Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

Съобразявате ли се с предпочитанията на IE6?

  • Да напълно, гледам през всички версии да е еднакво!

    Votes: 3 15.0%
  • Да, въпреки че го смятам за маловажно.

    Votes: 3 15.0%
  • Само при желание на клиента

    Votes: 2 10.0%
  • Поглеждам го, но не му отдавам значение.

    Votes: 3 15.0%
  • НЕ! Това е единственият начин да разкараме тази гадина!

    Votes: 8 40.0%
  • ИЕ!? Какво е това, бе?

    Votes: 1 5.0%

  • Общо гласове
    20

cMe7eH

Member
Нагласяте ли сайтовете си към тази остаряла версия на ИЕ? И, ако да доколко? Пускам тази анкета по повод основния ми сайт, който от много бутане в кода съм му развалил визията на ИЕ 6.0. Съпорт-а не поддържа този браузър, затова трябва да се оправям сам, което ще ми коства доста усилия предвид, че не се занимавам с подобен род дейности.
По статистика някъде около 15% от потребителите ми са с ИЕ 6, което си е доста сериозен процент, но все пак виждат що годе текста, въпреки че дизайнът е шит под ИЕ 6.
Та интересува ме вашето мнение?
П.С. Знам, че имаше подобна тема в края на миналата година, но ме интересува какво е процентното съдържание на хората, пък и не стана супер градивна старата тема.
 
От: Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

Аз го оправям само ако клиента се размрънка, пък за мои саитове не го гледам изобщо. Да се оправят, това е браузър на над 10 години все пак. Тия хора са ми много странни, то половината интернет не им работи.
Иначе процента не е малък, та по някои път няма как.

ЕДИТ: а то сега даже и да искам немога да го отворя, щото нали можеш само по едно ИЕ да подкарваш (тия standalone-ите са шит) и единствения начин е да катериш виртуални машини.
 
Последно редактирано:
От: Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

Е*ал съм му майкта на интернет експлоудъра, се ми е едно дали е 6, 7 или 8, тва просто не е браузър за мен; лисицата, опера, хром, сафари - ей това са браузъри!
 
От: Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

абе не е бераузер ама се ползва масово
като не им зареди адсенса напраилното място и не кликат им и бърка у здавето затова се съобрзявайте със сичко :)
много народ има с ие6 !
 
От: Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Докато е над Safari и Opera, колкото и да не ни се ще, ще трябва да се съобразяваме... :mrgreen:

Аз напоследък правя и друго: интро страница за IE6 юзърите (само за тях се отваря), която им обяснява, че браузърът е калпав, дава им линкове за ъпдейт или download на друг такъв + линк за продължаване към сайта (на техен риск) :mrgreen:
 
От: От: Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Докато е над Safari и Opera, колкото и да не ни се ще, ще трябва да се съобразяваме... :mrgreen:

Аз напоследък правя и друго: интро страница за IE6 юзърите (само за тях се отваря), която им обяснява, че браузърът е калпав, дава им линкове за ъпдейт или download на друг такъв + линк за продължаване към сайта (на техен риск) :mrgreen:
И аз замислям нещо подобно, но ще видим. Добре се развива анкетата за сега :p
 
От: Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

При мен Една трета от трафика ми е през ИЕ, като 6, 7 и 8 се ползват по равно, което означава че през 6 тицата минава около 10% от общият трафик. Няма как да не се съобразявам
 
От: Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

Не. И не ми дреме за ИЕ6 юзърите. Те освен за дигане на Алексата за друго не стават. Само ти ядат бандуита.

Фиксването на дизайна дори само криво-ляво е чисто пилеене на ресурс дека може да се оползотвори да шашнеш по-интелектуално извисената юзерия...

ПС: Даже за кликане по Адсенза не биват, понежи най-вероятно са от Чад, Пакистан, Мозамбик, България, Чукотка, Кот д'Ивоар или Шри Ланка - я гугъл ви даде 2 цента я само 1 ....
 
Последно редактирано:
От: Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

10% потребители с IE6 не са малко.

Я си представете, че печелите по $1000 / месец от даден сайт. И в един момент дизайна му се скапва за IE6 и губите по $100 / месец само заради това. Как ви се струва?

Ами ако печелите по $10 000? Загуби по $1 000 никой не харесва.
 
От: Съобразявате ли се с Internet Explorer 6?

Въобще не ми пука за ИE6, ако сайта ми се показва добре на по-новите версии (13% от влизанията ми са от ИЕ6), по-простата причина че никога не съм го тествал на тази версия. Не ми се и занимава.

Разчитам че все по-малко юзъри ще го ползват за в бъдеще, че да си създавам главоболия с тестване и т.н.
 

Горе