Сътрудничество със сайт (форум) за уебмастъри

takamato

Active Member
Тъй като доста зачестиха постовете от сорта на:

"КакдасинаправясайткатонемисезубкаХТМЛ" .... тн
Предлагам да си сътрудничим с подобен сайт, който обучава новобранците в основи на уеб дизайна.

ПРИЧИНА: Размиваме основната цел на форума (според мен)....

ДОКАЗАТЕЛСТВЕНА ЧАСТ: Ако приемем че:

а) Тук обучаваме търговци за (примерно) хранителен магазин
б) Обучаваме и самите нас с обмяна на опит и "койкаквоенамерилкоетоискадасподелисдругите"

+
в) Основната ни цел е да позабогатеем докато се забавляваме (мисля)

то:

Не трябва да губим време, за да учим някой на "азбуката", по скоро го учим на "правопис"... (Вграждане на рекламите във форуми, скриптове с някои тънкости, тн..... знаете за какво говоря)

Та да се върна на предложението си:
"Предлагам да си сътрудничим с подобен сайт, който обучава новобранците в основи на уеб дизайна"

Ако искате предложете конструктивни решения на проблема
 
ПС:

Забравих да допълня, че предлагам "системата" да е на разменни начала:

Ние им изпращаме "ученолюбиви" - те ни изпращат дизайнери, който искат да припечелват (със собствени проекти, а не: "Ай уа, ти наиш ли колку струва идно логу да ти направът...." и тинтири-минтири)
 
Значи имам няколко въпроса :)
1.Към кой е отправен апела за сътрудничество ? Към нас потребителите на този форум или към администрацията му?
2.Кои сме ние които им пращаме и кои са те....

3.Аз бях започнал да пиша ръководство по HTML , мога да помагам доста ако се направи такъв форум ;)
 
Най-добре ще е ако към форума има такъв вид раководство. Примерно Predpriemach HTML Manual и просто да се сложи един линк от форума към него 8) Ако ZzZaPyr сподели ръководството което е направил не вярвам някой да има нещо против.
 
ZzZaPyr каза:
Значи имам няколко въпроса :)
1.Към кой е отправен апела за сътрудничество ? Към нас потребителите на този форум или към администрацията му?
2.Кои сме ние които им пращаме и кои са те....

3.Аз бях започнал да пиша ръководство по HTML , мога да помагам доста ако се направи такъв форум ;)

1. По-скоро към администрацията

2. Когато дойде субект тип: НимЪинтИрИсуваквоеуебсайтаамаискЪмкинти - го препращаме към техния форум (с който си сътрудничим разбира се), а те като срещнат субекти тип: Ногусъмдобъриимам11вишиУбразованияаманикУйминеплата - го пращат към нас :wink:

3. Страхотно ще е Запърче, най-малкото ще те направим "наш посланник" там, а те ще изпратят свой.

а кой са ТЕ и за какво се борят, мисля че ще се намерим.... "Не се конкурирай а се кооперирай!" беше казал някой.
 
На Цанко идеята също е доста добра. Това ще повиши популарността на форума, а от там ще дойдат и много нови образи
 
Aз ръководството само го започнах ама ми писна :) В смисъл имам какво да напиша ама в момента (до 30 юни) нямам време. След това може да го довърша , а ако дотогава се направи нещо по тази идея може да го осъществя директно в Manual-a или форума съответно ;)
Говоря за основи на HTML :) И основни принципи на структуриране на страница ;)
 
Ако имате някакви ръководства или линкове към такива добавете ги в секцията за Книги и Курсове

относно сътрудничеството трудно осъчествимо освен размяна линкове и реклами :)
 
Защо не направите един-два подфорума с такава цел ... аз , да си призная , нищо не разбирам и доста съм обикалял по форумите и съм останал с впечатлението , че не са много разговорливи хората на тази тема и рядко помагат :/ А тука има доста готини хора и ще се получи добро къмюнити :oops:
 
Аз си мисля, че и тук ще получаваме отговори на въпросите. Калкото повече въпроси има толкова повече неща се изясняват и в последствие се допълват някои неща и съответно се получава и дискусия, повечето от темите минават в тази насока. :)

Радвам се че толкова готини хора има тук и това много помага за това да станат ясни много неща. Ще се радвам ако и завбъдеще остане така. :wink:
 
Аз пък си мисля, че не е сериозно да влезеш в ПРЕДПРИЕМАЧ, където се говори за онлайн БИЗНЕС, без да имаш средствата или познанията да се сдобиеш с уебсайт и подобни въпроси в най-голямата си част не заслужават никакво внимание.

Ако зададеш подобен въпрос в кой да е форум за девелопъри, просто ти трият темата, а пък в IRC те черпят с бан по IP. Така и би трябвало да бъде. Има коренна разлика между въпросите "Препоръчайте ми четиво за уеб дизайн" и "как да си направя уебсайт" и колкото по-рано човек я осъзнае, толкова по-добре за него.
 
Никой не се е родил научен и всеки се ориентира към Онлайн Бизнес на различна възраст, но без четене и без опити ("проба - грешка") няма да стане нищо.
 

Горе