С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Фак Офф

New Member
Здравейте,
искам да направя сайт за футболни прогнози. Как смятате, с коя платформа е най-добре да се направи?
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Направо една платена Wordpress theme за 50 долара и толкова. :) Правиш и по един фейсбук и туитър профил и си готов.
 
Здравейте,
искам да направя сайт за футболни прогнози. Как смятате, с коя платформа е най-добре да се направи?

Здравей и добре дошъл при нас. Надявам се престоя ти тук да е пълноценен и забавен. Колкото до платформата - WordPress и от мен. То какво друго? Щях да кажа Joomla, защото имат яки спортни теми, ама не знам. По-скоро WordPress. ;)
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Здравей,
По-принцип може би наистина най- доброто решение е WordPress. Аз ползвам тази система, за моята странична вече 3 или 4 година и върши чудесна работа. Има и много противници на тази система, но това е друг въпрос.
По-важният въпрос, според мен е как ще печелиш от това занимание. Предполагам искаш да реализираш идеята си с цел някакво възнаграждение. Възможностите за три (поне най-разпространените) :
- да продаваш прогнози - не искам да те отчайвам но ако целта е бг аудиторията... ще ти е много трудно.
- партньорска програма към някой букмейкър - тук за съжаление, положението не е много розово - BETFAIR.com, Efbet.com, Eurobet.bg, Eurofootball.bg, Novabet.bg, Pokerstars.bg, Toto.bg това са официално фирмите който имат лиценз за България. За футбол партньорски програми имат BETFAIR.com и Efbet.com.
- adsense

Ако имаш възможност се насочи и за аудитория извън България. И adsense + партньорска програма към някой букмейкър = банан в adsense, тествано и 100 % е така :)
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Благодаря на всички! Идеята разбира се е с цел да падне някой страничен лев :rolleyes: . Смятам да давам прогнози (безплатни) до даден момент и след това видими само за тези, които са ми аффилиеити. За БГ пазара ще пробвам само с бетфеър (I hate efbet :twisted: ), но и ще направя сайта многоезичен, за да мога да разчитам и на чужда аудитория. Какво мислите? Имам ли шанс?
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Ако говориш английски направи го само на такъв език. На международния пазар както се казва има пари за всички! Повече упоритост, вложено време и постоянство и ще ти се получат нещата. Сайт насочен за българската аудитория не си заслужава, даже те съветвам вобще да не пробваш.
 
Re: От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Ако говориш английски направи го само на такъв език. На международния пазар както се казва има пари за всички! Повече упоритост, вложено време и постоянство и ще ти се получат нещата. Сайт насочен за българската аудитория не си заслужава, даже те съветвам вобще да не пробваш.

Подкрепям с три ръце. :-o
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Ако говориш английски направи го само на такъв език. На международния пазар както се казва има пари за всички! Повече упоритост, вложено време и постоянство и ще ти се получат нещата. Сайт насочен за българската аудитория не си заслужава, даже те съветвам вобще да не пробваш.
За Бг трябва да си луд да правиш такъв сайт
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

България няма пазар за такъв сайт. Изцяло на английски и афф промоциите са по-добри и потребителите са повече. А и не ти трябва кой знае какъв език.
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Аз пък мисля, че ако наблегна примерно на румънски, руски, български, испански или някакъв различен от английския език би ми било по - лесно да насоча хора в сайта. Английският е задължителен естествено ...Незнам. Вие ще кажете... нямам опит в тази насока.
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Направи го международен. Виж кой са топ езиците и действаи. Оптимизирай го според езиците в съответните държави. Направи го част от прогнозата да се вижда и при натискане на буто "Прочети повече" да излиза съобщение за вип статус. Ако правиш точни прогнози ще имаш оспех. Набутаи реклами и спортни афф.
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Ако го направиш на английски нищо не пречи пак да имаш румънци, руснаци, индианци, аборигени и т.н. :D Ако го направиш на румънски обаче други освен румънци няма да видиш.
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Аз пък мисля, че ако наблегна примерно на румънски, руски, български, испански или някакъв различен от английския език би ми било по - лесно да насоча хора в сайта. Английският е задължителен естествено ...Незнам. Вие ще кажете... нямам опит в тази насока.

който език ти е най лесен, иначе и аз съм за английска версия
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Пак Ви казвам за tipster сайт не е нужен кой знае какъв английски, френски и т.н. Основното са имената на отборите, съставите и прогнозата за крайния резултат придружена с коефициента.
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Доста се посмях :D Сигурен съм, че всеки един, дето дава съвети да не се прави такъв сайт или има такъв сайт и доволно дои кравите или никога не е помирисвал нишата...
Шансовете ти да пробиеш с английски сайт са много по-малки, отколкото с български сайт. Друг е въпросът, че един англичанин залага колкото 10-тина българи. За момента БетФеър е единствения букмейкър, с когото можеш да се обвържеш. Колко кяр ще има - времето ще покаже. Имай предвид само едно - конкуренцията доста се увеличи през последните години. Явно никой не чете съвети от рода на "недей да почваш", "не си заслужава" и т.н.

Почвай и смело напред! Успех ти желая! И само за протокола - конкуренция сме ;)
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Няма значение за кой пазар е :) важно за всеки проект е :rolleyes: колко ще работим по него.
Успех!
 
От: С какво да направя сайт за футболни прогнози?

Има ли други букмейкъри, които предлагат опция "Affiliate" освен Efbet и Betfair в България?
И също така, да се рестартират статистиките за следващия месец, както при Betfair?
че ме интересува доста и бих искал да започна един сайт на такава тематика :)
 

Горе