Сървъри- хостинги колокации и прочие...

AMOUN

Well-Known Member




Абе понеже от хоста ми нещо се ебава напоследък та се оглеждам за алтернативи и попаднах на това :


  • Intel Pentium Dual-Core E2180 2.2GHz, 800MHz FSB, 1MB Cache, Socket 775
  • HDD 2 X 160 GB SATA II дисково пространство, RAID
  • 2 X 1 GB DDRII PC800 оперативна памет
  • Intelligent Platform Management Interface (IPMI)
  • 24/7 мониторинг
  • 1200 GB месечен трафик
  • 2 IP адреса безплатно
  • контролен панел WebMin (безплатно при заявка)
  • контролен панел cPanel с WHM (заплаща се допълнително)
  • BackUp пространство (заплаща се допълнително)
  • пълен (root) достъп
ТА ДА ПОПИТАМ ТОВА НЕ Е ЛИ ЕДИН НАЙ-ОБИКНОВЕН КОМП АКТУАЛЕН ПРЕДИ 2 ГОДИНИ ЗА ДОМАШНО ПЦ ЗА НЕТ ?
процесора... от 70 лева
2 платки рам ддр2 ...
2 харда 160 гига
остава дъното да е някой асрок :)
изобщо какъв сървър е това?
и искат 280 лева за наего
като аз МОГА ДА СИ ГО КУПЯ ЗА 280 ЛЕВА?
нещо аз ли бъркам
или са решили че понеже секретарката не заема ресурсите на компа си, а само цъка у фейсбука и по скайпа, та да го дадат за 300 под наем лева да избият за половината и заплата - че и без това не им върши никаква работа ? :) - а нета ... той си е по кабела...
това все едно аз да отдам под наем моя комп ?
ил ида вържа лаптопа си и ще имам по голям ресурс от този който ми предлагат те ?

или грешно разсъждавам нещо :) ?
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Ми само дето има два диска и raid, иначе е като на жена ми компютъра :)
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

еми то има дъна с райд и са с 20 лева по скъпи а един хард струва 60-70 лева
изопбщо неразбирам как може да е толкова пара като той нов струва толкова тоя сервер ?
еми да пусна нет за 50 лева на месец да закача 5 компа на суича и да псукам под наем сървери дева не няма смисъл имам 4 компа с камери на тях да пусна тях за сервери те и без това са вързани към нета и само камери имат
по един втори диск и една райд платка за 30 лева и ще станат по добри и от този даже който е показан тук :)
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Компонентите в една сървърна конфигурация не могат да се сравняват с една настолна конфигурация.
Например хард дисскът в една сървърна машина е проектиран да издържа на голям товар по-бърз е има по-голям живот,по-малка топлина отделя и още ++ отколкото един обикновен настолен хард диск който е бавен.
Според мен хубава сървърна машина е над 2000-3000 лв. е зависи и за какво ще се ползва сървъра.
Можеш също да погледнеш форума
Код:
http://hardwarebg.com/forum
там ще ти обяснят всички разлики между 2-те конфигурации и кое да предпочетеш според нуждитети.
 
От: От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Компонентите в една сървърна конфигурация не могат да се сравняват с една настолна конфигурация.
Например хард дисскът в една сървърна машина е проектиран да издържа на голям товар по-бърз е има по-голям живот,по-малка топлина отделя и още ++ отколкото един обикновен настолен хард диск който е бавен.
Според мен хубава сървърна машина е над 2000-3000 лв. е зависи и за какво ще се ползва сървъра.
Можеш също да погледнеш форума
Код:
http://hardwarebg.com/forum
там ще ти обяснят всички разлики между 2-те конфигурации и кое да предпочетеш според нуждитети.


ти разгледа ли първия ми пост ?
аз знам каква е разликата между
сървърна машина и потребителска
но ти веидя ли предложението
с рам ддр2 процесор 2130 и 160 гб сатки ?
че ми казваш да ми обясняват в хардуер бг?
виж какво предлагат тия ! хост на компютъра на секретарката бре :)
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Хмм да извинявам се не съм догледал.
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Плащаш за мониторинг, администрация (освен ако не си Линукс нърд), ток, презумпцията че нета на тях им спира по-рядко...

