технически решения са лесната и евтината част. Всеки които се е занимавал с подобни неща го знае много добре. После следва анализ на пазара,анализ на конкуренция,анализ на клиенти, какви са те, как взимат решения за покупка, каква е аудиторията, как се стига до нея,каква е покупателната способност на пазара на които ще се продава. Оценки за разтеж и развитие на тази ниша спрямо предходни години, на горе ли върви или на долу, причини и т.н. И всичко това се прави преди да се започне да се прави маркетингова стратегия за рекламата. Да отвориш онлайн магазин не е като да отвориш физически и да чакаш някой да мине и да влезе.
 
Да, мит е, че скъпите неща са сайта и всичко около техническото изпълнение на проекта. После идват сериозните разходи, които са именно маркетинга и отделяне на ресурс за набиране на продажби. Онлайн магазин без трафик е толкова полезен като отвертка в спиците на засилен колоездач. Ще стигнеш до желаната дистанция, но в колко охлузвания и травми. :)

@ecomm , може да се сравни отварянето на онлайн магазин с отварянето на фризьорски салон само ако и двете имат еднаква стартова линия. Демек фризьорския салон да е в затънтена махала без живущи хора и нищо в околността.
 
Абсолютно съгласен с последните коментари на @Blinky и @ecomm . Като човек, живеещ в "дълбоката провинция" от личен опит казвам, че допреди няколко години (а и сега, но с по-малка концентрация) масовото мислене за отваряне на онлайн магазин е като да продаваш на сергийка в Димитровград през 90-те. Плащаш 200лв за сергия, правиш чистка вкъщи като отделяш стари пепелници, тостери, четиритактовия двигател от мотопеда на Бай Груди и шушоните на кака Станка (която е била на 90г. когато ги е плела) от село 9-те къпини и нещата тръгват от самосебе си. Е...сергията е на 9-тата глуха на пазара и вероятно си с усещането, че си на туризъм по някоя неизвестна екопътека поради разредеността на движението, но няма нищо, все някой ще "клъвне". Истината е, че онлайн търговията е като всеки друг бизнес в наши дни - иска се постоянство, наливане и строго следене на възможно най-много фактори. След направата на сайта (което не казвам, че е лесна задача) се изискват постоянни усилия в сфери като копирайтинга, маркетинга, правене на рекламни кампании, постове по социалките, анализ на резултати и адаптиране към средата. А бе...не е Бай Тошово време с 2 думи....
 
Има супер много фирми, но аз бих ти препоръчал няколко човека от тук. Това са СТАН, Самбата, Агата и Нока. Няма какво да му мислиш. проучи си и си действай.

@M.I.6. , пич оправи го това в подписа ти. :)
 
Има супер много фирми, но аз бих ти препоръчал няколко човека от тук. Това са СТАН, Самбата, Агата и Нока. Няма какво да му мислиш. проучи си и си действай.

@M.I.6. , пич оправи го това в подписа ти. :)

Верно не ми остава време да подновя "визитката", ама кое не ти хареса бе "пичовото"? Или си усетил просто Need за критика :D.
 
Верно не ми остава време да подновя "визитката", ама кое не ти хареса бе "пичовото"? Или си усетил просто Need за критика :D.
Усетих, че е редно приятелски да ти го кажа. Повярвай, по-рязък съм по принцип. :)
 
Усетих, че е редно приятелски да ти го кажа. Повярвай, по-рязък съм по принцип. :)
Хаха добре. Оценям, че удряш с тъпото на брадвата. Като имам свободно време, ще се обърна към креативните възможности на WP Elementor-a. Отворен съм към идеи и критика.
 
Хаха добре. Оценям, че удряш с тъпото на брадвата. Като имам свободно време, ще се обърна към креативните възможности на WP Elementor-a. Отворен съм към идеи и критика.
Плескай един WP и си ти. ;) Не се мъчи с тия сайтбилдъри. Може би това ще е най-добрия съвет. ;)
 
Плескай един WP и си ти. ;) Не се мъчи с тия сайтбилдъри. Може би това ще е най-добрия съвет. ;)
Да бе така е, прав си. От сума ти време го отлагам, защото обмислям ново име - съответно лого, дизайн и сума ти обекти, които не съм добавил. А след цял ден работа на компютър се "пикселизирам" и така къде умишлено, къде неумишлено протаквам :D :D. Но си прав де...приемам критиката :D. Да взема даже да го махна от подписа, че тука сте все с набито око за критиката, а потупването по рамото става все по-рядко хахаха.
 

Горе