Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

cross

Well-Known Member
Здравейте,
Днес, както всеки ден си включих компютъра, но имаше изненада: излезе ми съобщение, че windows-а не ми е лицензиран, което е точно обратното. Софтуера на лаптопа ми е за корпоративни клиенти, с неограничен брой инсталации. Версията ми е Windows 7 Ultimate
Според вас на какво се дължи това?
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

Здравейте,
Днес, както всеки ден си включих компютъра, но имаше изненада: излезе ми съобщение, че windows-а не ми е лицензиран, което е точно обратното. Софтуера на лаптопа ми е за корпоративни клиенти, с неограничен брой инсталации. Версията ми е Windows 7 Ultimate
Според вас на какво се дължи това?
[emoji1]
За пръв път чувам корпоративни клиенти да ползват Ultimate...

Отделно няма такова нещо като неограничен брои инсталации. Всичко е лимитирано - 200, 500, 1000 и на базата на това се плащат лицензите...

С две думи, ако наистина мислиш, че проблема е в МС, звъниш един телефон(може и в БГ офиса), описваш проблема и ти го оправят, иначе се оправяш както можеш...
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

[emoji1]
За пръв път чувам корпоративни клиенти да ползват Ultimate...

Отделно няма такова нещо като неограничен брои инсталации. Всичко е лимитирано - 200, 500, 1000 и на базата на това се плащат лицензите...

С две думи, ако наистина мислиш, че проблема е в МС, звъниш един телефон(може и в БГ офиса), описваш проблема и ти го оправят, иначе се оправяш както можеш...

Ами лично аз не отговарям изобщо за IT частта, така че не мога да коментирам относно това дали ползваме Ultimate. А иначе мога и да покажа - пише си, че е за неограничен брой инсталации. :)
Благодаря за съвета, ще потърся телефоните и ще звънна и ще видя какво ще кажат.
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

Версията ми е Windows 7 Ultimate
Според вас на какво се дължи това?

Ами ти си написал, че ползвате Ultimate. Ако лиценза Ви е за друга версия, е нормално да не може да ползваш Ultimate с него...
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

Аз ползвам замунденски и нямам никакви проблеми (за разлика от теб) :lol:
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

Здравейте,
Днес, както всеки ден си включих компютъра, но имаше изненада: излезе ми съобщение, че windows-а не ми е лицензиран, което е точно обратното. Софтуера на лаптопа ми е за корпоративни клиенти, с неограничен брой инсталации. Версията ми е Windows 7 Ultimate
Според вас на какво се дължи това?

А що не се обадиш АйТито във фирмата да ти реши проблема?

За теб компютъра е като една щайга/амбалаж. Ако щайгата е наред - ще си слагаш доматите във него и фирмата ще печели.
Не е твой проблема че щайгата не работи АКО друг отговаря за щайгата...
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

Ако имаше лиценз досега да си звъннал на поддръжката майкрософт.
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

А като IT-то е в болничен още 15 дни?

Ми това не е твой проблем... ако не можеш да си вършиш работа е проблем на фирмата.
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

Ми това не е твой проблем... ако не можеш да си вършиш работа е проблем на фирмата.

Викаш управителя на представителството да не си свърши работата?:D
Лошото е, че просто няма как да не се свърши...
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

Сподели после какво е станало, че ми стана интересно...
 
Последно редактирано:
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

Развесели ме доста :)
И к'во, викаш, ти си "управителя на представителството", и баш на теб да ти се падне тоя гаден Windows :lol:
Направо го уволнявай т'ва ИТ, и без това не върши работа...
Викаш управителя на представителството да не си свърши работата?
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

Развесели ме доста :)
И к'во, викаш, ти си "управителя на представителството", и баш на теб да ти се падне тоя гаден Windows :lol:
Направо го уволнявай т'ва ИТ, и без това не върши работа...

Благодаря за компетентния съвет!
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

[emoji1]
За пръв път чувам корпоративни клиенти да ползват Ultimate...

Отделно няма такова нещо като неограничен брои инсталации. Всичко е лимитирано - 200, 500, 1000 и на базата на това се плащат лицензите...

С две думи, ако наистина мислиш, че проблема е в МС, звъниш един телефон(може и в БГ офиса), описваш проблема и ти го оправят, иначе се оправяш както можеш...

да де, ама като сулю и пулю са получили достъп до сорса на бозата и са го инсталирали където им падне без да питат, някакси 1000-те инсталации са свършили...

joker: removewga
 
От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!

А като IT-то е в болничен още 15 дни?

Готина тема :D

Чакай да quot-на, че още не съм си дописал софтуера, който записва мненията на кроса и ми ги прави в стилизирани html странички.





Здравейте,
Днес, както всеки ден си включих компютъра, но имаше изненада: излезе ми съобщение, че windows-а не ми е лицензиран, което е точно обратното. Софтуера на лаптопа ми е за корпоративни клиенти, с неограничен брой инсталации. Версията ми е Windows 7 Ultimate
Според вас на какво се дължи това?


От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!



Ами лично аз не отговарям изобщо за IT частта, така че не мога да коментирам относно това дали ползваме Ultimate. А иначе мога и да покажа - пише си, че е за неограничен брой инсталации. :)
Благодаря за съвета, ще потърся телефоните и ще звънна и ще видя какво ще кажат.

Според вас на какво се дължи това?[/QUOTE]


От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!



Днес ще звъня, бъде спокоен.


От: Съобщение за нелицензиран уиндоус?!



Викаш управителя на представителството да не си свърши работата?:D
Лошото е, че просто няма как да не се свърши...
 

Горе