От друга страна цената е леко понадута като гледам какви процесори са наслагали. Особено като свериш с някоя средностатистически хамерикански хостинг - http://www.ubiquityhosting.com/web-hosting/managed-dedicated-plans
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

да цакат баламите, то тва е идеята..
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Че те почти всички сървъри в БГ-то са секретарски.
Сега ли се усещате :)
Аз и съм виждал доста, фън е :) Риткаш си го под бюрото чат пат
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

АБЕ КАЗВАТ МИ ЧЕ ПОНЕЖЕ САЙТА МИ ПРЕТОВАРВАЛ МНОГО СЕРВЕРА И ТОЙ КИЛВАЛ ПРОЦЕСИ ОТ ЗОР ИЗАРАДИ ТОВА НЕ СЕ ВИЖДАЛ ОТ НЯКОИ ГРАДОВЕ БАХ МАМАУ ИМА ЛИ ЛОГИКА В ТОВА ? ЩОТО НА МЕН НЕ МИ СЕ СТРУВА ЛОГИЧНО НО МОЖЕ И АЗ ДА НЕ РАЗБИРАМ ?

root@vps [~]# free -m
total used free shared buffers cached
Mem: 2048 1113 934 0 0 0
-/+ buffers/cache: 1113 934
Swap: 0 0 0

Имате 1024MB гарантирана памет и я преминавате т.е. VPS-а има нужда от още RAM, за да работи нормално. Това може да е причина за спиране на сервизи от време на време, когато стигнете лимита и сървъра започне да kill-ва процеси, за да намали използваната памет до лимита на VPS-а.

НЯКОЙ ДА МЕ СВЕТНЕ КОЙТО РАЗБИРА
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Не логика няма. Когато нямаш памет, да почват да се килват процеси, но тия процеси няма как да се килват за Варна а за София не. По скоро проблема е DNS или свързаност. От това което показваш памет имаш и то много ! Използваш едва малко над 50% .
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

то 2гб е пиковата иначе 1000 гарантираната
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Ако нямаш памет би трябвало да ти връща грешки от рода на can't allocate memory, но не и да нямаш видимост. Между другото погледни си ЛС.
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

АБЕ КАЗВАТ МИ ЧЕ ПОНЕЖЕ САЙТА МИ ПРЕТОВАРВАЛ МНОГО СЕРВЕРА И ТОЙ КИЛВАЛ ПРОЦЕСИ ОТ ЗОР ИЗАРАДИ ТОВА НЕ СЕ ВИЖДАЛ ОТ НЯКОИ ГРАДОВЕ БАХ МАМАУ ИМА ЛИ ЛОГИКА В ТОВА ? ЩОТО НА МЕН НЕ МИ СЕ СТРУВА ЛОГИЧНО НО МОЖЕ И АЗ ДА НЕ РАЗБИРАМ ?



НЯКОЙ ДА МЕ СВЕТНЕ КОЙТО РАЗБИРА

Технологията, която използват не може да се използва за сайтове, тази технология е безплатна и не върши работа. За това ти килва процесите.
Иначе, процесите и това от къде ще се отваря сайта, нямат нищо общо. Едното е софтуерно а другото интернет проблем.

Хостинг ли си търсиш? Ние продаваме VPS и Наети сървъри.
Използваме платена технология от най-високо ниво, която определено не килва процеси, което е меко казано смешно, че използват тази технология, хората при които хостваш.
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

INDELOZO мисля, че се бъркаш какво ползват те и какво вие ?
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

INDELOZO мисля, че се бъркаш какво ползват те и какво вие ?

Няма как да знаеш, че бъркам, при положение, че не си в час с тези неща.
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Прав си аз съм си npocTak :)
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

@AMOUN, бате, скив на кво попаднах: http://www.server4you.com/us/economy/index.php :lol:

АМД Дюрон.. пхах, кашон с такъв процесор се чудех дали да не си взема преди 7 години, тея ми предлагат хостнг на него да правя, то такава машина само за счетоводство и скайп става да го ева.. :D
гледам и стари бартънчета нещо се опитват да бутнат...
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

АБЕ КАЗВАТ МИ ЧЕ ПОНЕЖЕ САЙТА МИ ПРЕТОВАРВАЛ МНОГО СЕРВЕРА И ТОЙ КИЛВАЛ ПРОЦЕСИ ОТ ЗОР ИЗАРАДИ ТОВА НЕ СЕ ВИЖДАЛ ОТ НЯКОИ ГРАДОВЕ БАХ МАМАУ ИМА ЛИ ЛОГИКА В ТОВА ? ЩОТО НА МЕН НЕ МИ СЕ СТРУВА ЛОГИЧНО НО МОЖЕ И АЗ ДА НЕ РАЗБИРАМ ?



