С какво и как се храните

С какво и как се храните

  • ям за да живея;

    Votes: 12 10.7%
  • живея за да ям;

    Votes: 14 12.5%
  • гледам да балансирам между горните две;

    Votes: 26 23.2%
  • внимавам какво и как ям като подбирам продуктите и местата, където се храня;

    Votes: 39 34.8%
  • по лични причини спазвам определен начин на хранене (диети, вегетарианство и т.н)

    Votes: 14 12.5%
  • когато мога, гледам да си угодя;

    Votes: 28 25.0%

  • Общо гласове
    112
От: От: С какво и как се храните

Къде пише, че не трябва да се яде месо за да искаш отговор от богослов?


мярка не е да ядеш през десет минути. Дори не се наемам да кажа, че е правилен този "режим"...

Има нещо успокояващо, че има хора, които не само и просто са чели Библията или свещените текстове, но и са ги тълкували или чели с разбиране.
И дори да няма изречение гласящо: Не яж месо от трупове, защото Бог ще те накаже!
Има Заповед да не се убива. А убийството е отнемане на живот. Не знам как е при растенията и дали ги убиваме като откъсваме цветя или жънем, но приемаме, че става въпрос за отнемане живота на някакво същество. От друга страна може и някой теолог да се включи, защото има и философска страна на въпроса, като какъв е смисълът на съществуване за животните? Защото една част от тях са създадени, за да са храна именно. Вече при дивите е различно и имаме естествен подбор, но за домашните животни, които се отглеждат все пак от хората- хранят се, поят се, доят се и т.н. цената или "благодарността им" (колкото и иронично да изглежда, е именно като нахранят господарите си един ден. По-важното е, че животните нямат Съ-знание. Те са твари. Те нямат този вид емоционалност, за да изпитват и осмислят неща като Свобода. Съответно като несъзнателни твари, ако не им причиняваш болка те просто вегитират ден за ден. За това честно би било, ако сме сигурни, че животните се умъртвяват по безболезнен начин, за да служат за храна, и в същото време не е нужно да изпитват "неудобствата на старостта", като артрит или някой Паркинсон ... Опитвам се да се оправдая вероятно, но наистина не мисля, че съм лошо или някой друг е лош, защото яде месо и месни продукти.

Къде съм написала, че ям през 10 минути? Всеки специалист по храненето ще ти го обясни, а и можеш по собствена логика като се замислиш да установиш, че ако приемаш малки количества храна през два часа, ще се чувстваш много по-добре физически, защото стомахът си има някаква вместимост и капацитет. Представи си го образно, все едно ти си Стомах и Мозъкът ти заповядва да пренесеш 20 кг. камъни до червата. Как ще ги предпочетеш, да ти ги сложат всичките 20 накуп или по 5 примерно?
Но, ако не ми вярваш потърси и ще видиш и мнението на специалистите, тогава ще ме разбереш, надявам се :)
 
От: От: С какво и как се храните

От друга страна може и някой теолог да се включи, защото има и философска страна на въпроса

На коя планета теолозите могат да си позволят философско разглеждане на който и да е аспект от живота?
Това е оксиморон от където и да го погледнеш. Ти искаш най-ограничените, откъм разсъждения хора да ти тълкуват нещо, изискващо размисъл, анализ и трезва преценка.

И изобщо, за къв чеп ти е някой да те успокоява, че е ок да ядеш месо, при положение, че смяташ, че животните нямат разум и чувства??? Маай мръвки и остави теолозите на мира. И без тва в тоя форум такива няма, а от светия синод едва ли ще се включат, защото не се интересуват кой какво яде, честно. Плати си индулгенцията и продължавай да вярваш, че си безгрешна.
 
От: С какво и как се храните

И без тва в тоя форум такива няма
Според мен има достатъчно фенове на Волен :lol:
 
От: От: С какво и как се храните

А убийството е отнемане на живот. Не знам как е при растенията и дали ги убиваме като откъсваме цветя или жънем, но приемаме, че става въпрос за отнемане живота на някакво същество.

Отдавна съм с убеждението, че месоядците са по-хуманни от вегетарианците.
Месоядеца с по-малко убийства се нахранва, за разлика от вегетарианеца.
 
От: От: С какво и как се храните

Отдавна съм с убеждението, че месоядците са по-хуманни от вегетарианците.
Месоядеца с по-малко убийства се нахранва, за разлика от вегетарианеца.
Ех Вискяре, излиза че си имаме сериен убиец какъвто си градинар... ;)
 
От: От: С какво и как се храните

Отдавна съм с убеждението, че месоядците са по-хуманни от вегетарианците.
Месоядеца с по-малко убийства се нахранва, за разлика от вегетарианеца.

