Създаване на първи Bitcoin портфейл и теглене на 50.000лв

Преди 2-3 дни гледах шефа на НАП да се изказва по въпроса. Доходите от криптовалути се облагат като сделки с обикновени валути, това са думите му буквално. Вероятно не всички служители са наясно все още по места. Но това не прави данъка по-малко дължим :)

Ето го и официално:

„Националната агенция за приходите извършва надзор и контрол върху физическите и юридическите лица с цел да предотврати неплащането на данъци, но към момента криптовалутите се разглеждат като част от останалите финансови инструменти“, коментира Росен Бъчваров, говорител на НАП,

Ако си ходил в НАП и си опитвал да си платиш данък печалба от биткойн, предполагам си наясно, че там нямат и идея за какво иде реч! Долар/Евро не може да се сравняват с биткойн, тъй като са признати разплащателни средства на територията на държавата и е нормално да се облагат с данък приходите от тях, докато биткойн все още не е признат за такова и няма как да облагаш нещо с данък, което образно казано несъществува!
 
Последно редактирано:
докато биткойн все още не е признат за такова и няма как да облагаш нещо с данък, което образно казано несъществува!
Айде бе. :D
 
Здравейте, очаквам скоро плащане с 2 биткойна и за мен това са много пари, които искам да изтегля веднага, моля да ми кажете къде е най-сигурно да си направя портфейл и как да го използвам за да остане анонимен ип адреса ми защото знам, че е незаконно. Също така къде да изтегля около 50.000 лв , доколкото знам банките са забранили биткойн транзакциите. Може въпросите ми да са глупави за някои хора, но просто ми е за пръв път и сумата е голяма за мен за това искам да се допитам и до вас. Благодаря за отделеното време

Няма нищо незаконно.


www.bitcoinsatthemoment.com - за лесна покупко/продажба.
 

Горе