НЯКОЙ ДА МЕ СВЕТНЕ КОЙТО РАЗБИРА

Понеже виждам, че ползваш VPS решение, значи мога да се намеся. Съветвам те да се поразровиш из логовете на въпросните services, които се спират. И аз ползвам VPS с гарантирани 1024mb рам + 1024 burstable. Случи ми се 2 пъти да оставам без бърст, но тогава нито един service не ми крашна - просто вадеха грешки. Най-голям проблем ми правише MySQLа, който плюеше грешки тип "cannot allocate resources" или нещо подобно. Не знам каква ползваемост имат сайтовете ти и колко на брой са те, за да са ти неубходими подобни ресурси, та още повече пък да се дънят по такъв начин.
Като съвет могат да ти дам да си смениш httpd демона. Преди ползвах хАпачето и за общо 15 000 дневни посещения за три сайта хостнати на VPSа ми бяха неубходими 1300++ МБ рам, като 40% от това се използваха от апаче и 50% от буфера на mysql. От както преминах на безплатното решение от litespeed (повече инфо http://www.litespeedtech.com/overview.htmlhttp://www.litespeedtech.com/overview.html), нямам подобни проблеми!
Код:
[****@**** ~]$ free -m
             total       used       free     shared    buffers     cached
Mem:          2048        740       1307          0          0          0
-/+ buffers/cache:        740       1307
Swap:            0          0          0
Като голяма част от това е заето от MySQL:
Код:
 7773 mysql      5 -10  551m  39m 4144 S  0.7  1.9   0:00.90 mysqld
На кратко litespeed в момента ми точи не повече от 150мб рам памет.
Така по въпроса с РАМта се изказах, време е за коментар върху предходните коментари :)

Много от вас подценявате сървърните машини, както и мястото където се намират. Самия датацентър е оборудван със скъпа апараторуа, и не говоря за самите ракове, които също не са евтини, а за климатичните инсталации, специалния под и т.н.
Вярно е, че в България цените са доста завишени и се предлага сравнително остаряла техника на висока цена, но това е разбираемо предвид казаното по-горе. За сървър или по-точно компания, която предлага сървъри, бих препоръчал http://www.worldstream.nl/http://www.worldstream.nl/.

Трето, много от вас подценявате способностите на подобен род машина. В момента моя VPS разполага със 1300 Mhz процесор, който ми е повече от достатъчен за да подържа над 15 000 посещения дневно с една камара хитове по файловете. Казвам го на база това - load average: 0.47, 0.30, 0.33, Cpu(s): 0.7%us, 0.3%sy, 0.0%ni, 99.0%id, 0.0%wa, 0.0%hi, 0.0%si, 0.0%st.
Така че с това двуядрено процесорче load average със сигурност ще падне на стойност под 0.10.
Не казвам, че съм кой знае колко компетентен и умен "администратор", защото не съм такъв. Просто ако ползвате някой OpCode оптимизатор като APC, eAccelerator, Memcached и т.н., ще намалите сериозно натоварването - поне при мен това се получи от както сложих APC.
Забравих да спомена, че сайта който прави най-много трафик - около 11-12 000 дневно, е базиран на Wordpress с над 30 плъгина (Къде са хората които говореха колко тромав и товарещ бил wordpress?).

AMOUN сигурен съм, че ако оптимизираш малко самата машина, няма и да помислиш за сървър в близките няколко месеца.

Дано това ми мнение е от полза :)
Поздрави!
 
От: От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

... ако ползвате някой OpCode оптимизатор като APC, eAccelerator, Memcached и т.н., ще намалите сериозно натоварването - поне при мен това се получи от както сложих APC.

Инсталирането на APC наистина има Впечатляващ ефект. Натоварването пада в пъти, скоростта се увеличава. При това се добавя за 5 мин.
 

Горе