Съмнителни кликове на сайта в Адесенс

wood

Well-Known Member
От няколко дена гледам в акаунта ми на Адесенс че имам по 20-30 клика на три сайта и Адесенс не ги отчита като приходи. Писах им за съмнителни кликове но още нямам отговор от тях. В статистиката на Адесенс и на histat не мога да хвана от коя държава или ИП идват тези кликове, защото има много влизания от различни държави и ИП и не мога да отсеч кое е... Има ли софт който да се инсталира на сайта и да хваща от кое ИП се клика на банера и на кой банер.
Как мога да се справя с този проблем и от какво може да е той. Сайтовете са на системата vivaru.

biaaro

Well-Known Member
От: Съмнителни кликове на сайта в Адесенс

По принцип няма проблем, олигофрена ще клика, ще клика и ще се откаже. Гогле не са толкова тъпи, че да ти баннат сайта за злонамерени кликове. Просто няма да ти отчитат приходи и толкова. Според мен няма място за притеснение. Проблем правят ако сам си кликаш, което хващат лесно, за злонамерени кликове нищо няма да ти направят.

wood

Well-Known Member
От: От: Съмнителни кликове на сайта в Адесенс

По принцип няма проблем, олигофрена ще клика, ще клика и ще се откаже. Гогле не са толкова тъпи, че да ти баннат сайта за злонамерени кликове. Просто няма да ти отчитат приходи и толкова. Според мен няма място за притеснение. Проблем правят ако сам си кликаш, което хващат лесно, за злонамерени кликове нищо няма да ти направят.

Стига да не е някой бот...че тогава няма да му омръзне :). Сега като прегледах логовете виждам че се влиза и предполагам се клика от Австралийско и Немско ИП... и в момента продължават да влизат в сайтовете и гледам в Адсенса че има над 30 клика. Блокирах ИП - то но след това се влиза с друго ИП.

Някой може ли да ми каже как мога да напрявя така че сайта за САЩ да се отваря само от САЩ, сайта за Австралия само от Австралия.

wood

Well-Known Member
От: Съмнителни кликове на сайта в Адесенс

Бот ли е или не е бот...но преди малко олигофрените от Адсенс ми закриха акаунта...пишат / В случая засякохме невалидна дейност на Вашия сайт и профилът Ви бе деактивиран /.
Какво да правя с такива идиоти...ако беше eBay много се съмнявам че щяха така с лека ръка да закрият профила. Все ми е едно, ще си открия нов профил..ама не е там работата.

Горе