Това не го разбрах. Може ли да обясниш/преведеш?
С колко повече убийства се нахранва вегетарианецът? :)
 
От: От: От: С какво и как се храните

Това не го разбрах. Може ли да обясниш/преведеш?
С колко повече убийства се нахранва вегетарианецът? :)

Малко изчисления:
Среден начин на живот на среден човек - 3000 ккалории на ден.
Едно теле 500 кг дава 250 кг кайма с енергия 3300 ккал за кг. Убийството на едно теле нахранва за един ден 275 човека.
Един домат - най-консумираният зеленчук, средно 200 г, дава 34 ккал. За да се нахранят за един ден 275 човека е нужно да се убият 24265 домата.
Прясно мляко дава... Без значение колко. При хранене с прясно мляко или млечни продукти няма убийства.
 
От: С какво и как се храните

Интересни изчисления, Градинаров.
Любопитно ми е, какво те предизвика да ги направиш - планиране на насажденията или насаждане на чувство за вина у вегитата? Дано поне едно от двете си постигнал.:D
 
От: От: С какво и как се храните

Интересни изчисления, Градинаров.
Любопитно ми е, какво те предизвика да ги направиш - планиране на насажденията или насаждане на чувство за вина у вегитата? Дано поне едно от двете си постигнал.:D

Масовото пледиране: Аз много обичам животните и не ям месо, защото трябва да се убиват. :beer:
 
От: С какво и как се храните

Лично аз обожавам да ям...дори в момента го правя. Хапвам си щрудел с тиква, стафиди и малко кафява захар - че да не е вредно :D:lol:
Иначе сериозно - вкъщи готвя нон-стоп, кой каквото прави аз готвя, пък иначе гледам да е по-здравословно - хляба си го меся, никакви извратени фабриката с мая, не употребяваме вкъщи бяло брашно, не купуваме консерви, полуфабрикати и въобще все по-малко неща от магазина. Един път в седмицата, обаче - задължително, ям като свиня и каквото си искам, без да се придържам към никакви основни норми за човешко хранене....:D
 
От: С какво и как се храните

Щрудел е само, когато е с ябълки, ма няма нищо. ;)

Градинаров, не е само хуманното отношение към животните - съвкупност от възгледи е, ама хубавото е, че не задължаваме никой да ги споделя. Аз поне, със сигурност. Ще коля домати, докато все още се намират що-годе ставащи за консумация, после минаваме на туршийки. :)
 
От: С какво и как се храните

Щрудел е само, когато е с ябълки, ма няма нищо. ;)

Градинаров, не е само хуманното отношение към животните - съвкупност от възгледи е, ама хубавото е, че не задължаваме никой да ги споделя. Аз поне, със сигурност. Ще коля домати, докато все още се намират що-годе ставащи за консумация, после минаваме на туршийки. :)

А, има и ябълки - забравих :lol:. Но не е задължително да е само от ябълки..
 
От: С какво и как се храните

Ще коля домати, докато все още се намират що-годе ставащи за консумация, после минаваме на туршийки. :)

Знам си, че си хищник и кръвопиец. :p
 
От: С какво и как се храните

Знам си, че си хищник и кръвопиец. :p

Така е! Благостта на характера ми е обществено известна в тоя форум. Който не се е заял, той не я изпитал на гърба си.:lol:
 
От: С какво и как се храните

Да, много е важна храната, и с какво се храним. Аз лично избирам какво взимам и как го приготвям. В менюто са ми млечни храни, и леко месо, нищо тежко. Традиционната българска кухня не ми понася, въпреки че има много вкусни неща.
 
От: С какво и как се храните

от скоро спрях месото.
последовател съм на някой от аспектите на учението на Дънов
 
От: С какво и как се храните

от скоро спрях месото.
последовател съм на някой от аспектите на учението на Дънов

Браво, след 4 годишна регистрация най-после се реши да пуснеш мнение. Ето, вегетарианството помага по много начини. ;)
 
От: С какво и как се храните

Аз ям здравословно според моите разбирания.
Единствено в тъпия офис ям пица чат-пат и рядко по едни кфц крила веднъж в месеца.
Иначе гледам да ям всеки ден салата от зеленчуци, вечер плодове и фурми. Вечерям обикновено навън, като подбирам ресторантите според кухнята, като гръцките са ми топ приоритет в седмицата. Известен факт е, че една от най-здравословните кухни е гръцката. Освен тва пия много вода всеки ден, не пия кола никаква, не пия и газирани напитки. Само по 1 бира, не пия твърд алкохол и не пуша (забравих да спомена).
Мисля, че съм в перфектна форма именно поради тая причина и така смятам да остана :D
 
Последно редактирано:
От: С какво и как се храните

Аз ям квото ми падне и пия и пуша цигари.. :d Обаче имам супер бърз метаболизъм и до 20г нямах никакъв проблем с килограмите. В момента съм на 24 години, килограмите не са ми много, но започва да се образува някакво коремче и взимам да се комплексирам деба. Лошото е, че лоча бира и Кола като малко тели, трябва да ги спирам тея боклуци и цигарите и тях, ама мн ми е яко да се наям на свиня, да си отворя една бира и да запаля цигара :DDDD
 

Горе