Съмнителни кликове на сайта в Адесенс

wood

Well-Known Member
От няколко дена гледам в акаунта ми на Адесенс че имам по 20-30 клика на три сайта и Адесенс не ги отчита като приходи. Писах им за съмнителни кликове но още нямам отговор от тях. В статистиката на Адесенс и на histat не мога да хвана от коя държава или ИП идват тези кликове, защото има много влизания от различни държави и ИП и не мога да отсеч кое е... Има ли софт който да се инсталира на сайта и да хваща от кое ИП се клика на банера и на кой банер.
Как мога да се справя с този проблем и от какво може да е той. Сайтовете са на системата vivaru.
 
От: Съмнителни кликове на сайта в Адесенс

По принцип няма проблем, олигофрена ще клика, ще клика и ще се откаже. Гогле не са толкова тъпи, че да ти баннат сайта за злонамерени кликове. Просто няма да ти отчитат приходи и толкова. Според мен няма място за притеснение. Проблем правят ако сам си кликаш, което хващат лесно, за злонамерени кликове нищо няма да ти направят.
 
От: От: Съмнителни кликове на сайта в Адесенс

По принцип няма проблем, олигофрена ще клика, ще клика и ще се откаже. Гогле не са толкова тъпи, че да ти баннат сайта за злонамерени кликове. Просто няма да ти отчитат приходи и толкова. Според мен няма място за притеснение. Проблем правят ако сам си кликаш, което хващат лесно, за злонамерени кликове нищо няма да ти направят.

Стига да не е някой бот...че тогава няма да му омръзне :). Сега като прегледах логовете виждам че се влиза и предполагам се клика от Австралийско и Немско ИП... и в момента продължават да влизат в сайтовете и гледам в Адсенса че има над 30 клика. Блокирах ИП - то но след това се влиза с друго ИП.

Някой може ли да ми каже как мога да напрявя така че сайта за САЩ да се отваря само от САЩ, сайта за Австралия само от Австралия.
 
От: Съмнителни кликове на сайта в Адесенс

Бот ли е или не е бот...но преди малко олигофрените от Адсенс ми закриха акаунта...пишат / В случая засякохме невалидна дейност на Вашия сайт и профилът Ви бе деактивиран /.
Какво да правя с такива идиоти...ако беше eBay много се съмнявам че щяха така с лека ръка да закрият профила. Все ми е едно, ще си открия нов профил..ама не е там работата.
 

Горе