Със или без www?

khapele

New Member
Оф, най-накрая напраих 10 поста, та да пусна една тема. Все тая, не съм писал глупости де:)
Има ли някаква разлика според вас дали преди домейна ще има www или не? В момента ползвам една CMS, която явно не пуска Г в страниците, които са със www, защото сайта ми не е индексиран, когато има www префикс. Но без него си се индексира редовно. Мисля да сложа един редирект и да елиминирам дори възможността да се браузва през www.

Какво мислите?
 
можеш да го зададеш от гугъл уебмастър тулс дали да ти го индексира с www или без и си нп относно гугъл....... с редирек се решаваше проблема преди да с появи тази опция
 
по принцип не би трябвало да има разлика, но на практика сякаш се оказва че има
сега това те се мъчат да го оправят и може ди са успели или ще успеят рано или късно, но май по-добре да има www

не беше отдавна и времето, когато един сайт имаше различни pr със или без www

това което е сякаш по важно е да не променяш сайта от едното на другото, ако вече е индексиран, аз преди по-малко от година имах проблеми с това
Проблемите са най-вероятно от това че Г не обича малки смени по сайтове - интерпретира това като опит за манипулация

по стандарт:
www.a.com = www.a.com/
www.a.com =www.A.com

a.com "ne=" www.a.com
www.a.com "ne=" www.a.com/index.html

това са различни неща и Г не ги знае, няма как да ги знае, защото сървъра не го пуска.
директодиите на сървара са невидима, процеса е следния:робот/човек "иска" даден код(html), и сървъра му го дава по точната опашка след url и толкова, но не го пуска да види вътре какво има.

тук има и други важно нещо:
- ако сайта ще се прави с www то такава трябва да е цялата му линк структура(външна и вътрешна)
=вътрешна - като се дават линкове към вътрешни страници, картинки хубаво е да са по точно този начин
=външна - да се дават линкове само с www (допуска се малко и без но САМО от гледна точка да бъде натурално)

- ако е без www, то същите неща важат.

До тук е ясно с изключение на едно нещо, какво да изберем със или без - това е нещо, което има различни мнения, но моето мнение е категотично със.

Дълго е да обяснявам точно защо, но на кратко приенете го така:
- ако е със - то няма га загубим със сигурност
- ако е без - то може да загубим малко, но може и да няма промяна
вие сами преценете

в този пост се засегнаха различни теми(за едно и също нещо), така че ако имате доуточняващи въпроси питайте


_____________________________________________________

Най-Мощната CPA Мрежа
 
Последно редактирано:
имаше различне пр с ввв и без ввв защото го броеше за два разлини дупликеит сайта като пр е различне защотот "двата" сайта имат различно количество линкове демек някои линкват към теб с ввв други без и затова се получваше разликата затова редирект 301 към една от двете версии с ввв или без ввв и си нп
 

Горе