Създаване на просто портфолио

LovechGuy

Active Member
Здравейте,
От доста време се каня да си оправя портфолиото, т.е да си направя приличен сайт, а не като сегашния ..
Та предварително се извинявам за загубеното ви време и вероятно елементарните ми въпроси.
Като за начало си купих домейн и остана въпросът относно хостинга - какъв да избера ?
Също така какво ще е най-удачно да използвам (Wordpress, Joomla, etc) ?
На кратко ми трябва сайт, изграден от няколко страници - начална, галерия, форма за контакт и цени.
Благодаря предварително за отделеното време !
Поздрави,
GDesigns

ПП: За всички, които ще ми кажат да си платя на някого да ми направи портфолио - не ми е проблем да си платя, просто искам да се науча :)
 
От: Създаване на просто портфолио

За хостинг бих избрал този: http://deyhost.com/hosting/shared/
За система Wordpress, чувал съм че има повече разработили от Joomla, много плъгини и неограничени възможности. Също така Joomla ми се струва объркана и нещата винаги трябва да се дооправят, за разлика от WP, където проблеми при тема или плъгинн са рядкост.
 
От: Създаване на просто портфолио

Според зависи какви са ти знанията, колко ти се занимава, можеш и ти да си напишеш красиво портфолио. Eто няколко примера: click1, click2, click3

Wordpress има хубави теми. Не си падам по Joomla :(

Що се отнася до хостинг, щом искаш да се учиш, мога да ти направя акаунт и да ползваш безплатен :)
 
От: Създаване на просто портфолио

Благодаря и на двамата за мненията!
Не съм запознат никак с писането на сайтове - само познания в html. Идеята ми е с готови плъгини и теми да работя, като тук-там променя по нещо.
А това с безплатния хостинг ми допадна. :)
 
От: Създаване на просто портфолио

Ако си добър с html -> html5 + css + js - страхотни неща можеш да постигнеш. Примерно този "framework" и с него да изградиш портфолиото си от нулата, като в същото време се учиш. Аз самия планирам скоро да си една на "гъза" и да почета малко :)

Иначе най-лесно като че ли е някоя готова тема за Wordpress, но ако ще се занимаваш с дизайн е по-добре към първия вариант да се насочиш. Това поне е моето мнение.
 
От: Създаване на просто портфолио

Ако имаш кодерски наклонности, можеш да си хостнеш сайтчето безплатно в GitHub Pages.
 

Горе