Сървъри- хостинги колокации и прочие...

От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Това че сайтовете са невидими в определени градове ми говори
само едно, БЯГАЙ БЪРЗО от тази хостинг фирма.
Винаги съм смятал че БГ фирмите са интранет доставчици.
За интернет още им е рано.:(
Какъвто и сървър да си наемеш трябва да се побутне.
И един съвет гледай да не е в БГ.В чужбина са по-евтини а и свързаността им е каде по-добра.
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Грешката им е само, че не са му подновили домейна, на който са DNS-ите.
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Хм... Оказа се, че има и друг проблем:

Код:
http://host-tracker.com/check_res_ajx/4520973-0/

На много места по света сайтът не се зарежда. Ако след 24 часа (обновяване на DNS записите) не се оправи - значи хостът е скапан.
 
Последно редактирано:
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Тъй като и на мене ще ми е необходим VPS от следващия месец имам няколко въпроса:
1. Ако примерно взема ВПС от хостинг компания в БГ, ако пиша на техният съпорт за инсталирането на някоя от тези програми
Просто ако ползвате някой OpCode оптимизатор като APC, eAccelerator, Memcached и т.н., ще намалите сериозно натоварването - поне при мен това се получи от както сложих APC.
биха ли го направили....
2. Тъй като не съм наясно със сърварите, ако закупя VPS от някоя фирма извън БГ, ще имам ли проблеми с подготвянето на сървъра. Като се има и впредвид, че никога не съм ползвал Linux
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Според мен и в двата случая ще имаш проблеми. Освен ако не вземеш впс с инсталиран някакъв контролен панел. Или може да си намериш някой да ти го настрои и да го наглежда после от време на време.
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Тъй като и на мене ще ми е необходим VPS от следващия месец имам няколко въпроса:
1. Ако примерно взема ВПС от хостинг компания в БГ, ако пиша на техният съпорт за инсталирането на някоя от тези програми

биха ли го направили....
2. Тъй като не съм наясно със сърварите, ако закупя VPS от някоя фирма извън БГ, ще имам ли проблеми с подготвянето на сървъра. Като се има и впредвид, че никога не съм ползвал Linux

Това което търсиш се нарича Managed VPS.
Можеш да погледнеш тук. При последният план, човек ще прави всичко което му поискаш на твоя VPS. Проблема е, че за тази услуга явно се заплаща 25$, понеже същият план, но при само твой контрол струва 15$, а не 40 :)
Другия вариант е да си намериш човек, който да изпълни това което искаш на по-ниска тарифа.
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

Тъй като и на мене ще ми е необходим VPS от следващия месец имам няколко въпроса:
1. Ако примерно взема ВПС от хостинг компания в БГ, ако пиша на техният съпорт за инсталирането на някоя от тези програми

биха ли го направили....
2. Тъй като не съм наясно със сърварите, ако закупя VPS от някоя фирма извън БГ, ще имам ли проблеми с подготвянето на сървъра. Като се има и впредвид, че никога не съм ползвал Linux

Здравейте,

Като представител на хостинг компания в България ( http://skyhost.bg/ )

Мога да те уверя че има хостинг компании който правят това. Нашите VPS решения ( Хостинг план Сатурн и Юпитер ) са именно такива хостинг решения с ежедневен backup и пълна 24/7 техническа поддръжка от нашият екип.
 
От: Сървъри- хостинги колокации и прочие...

пък аз като клиент на нс1 от 2003 - та година искам да ви уверя ЧЕ СЕ ОСРАХА ТОТАЛНО ДНЕС !!!
 

Горе